Pémování psů: co je to a kdo je groomer

Správná péče o psa zahrnuje mnoho aspektů. To není jen péče o výživu, ale také zajištění správného množství fyzické aktivity a také hygienické péče o domácího mazlíčka. Za tímto účelem slouží péče.

Co je tedy péče

Poté, co poprvé začal psa, se lidé často diví: péče o psy - co to je? Zpočátku se zdálo, že koncept péče naznačuje vlastní péči o zvířata: čištění vlny a zbavení se vnějších parazitů. Později toto slovo začalo znamenat také péči o zvíře od lidí. Pémování psů zahrnuje dva typy postupů: hygiena a estetika.

Co je tedy péče

Po návštěvě Grumera teriér jack-rassel

Hygienický zahrnuje:

 • Česání vlny a odstranění tuhostí;
 • Plavání psa;
 • střih;
 • zpracování proti blechám a jiným parazitům;
 • uši a zuby.

Estetická péče zahrnuje sadu kosmetických postupů, jako je střih a barvení vlny, ořezávání.

Jaké psy potřebujete péči

Grajing pro psy je často chápán pouze dekorativní péčí o domácího mazlíčka, která je zásadně nesprávná. Zatímco kosmetické procedury se obvykle provádějí pouze u výstavních psů, každý domácí mazlíček musí být v neustálé péči o hygienu.

Důležité! Psi všech plemen a věku potřebují hygienickou péči.

S určitou pravidelností je nutné oříznout drápy domácího mazlíčka, čistit vlnu a kůži. Zpracování proti parazitům pomocí příslušných zdravotnických prostředků je také povinnou součástí péče o domácího mazlíčka.

Proč je potřeba účes

Majitelé často stříhají své psy výhradně z estetických důvodů. Psi podílející se na výstavách potřebují zvláštní péči o vlasy, protože pro jejich vzhled existují přísné standardy. Střih domácího mazlíčka však dává smysl, i když se nejedná o výstavu. Za prvé, stejně jako lidé, tento postup vede k uzdravení vlny. Za druhé, správná péče o vlasy zlepšuje stav pokožky.

Jaké psy potřebujete péči

Dobře -zdobený pudl s neobvyklým střihem

U některých plemen není účes nezbytným prvkem péče, ale existují druhy, které je potřebují. Takže teriéři Yorkshire potřebují střih vlny na uších, aby se zabránilo onemocněním uší. U mnoha dlouhých plemen, při absenci správné péče se vytvářejí spleti, což může vést k vzhledu podráždění na kůži a dalším nepříjemným důsledkům pro zvíře. Z tohoto důvodu by měla vlna neustále vybírat nebo odříznout.

Proč péče, pokud má pes krátkou vlnu

Molting je přirozený proces charakteristika všech psů. Během tohoto období má zvíře neustálou ztrátu vlny, z nichž některé se mohou zmatené a zůstat na těle. Musí být pravidelně bojováno, aby se zabránilo hromadění nečistot.

Koupání a zpracování kůže s antiparazitickými látkami jsou také součástí povinné péče o každého psa, včetně krátkého domu.

Hlavní fáze péče

Grumination může být zapojeno do samostatného a obrácení k pomoci specialistu. Nejprve byste měli přijít na to, co je pro psy. Grumers se nazývají lidé, kteří absolvovali školení a vědí, jak profesionálně provádět postupy péče o psy. Obvykle poskytují své služby ve specializovaných salonech. Profesionální grumers najdete také na veterinárních klinikách.

Důležité! Některé postupy jsou poměrně složité a vyžadují znalosti o jejich správném chování. Doporučujeme pozorovat práci pána, než se dostane k případu sám.

Bez ohledu na to, zda majitel psa pečujícího samostatně nebo se obrátí na specialistu, je prováděna řada postupů bez selhání:

 • Čištění vlny. V první fázi je nečistota vyřazena z kabátu pomocí speciálních kartáčů a zamotání, které nelze česat, jsou odříznuty.
 • Střih nebo ořezávání. V závislosti na plemeni a přáních majitele může být vlna oříznuta různými způsoby. Tuto fázi lze vynechat, pokud to není potřeba.
 • Čištění očí. Tento postup spočívá v úhledném očištění oblasti kolem očí zvířete a odstranění stop slzného výtoku.
 • Čištění uší. Čištění ucha bahna nahromaděné v nich se provádí pomocí bavlněných tyčinek navlhčených ve speciálním nástroji.
 • Čištění zubů. Aby se zabránilo onemocněním ústní dutiny a respiračního osvěžujícího, používají se speciální hygienické výrobky pro psy, včetně kartáčů, past a sprejů.
 • Péče o drápy. Znamená jejich řezání a zbavení přebytečné vlny mezi drápy.
 • Koupání. Během praní se používají různé šampony a další prostředky pro péči o vlasy a pokožku. Ve stejné fázi lze také použít terapeutické látky.

Příklady práce Grumers

Grumerova práce není vždy oceněna, můžete ocenit. Pokud služba neznamená radikální změnu vzhledu psa, může práce mistra pro mnohé bez povšimnutí, což ji neznamená méně významné.

Proč je potřeba účes

Krátké uhlí

Můžete také učinit z vašeho domácího mazlíčka neobvyklý účes pro svého domácího mazlíčka. Například pro Corgi je neobvyklý krátký účes.

Pro dekorativní skály s dlouhými obhajobami můžete přijít s mnohem zajímavějšími účesy. Spitz lze přinést jako příklad.

Hlavní fáze péče

Spitz před a po návštěvě salonu

Průměrné náklady na služby

Péče o domácí mazlíčky je aktivně rozvíjející se obchodní oblast, takže nalezení salonu, který poskytuje služby péče, je snadné. Náklady silně závisí nejen na souboru postupů, ale také na plemeni psa. Konvenční sada, která zahrnuje koupání, srážky, řezání drápů, očištění očí a uší, bude stát částku 1600 rublů pro teriéra hračky. Pro mops bude stejná sada služeb stát 2100 rublů a pro péči o více než větší plemeno, například sibiřský husky, je cena stanovena na 3900 rublů.*

Rovněž stojí za zvážení, že nejen náklady na postupy závisí na plemeni psa, ale také na jejich trvání. Pokud pro malá krátká plemena s krátkým obhajovým množstvím zabírá celá řada služeb ne více než hodinu, jsou velcí psi nebo majitelé náročné vlny nuceni utratit dvě nebo dokonce tři hodiny od žeoru.

Ne všichni psi takové dlouhé postupy dobře tolerují, ale jsou nutné. Plán návštěvy salonu by měl být vypracován v souladu s osobními charakteristikami zvířete, aby jej nevystavoval nadměrnému stresu

*Ceny jsou relevantní pro leden 2020.

Články na téma
LiveInternet