Přidružená vakcína pro králíky vgbk

Lidé, kteří vlastní velké plochy, se často zajímají o chov králíků. Jak víte, rychle se chovají a jejich maso stojí hodně, což znamená, že podnikání se může ukázat jako docela ziskové. Zdálo by se, že všechno je jednoduché, ale to není daleko od případu. Tato zvířata jsou také rychle a umírají na různé nemoci. Potřebují zvláštní péči, musíte očkovat. K tomu dochází k vakcíně VGBK pro králíky, pokyn, pro který bude popsán níže.

Potřeba očkování

Lidé, kteří chovají zvířata na místech vzdálených od města, se vždy nestarají o vakcínu. Příroda a čerstvý vzduch bohužel nejsou všelékem z různých nemocí.

Potřeba očkování

Králíci potřebují očkování bez selhání

Poznámka! Nejběžnější infekce u králíků se nazývá hemoragická horečka a postihuje zvířata díky majiteli. Jde o to, že dokáže udržovat normální život na předmětech a oblečení po velmi dlouhou dobu, zejména na pod širým nebem.

Zvířata jsou tímto onemocněním často infikována vzduchem nebo dokonce prostřednictvím jídla nakoupeného od důvěryhodných dodavatelů. Prvním a hlavním znakem VGBK je průjem, který je často odepsán na kanálu špatné kvality. Pokud zvíře včas nepomůžete, zemře. Aby se zabránilo nemoci a pro králíky existuje přidružená vakcína.

Účinnost očkování

Vakcína nedává stoprocentní záruku, že zvíře nebude onemocněno, ale vakcína pro králíky z mixomatózy a VGBK je nezbytným opatřením k ochraně domácích zvířat a jeho podnikání. Injekce významně snižuje riziko úmrtnosti a přenosu onemocnění.

Abychom zvýšili šance na účinnost ochrany proti hemoragickým onemocněním králíků, je důležité přísně dodržovat pravidla pro užívání a skladování léčiva:

  • Vakcína je skladována v chladné místnosti nebo lednici při teplotě 0 ° C až 5 ° C;
  • Lék připravený na očkování se používá během hodiny;
  • Pokud je zpochybněna integrita ampule nebo bubliny, pak je produkt lepší zahodit.

Důležité! Vždy stojí za to věnovat pozornost datu vypršení léku. Pokud vypršelo, pak vakcína nejen pomůže, ale zhoršuje ji, ale ještě zhoršuje. Takový lék by měl být vyhozen.

Účinnost očkování

Vakcína proti mixotóze a virová hemoragická onemocnění králíka

Indikace

Pro preventivní imunizaci těchto zvířat se používají vakcíny proti hemoragickému onemocnění králíků (VGBK). Je nutné očkovat výhradně zdravé králíky, protože to nebude fungovat na již nemocných. Tělo by mělo vyvinout imunitu do 3-9 dnů. Účinek zmizí asi po 9-12 měsících.

Jaké jsou odrůdy vakcíny

Vakcína proti mixomatóze a virovému hemoragickému onemocnění je rozdělena do tří typů:

  • tkáňová inaktivovaná hydroxyaluminová léčiva;
  • suché živé kulturní drogy z kmene B-82;
  • přidružené.

První typ lze použít pouze z VGBK. Druhý se často používá k prevenci mixózy.

Poznámka! Přidružený typ je nejoblíbenější, protože je schopen chránit před první a druhou nemocí současně.

V jakém věku by měly očkování králíků

Očkování by mělo být prováděno po celý život zvířete nebo až do okamžiku, kdy je bodnuto. Obvykle začíná proces od 1 do 1,5 měsíce, ale pouze pokud králík získal více než půl kilogramu váhy. Vakcína se dále vyrábí za 3-4 měsíce a 5-7 měsíců. Poté se očkování provádí před koncem života každý rok.

Termíny

Obvykle jsou to mladá zvířata, která začnou bolet mezi celým stádem, takže očkování je nezbytné co nejdříve. Nejmenší a novorozenecká zvířata jsou také pod chorobou méně často. To vše díky mléku matky, které dokonale podporuje jejich imunitu.

Důležité! Vakcínu nelze provést okamžitě poté, co byli králíci odtrženi z matky, takže musíte trochu počkat. Během této doby se zvíře přizpůsobuje normálnímu jídlu a je silnější tím, že rozvíjí vlastní imunitu.

Indikace

Je důležité sledovat všechny podmínky očkování

Možné komplikace očkování

Takové vakcíny jsou zpravidla neseny králíky dobře a bez jakýchkoli komplikací. Je velmi vzácné pozorovat alespoň určité zhoršení v pohodě. Přesto se doporučuje pečlivě sledovat zvířata do 20 dnů po očkování. Jak se mohou zdát komplikace:

  • rány v místě injekce. K tomu dochází v důsledku infekce nebo nečistot;
  • alergie. Eliminována hypoalergenní léky předepsaná veterinářem;
  • Lehká forma VGBK nebo Mixtases. Neboj se. To je docela možné. Zvíře by nemělo zemřít.

Opatření a kontraindikace

Očkování lze provést pouze v případě, že trvanlivost léku nevypršela a samotná láhev nebo ampule je pevně a spolehlivě zapečetěna. Nemůžete používat vypršení nebo otevřené drogy, stejně jako vakcínu, která byla připravena na správu před více než jednou hodinou. Léky nelze použít s jinými imunobiologickými a antivirovými léky.

Důležité! Pokud látka spadla do otevřených oblastí kůže nebo sliznic osoby, pak je co nejdříve opláchněte vodou a mýdlovým roztokem. Pokud mluvíme o očích, pak se nemusí používat mýdlo.

Jaké jsou odrůdy vakcíny

Měli byste se starat o svou bezpečnost

Náklady na přidruženou vakcínu

Droga není drahá. Pro 15 dávek, tj. Ampule, v průměru budete muset dát asi 300 rublů.* Opět byste měli věnovat pozornost výrobci, datum vypršení platnosti a obalu. Pokud je z nějakého důvodu otevřen, nemůžete produkt použít.

Opatření prevence onemocnění králíků

Experimenty, které chovatelé ve snaze o nové zvířecí plemena významně ovlivnily imunitu králíků a ne k lepšímu. Jediným způsobem, jak udržet život a zdraví těchto zvířat, je včasná a provedená očkováním všech standardů.

V jakém věku by měly očkování králíků

Očkování - Klíč k úspěchu v chovu králíků

Očkování králíků z mixomatózy a VGBK, pokyny, pro které byly uvedeny v tomto materiálu, neposkytuje mnoho obtíží. Používání moderních drog významně snižuje riziko smrti zvířat.

*Ceny v článku jsou uvedeny v březnu 2020.

Články na téma
LiveInternet