"Execan": z co a jak dát kočku

Popis, složení a forma uvolnění

Alergické reakce mohou trpět jen lidé. Zvířata jsou také podrobena zejména -. Je obtížné diagnostikovat alergie u koček, protože kůže zvířete je skrytá pod tlustou vlnou a zvažte vyrážku na epidermis, s největší pravděpodobností to nebude fungovat.

V průběhu času se příznaky výraznější a majitelé se obracejí na veterináře. Po potvrzení diagnózy bude PET předepsán anti -Allergic Hormonální lék. Jeden z nich je "Execan" Na základě dexamethasonu.

V tomto článku budeme hovořit o pokynech pro použití „ekzekanu“ pro kočky, jeho biologické vlastnosti, vedlejší účinky a kontraindikace.

Popis, složení a forma uvolnění

Eczecan je hormonální lék nové generace. Je předepsáno k zastavení alergií a dědičné predispozice k senzibilizaci. Tento lék nepředstavuje nebezpečí pro život zvířete, jedná rychle a záměrně.

Důležité!Droga je zakázána dávat kočkám s diabetem, protože zahrnuje sacharózu.

Složení léčiva zahrnuje následující složky: dexamethason, vitamin PP, pyridoxin hydrochlorid, pomocná látka-sucrose, alifatické alfa-aminokyseliny (obsahující sérum). Biologické vlastnostiEczecan se nachází na farmaceutickém veterinárním trhu v puchýřech, produkt se vyrábí v kubické formě. 8 kostk je zabaleno do jednoho puchýře. Balení EczeCan obsahuje 2 puchýře.

Biologické vlastnosti

Tento hormonální lék je navržen na základě dexamethasonu - syntetického glukokortikoidu s anti -zánětlivými účinky. Díky své chemické struktuře má dexamethason účinnější a soustředěnější účinek na ohnisko zánětu ve srovnání s přírodními glukokortikoidy.

Mezi hlavní funkce popravu lze rozlišit:

 • Snížení účinku podrážděnosti kůže, eliminace svědění;
 • obnovení normální funkčnosti epidermis a vlněného krytu;
 • aktivace detoxikačních procesů v játrech;
 • stabilizace propustnosti buněčných membrán;
 • deaktivace a eliminace toxických látek z těla;
 • inhibice produkce mediátorů stimulující zánětlivé reakce;
 • Normalizace metabolismu proteinu a uhlohydrátů.
Indikace pro použití

Při péči o kočku bude pro vás užitečné vědět o věcech, jako například: také si přečtěte

Samostatně bych rád řekl, že methionin (alifatická alfa-aminokyselina), která je součástí exekuce, pomáhá aktivovat syntézu keratinu. Keratin je zase navržen tak, aby zlepšil stav kůže a

Indikace pro použití

Eczecan je vývoj francouzských lékárníků. Tento lék pomůže v boji proti ekzému způsobeným alergickými reakcemi. Veterináři také vykonávají své použití pro léčbu chronické a akutní dermatitidy. Je třeba poznamenat, že dysfunkce kůže mohou být způsobeny parazity bakteriální etiologie, v tomto případě však bude Execkan neúčinný.

Věděl jsi?Kočky jsou jedním z nejvíce líných savců. Spí 16 hodin denně.

Útoky alergických reakcí u koček se mohou objevit na pozadí terapie patogenetickými činidly. Aby se těmto reakcím zabránilo, mohou být veterináři předepsáni eCzekanem současně s patogenetickými léky. Metoda aplikace a dávky

Metoda aplikace a dávky

Produkt ve tvaru krychle má příjemnou sladkou chuť, takže domácí zvířata jej mohou používat ve své nejčistší podobě. Pokud je pozorováno odmítnutí, pak je nutné rozpustit lék v potravě nebo teplé vodě. S terapií „execkan“ by se mělo brát v úvahu dávkování ve vztahu k hmotnosti kočky:

 • Kočky až 5 kg: v léčbě prvních 96 hodin - 1/2 kostky, další čtyři dny - 1/4 krychle;
 • Od 5 kg: v prvních 96 hodinách - podle celé krychle dalších 96 hodin - na polovině krychle.

Jak vidíte, terapeutický kurz ve většině případů trvá 8 dní. V tuto chvíli musíte pečlivě sledovat zdravotní stav koček a informovat veterináře o všech změnách. Je nepřijatelné projít metodami léčiva, protože terapeutický účinek se z toho výrazně zhoršuje. Kontraindikace, omezení a vedlejší účinky

Podívejte se na pokyny pro použití jiných koček pro kočky, jako například: a

Kontraindikace, omezení a vedlejší účinky

ECZECAN je zakázán použít pro terapii koček v následujících případech:

 • potomstvo kočky;
 • Endokrinní onemocnění s nedostatečnou produkcí inzulínu;
 • exacerbace infekčních chorob u zvířete;
 • individuální nesnášenlivost těla kočičí složky léku.

Důležité!Eczecan nepomůže v boji proti dermatitidě plísňové přírody.

Veterináři poznamenávají, že s výhradou dávek a pravidel terapie nejsou pozorovány vedlejší účinky. Ve velmi vzácných případech může být při ignorování kontraindikací nebo v případě předávkování:

 • svalové křeče;
 • porušování srdečního svalu;
 • dysfunkce svalových struktur;
 • zvyšování krevního tlaku;
 • nevolnost, zvracení, průjem;
 • poškození sliznic membrán gastrointestinálního traktu;
 • zvýšené močení, těžká žízeň;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • Snížení hmotnosti zvířete.
Skladovatelná životnost a podmínky skladování

Pro majitele koček bude užitečné číst o možných domácích mazlíčcích: a

ECZECAN může používat spolu s sedativními a obecnými tónováním léků. Při práci s dexamethasonovými agenty je nutné dodržovat zavedená pravidla hygieny: umyjte si ruce, včas zahodí a vypršená drogy sledujte pravidla pro ukládání léků.

Skladovatelná životnost a podmínky skladování

Lék zůstává na suchém místě při teplotách +10...+25 ° C. Sluneční paprsky by neměly proniknout do místa pro skladování. Dostupnost pro děti a zvířata by měla být přísně omezená. V zapečetěném obalu "Exekun" přetrvává 3 roky. Depresurizované kostky podléhají likvidaci (pokud nebyly okamžitě použity k léčbě zvířete).

Věděl jsi? Dříve se věřilo, že kočky byly poprvé domestikovány ve starověkém Egyptě asi 4 500 tisíc. před lety. Archeologové tuto skutečnost popřeli a vykopali jeden z hrobů na Kypru ostrova. Hrob asi 9000 tisíc. roky a kočka kočky byla nalezena v něm, což naznačuje lidské přátelství s tímto zvířetem dlouho před tímto přátelstvím na africkém kontinentu.

Nyní víte, jak droga působí a jak jej používat jako terapii pro kočky. Ale i přes to všechno je lepší konzultovat se zkušeným veterinářem před začátkem léčby.

Články na téma
LiveInternet