Proč je kočka nalita po suchém jídle

Láska k domácímu mazlíčku je vyjádřena nejen v pravidelné „hře, krmení, chůzi“. To je především starost o jeho zdraví a dobře. Stává se, že kočka přestane jíst suché jídlo, roztrhne se na netranscórované jídlo. Co je za problém?

Rozdíly zvracení z regurgitace

Je to zvracení, které je nebezpečné. Odstraněné hmoty se podobají bramborovým kaší a smradlavé kyselé. Při stisknutí, kousky jídla jsou víceméně neporušené, pokryté hlenem z jícnu a vůně jako jídlo.

Rozdíly zvracení z regurgitace

Sušená strava

Důležité! Někdy je zvracení přirozeným procesem, protože když olízne, zvíře jí vlastní vlnu, která se po chichotání a chichotání.

Co může být příčiny zvracení

Jsou možné následující důvody, pokud kočičí z nestráveného jídla vytrhne.

Při jídle unáhlený

Kvůli zvyku kočky mohou spěšně jíst, ale zároveň nestačí pít. Nedostatek tekutiny v těle vede k zvracení. V tomto případě se k jídlu přidá trochu vody. Ale nečekejte, až se granule zvětší, protože taková léčba nemusí ani dojít k chuti kočky.

Poznámka! Voda zředěná voda v žaludku bude silně zvětšit. Proto musí být standardní části mírně sníženy.

Úschova

Vyznamenání kočka se může po jídle suchého jídla roztrhat? Kočky nemají zastávku, který je zastaví, když je plněn žaludek. Budou jíst stejně jako lži v misce. Při přejídání se žaludek domácího mazlíčka nedokáže natáhnout pod příchozími objemy potravin a jednoduchým způsobem se zbavit přebytku.

Obzvláště často je tento jev pozorován mezi majiteli několika domácích zvířat, mezi nimiž je boj o jídlo. Každý se snaží chytit větší kus a už se nestará o množství jídla.

Důležité! Po zvracení může kočka znovu požádat o jídlo. V tomto případě je nutné omezit jídla. Je důležité, aby domácí mazlíček žvýkal jídlo, ne polykat.

Špatná -kvalitní strava

Pokud je kočka obsažena na ekonomické třídě nebo levných zdrojích, zvracení je docela předvídatelné. Abychom asimilovali jídlo v těle zvířete, měl by existovat dostatečně plný protein. Pokud byla kočka přilepená jídlem, může důvod spočívat v nedostatku tohoto konkrétního prvku. V levných zdrojích je jen velmi málo masa, je nahrazeno. Také konzervační látky a doplňky, které jsou součástí krmiva, negativně ovlivňují žaludek a vyvolávají zvracení.

Důležité! Nenechávejte domácího mazlíčka v suchém přísném roce -potřebuje přírodní jídlo. Učební plány ze stolu nejsou považovány za přírodní produkt, protože někteří z nich mohou domácímu mazlíčku ještě více poškodit.

Intolerance na komponenty

Proč kočičí putse po suchém jídle? Může mít alergii nebo nesnášenlivost na krmení komponent, zejména pokud je to levné. V mnoha takových zdrojích přidejte pšenici nebo kukuřici.

Příčinou zvracení může být změna stravy, takže se tělo zvykne na nové produkty.

Za jakých příznaků musíte kontaktovat kliniku

Pokud byla kočka jednou roztrhaná s jídlem, je příliš brzy na zvýšení paniky. Měli byste věnovat pozornost stavu domácího mazlíčka: ať už oči svítí, ať už je chladný nos v tom, jaký je nálada pomalá nebo mobilní. Možná je všechno v pořádku se zdravím a zvracení je způsobeno přejídáním.

Pokud je kočka pravidelně roztrhána jídlem, je doprovázena špatnou studnou a nečistotou krve nebo žluči v odmítnutých masách, zvíře by mělo být přičítáno lékaři. Zvláště pokud zvracení má žlutou nebo zelenou barvu.

Pokud to nevyjde v blízké budoucnosti, měli byste poskytnout první pomoc. Spočívá v omezené konzumaci vody a jídla: posledně jmenované se krmí malé kousky každé 2 hodiny. Výrobky jsou vhodné pouze snadno stravitelné: vařené kuře, tvaroh nebo dětská výživa.

Důležité! Nezpožďujte výlet na kliniku. Pravidelné zvracení může být signálem pro nebezpečná onemocnění.

Naléhavá pomoc lékaře je vyžadována, pokud:

 • zvracení trvá déle než den;
 • Pet odmítá jídlo a vodu;
 • V odmítnutých masách existují nečistoty hlenu nebo krve;
 • Slama a mobilita kočky se zhoršuje.

Co může být příčiny zvracení

Úschova

Jaké nemoci mohou být

Proč kočka po jídle škádlí suché jídlo? Ve skutečnosti se zvracení po jídle může stát příznakem následujících onemocnění:

 • otrava;
 • střevní zánět;
 • pankreatitida;
 • zánět žaludku;
 • kolitida;
 • vřed;
 • Přítomnost parazitů, stejně jako rýma, kašel, porušení stolice.

Poznámka! Zvracení kotě je obzvláště nebezpečné.

Co dělat, když kočka po jídle nestrávená

Kočka byla jednou zvracena - to je případ, který je nepravděpodobné, že by hrozilo. Opakované situace vyžadují lékařský zásah.

Častěji živí kočku, ale s menším množstvím jídla

Objem žaludku kočky je malý. Než přetížení obrovskými porcemi 1-2krát denně, je lepší nakrmit 4-5krát denně v malých porcích. Takže domácí mazlíček bude jíst a nebude se přejídat.

Jak v tomto případě nakrmit kočku

Jak krmit kočku po zvracení? Přechod na jiné suché krmivo není vždy přinese výsledek, nebo ho možná dokonce zhoršuje. Nemocný mazlíček je postupně krmen přírodními výrobky: vařené kuře, tvaroh, dětská výživa.

Neměli byste však okamžitě přenést bestii na přírodní produkty bezprostředně po špatné kvalitě semifiniované výrobky, protože ostrá změna stravy negativně ovlivní již tak špatné zdraví domácího mazlíčka.

Za jakých příznaků musíte kontaktovat kliniku

Doktor

Preventivní opatření

Soulad s preventivními opatřeními se vyhne problému netransmingu potravy. Co dělat?

 • Pet by měl mít vždy přístup k čisté vodě, zejména pokud je strava suchá;
 • Nezachraňujte zdraví domácího mazlíčka, pro jeho žaludek je nutná výživa s vysokou kvalitou. Je lepší dát mu prémiové krmivo;
 • Je lepší rozdělit krmení 4-5krát v malých porcích, takže kočka se nepřejídají;
 • Pravidelně oslavujte domácího mazlíčka, protože červi a parazity také narušují trávení;
 • Je také nutné si vybrat správné jídlo v souladu s plemenem, věkem a stavem domácího mazlíčka;
 • Nezapomeňte pravidelně navštěvovat veterináře a provádět preventivní očkování.

Důležité! Nemůžete dát domácímu mazlíčku bez doporučení lékaře nezávisle a léčit léčbu. Majitel může diagnózu nesprávně určit a pokusy o záchranu domácího mazlíčka pouze zrychlí jeho smrt.

Jaké nemoci mohou být

Přírodní produkt

Pokud kočka vylévá z jídla, měli byste se rychle léčit. Jak odložit cestu k lékaři nebo doufat v „projde“, je lepší přijmout opatření co nejdříve, aby mazlíček už dlouho potěšil majitelem svou láskou a zdravím.

Články na téma
LiveInternet