Kočka má uši: příčiny plešatosti a možností léčby

Sezónní molt koček - normální jev. Stojí za to věnovat pozornost silné ztrátě vlny, zejména do obličeje, poblíž očí a na uších. Kočky podléhají mnoha nemocem, která se projevují sekrecemi z očí, nosu, plešatosti uší, takže je nemožné opustit tento příznak bez pozornosti.

Příčiny plešatosti

Pokud má kočka uši, je nutné zjistit příčinu. Všechny druhy faktorů mohou způsobit ztrátu vlny.

Alergické reakce

Šampony zvířat, drogy, suché jídlo mohou způsobit alergie u kočky. Manifestace často působí ve formě vředů na kůži, kašel a vybízí na uši poblíž kočky. Prací prášek, osvěžovač vzduchu, který stojí vedle toalety pro kočky, je silným alergenem pro citlivý organismus kočky.

Příčiny plešatosti

Kočičí kočka v kočce je běžný problém

Pozornost! Uzené, solené jídlo může způsobit alergickou reakci. Je nutné kontaktovat veterinární kliniku, absolvovat krevní testy a alergické testy.

Pokud je detekována dráždivost kůže, měla by být interakce zvířete vyloučena. Změňte jídlo, omezte kontakt domácího mazlíčka chemikáliemi v koupelně.

Kožní infekce a parazity

Kočka má často uši pod vlivem parazitů žijících na kůži. Může to být podkožní klíště, blecha, lišejníka. Časem povede k podráždění pokožky a ztrátě vlny.

Pokud má kočka uši, musíte se okamžitě přihlásit k návštěvě veterináře. Klíšťata uší a svrab způsobují nepohodlí u zvířete. Kočka bude neustále svědit, může infekce do rány.

Psychogenní vliv

Stresující stav může přivést zvíře ke ztrátě značného množství vlny. Domácí mazlíček se stává neklidným, snaží se skrýt nebo se chovat agresivně. Na nervové půdě se zvíře aktivně olízne. Podrážděná kůže je pokryta vředy, vlna vypadne a může se objevit plešatost. Kočka má také uši.

Chytání v koťatech

Pokud je kočka neustále nervózní, může to způsobit plešatost

Hormonální poruchy

Zhoršená funkce štítné žlázy je pankreas doprovázen zhoršením metabolismu. Pokud má kočka holohlavou hlavu, musíte zkontrolovat hormony zvířete.

Pozornost! Vypadávání vlasů může být spojeno se zhoršenou funkcí jater, sníženou úrovní jeho enzymů. Játra selže vede k intoxikaci těla, která se projevuje ve formě alopecie.

Dědičnost

Uši mohou obviňovat nejen kvůli poruchám těla. Někdy je alopecie normální rysem zděděný kotěm od rodičů. Taková zvířata se rodí s vlnou. Pak jsou úplně plešaté, po určité době znovu rostou. Za prvé, vlasy padají kolem očí, na obočí, na tlapách, pod podpaží. Tento typ plešatosti se nazývá hypotrichóza a není léčen.

Chytání v koťatech

Drobné plešatosti na uších kotě mohou být projevem vážných onemocnění, s nimiž je třeba zacházet. Nemoc v průběhu času jde do chronické podoby, někdy k smrti kočky. Proto, pokud se na vnitřní nebo vnější straně uší objevila holohlavá hlídka, musíte na klinice okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Vypadání vlasů může nastat v důsledku nedostatku vitamínů, podvýživy. Pášené kotě je nejvíce náchylné k infekci kožními infekcemi v důsledku přítomnosti otevřených částí těla.

Často může být skromná vlasová linie vyprovokována špatnou výživou kočky ošetřovatelské kočky. Dostatečné množství vitamínů nedostává mateřské mléko, dítě začne plešaté.

Doporučeno! Pro prevenci nemocí kotě musíte ukázat veterináře. Provádí inspekci a očkovat zvíře.

Chytání léčby

Pokud si majitel všiml, že kočka tvarovala uši, domácí mazlíček je naléhavě ukázán lékaři.

Veterinární lékař provádí řadu manipulací:

  • Zkoumá kočku na parazity.
  • Vezme škrábání pokožky, aby se určila kožní infekce.
  • Provádí krevní test pro detekci zánětlivého procesu v těle domácího mazlíčka.
  • Provádí analýzu hormonálního pozadí zvířete.
  • Chcete -li objasnit diagnózu, můžete provést další výzkum.

Na základě výsledků zkoušky lékař předepisuje domácí ošetření, radí majiteli výživy kočky.

Chytání léčby

Očkování koček pomáhá od nemocí, které způsobují ztrátu vlny

Prevence

Aby kočka neměla na hlavě holohlavou hlavu, existuje řada preventivních opatření. Pet je pravidelně kontrolován, pravidelně zabráněno červy, vybírá se vyvážená strava. Zvíře je v včasné vakcíně z nemocí. Domácí mazlíček nelze chodit poblíž míst akumulace koček bez domova.

Pozornost! Kočky s dlouhým množstvím je třeba často vybírat. Čistota vlny všech druhů kočičí musí být sledována.

Strava

Musíte přenést kočku na stravu. Nekrmte zvíře suchým jídlem, protože průmyslová výživa obsahuje velké množství konzervačních látek a přísad o umělé chuti.

Doporučuje se krmit domácího mazlíčka vařeným dietním masem - telecí, králíkem, krůtí. Do diety můžete přidat sezónní zeleninu a ovoce.

Pokud má těhotná kočka holohlavou hlavu, je důvodem nedostatek vitamínů, které z jídla neobdrží. Takové pitomody potřebují zvláštní, bohaté na prospěšné látky, výživu.

Důležité! Je zakázáno krmit kočku sladkostí, uzená masa, slaná jídla. Takové produkty jsou silné alergeny.

Vystrašit stresem

Nervózní situace v domě, vzhled dětí nebo jiných zvířat - všechny tyto faktory nepříznivě ovlivňují psychiku kočky a mohou způsobit plešatost u kočky.

Pokud kočka bolestně reaguje na změnu života, příchod hostů, změnu situace, musíte se ji pokusit chránit před stresem. Můžete zacházet s nervovým bolavým mazlíčkem sedativami, které by veterinář měl předepsat.

Pravidelná inspekce

Chcete -li identifikovat plešatost v rané fázi a zabránit další vlně, musíte neustále kontrolovat domácího mazlíčka. Jednou za šest měsíců je kočka provedena na zkoušku veterinářem. Proveďte testy a provádějte externí inspekci. Když jsou známky nemoci, plešatost ve zvířete, provádí se léčba.

Oděvy a poškrábání, které mazlíček obdržel ve hře, musí být ošetřen dezinfekčním řešením.

Prevence

Inspekce kočky na veterinární klinice pomůže identifikovat nemoc včas

Pravidelná návštěva veterinární kliniky, správná výživa, péče o vlnu je stav, za níž bude zvíře zdravé. Proto musíte kočku věnovat pozornost. A pokud má kočka uši kočky, je naléhavě vzat ke vyšetření lékaři.

Články na téma
LiveInternet