Pes se bojí bouřky: co dělat a jak ujistit

Psi se často bojí přírodních jevů, například bouřky. A daleko od ohnisek způsobují strach, ale hromady hromu. Je nutné z toho odstavit vašeho domácího mazlíčka, protože stres negativně ovlivňuje tělo zvířete.

Původ problému

Než se začneme s tímto strachem vypořádat, je nutné zjistit, proč se psi bojí bouřky. Mnoho majitelů čtyřnohých domácích mazlíčků to považuje za jen rozmar, protože poslušné zvíře může přestat dodržovat týmy, snaží se někde uniknout a skrýt.

Původ problému

Pes na parapetu během bouřky bude pozorovat, co se děje kvůli zájmu, třese strachem

Pes se může za takového počasí cítit nepříjemně z mnoha důvodů: úzkost se někdy objeví kvůli prudkému poklesu tlaku, vůni. Je to také kvůli hlasitému zvuku. V tomto případě se strach objevuje nejen během bouře, ale také při zahájení ohňostroje a pozdravů, výstřelů.

Zdvětek by se mohl bát kvůli neúspěšné zkušenosti v minulosti, když byl na bouři na ulici. Psi často mohou přijmout chování svého pána. Proto, pokud je majitel zvířete nervózní, může se za ním domácí zvíře opakovat.

Poznámka! V zásadě se nesprávný postoj člověka ke zvířeti stává hlavním důvodem strachu z bouřky. To se často děje během ujištění domácího mazlíčka, opatrovnictví nad tím. Vypadá to jako povzbuzení, a proto se pes začne v budoucnu chovat stejným způsobem.

Jak se fobie projevuje

Špatné počasí může Pet výrazně alarmovat. Lze zjistit, že pes má paniku, podle následujících znaků:

  • začíná bloudit bez cíle;
  • Pytí a štěkání po dlouhou dobu;
  • dělá pokusy utéct na ulici;
  • třesení;
  • začíná se tvrdě chvěje;
  • nemůže ovládat židli a slinění;
  • Lízání a hlodání tlapky.

Tato podmínka negativně ovlivňuje zdraví domácího mazlíčka, a proto musíte zjistit, jak pes uklidnit během bouřky.

Jak se fobie projevuje

Pes ucpaný do rohu nevede k ničemu dobrému

Poznámka! Stojí za to být opatrní se psem, protože i s ohledem na majitele může začít agresivně chování.

Může také začít škrábat a kousat přední dveře. Neobviňujte psa, protože v té době se to nemůže ovládat. Stav domácího mazlíčka může korelovat s záchvaty paniky u lidí.

Jak upravit chování domácího mazlíčka

Je nemožné neustále plnit zvíře před bouřkou, protože může také poškodit zdraví domácího mazlíčka. Doporučuje se upravit chování zvířete tak, aby nevyděsilo blesky a hlasité zvuky. Ale můžete to začít co nejdříve, aby to mělo účinek.

Identifikace a neutralizace spouštěcího spuštění

Je nutné zjistit, co přesně se pes bojí více: hlasité zvuky nebo jasné záblesky světla. Neměli byste na to čekat na bouři. Doporučuje se na to předem připravit zvíře. Pro tyto účely si můžete zakoupit zvukový záznam s Thunder. Doporučuje se také začít používat poměrně hlučná zařízení.

Hluk by neměl být hlasitý. Pokud zvíře začne vyděsit, stojí za to snížit objem nahrávání nebo vypnout zařízení. Když si domácí mazlíček zvykne na jednu úroveň hluku, stojí za to ho začít posilovat. Rovněž stojí za to miláčku, vypíná světlo nebo zavírá okna záclonami, která vytvoří atmosféru jako s hrozící bouří.

Poznámka! Nevěřte pozornost strachu ze psa, protože to může ukázat, že něco je opravdu špatně. Je nutné jednat s jistotou jednat se znalostí případu, aby se taková nálada přenesla na zvíře.

Jak upravit chování domácího mazlíčka

Poslech zvukových bouřek je způsob, jak naučit psa hlasitě zvuky

Pozitivní emoce

Je nutné nabídnout alternativu uprchlíka během počasí nebo krátce před ním. Oprava pozitivních emocí umožní domácímu mazlíčku na chvíli rozptýlit. Můžete ho pozvat, aby si zahrál, projděte se krátce před bouřkou nebo rybníkem. Před začátkem déšť však stojí za to se vrátit pod střechu.

Pokud byla bouřka chycena na ulici, nemůžete nechat psa odejít z vodítka. Musím jí pomoci vyrovnat se se strachem. Chcete -li to udělat, měli byste s ní začít běžet na náměstí. Během běhu se produkuje adrenalin, a proto se strach sníží. Pes také předpokládá, že to uteče od nebezpečí, a proto se trochu uklidňuje.

Bezpečný bunker

Stojí za to sledovat zvíře: kde domácí mazlíček běží během bouřky. Určitě to bude stejné místo. Je nutné jej vybavit tak, aby tam pes byl pohodlný a uklidňuje rychleji. Chcete -li to udělat, můžete alespoň položit měkký vrh. Zpočátku můžete zahrnout klidnou hudbu, která by se utopila alespoň částečně roztavení hromu a hluku deště.

Kholba Petetz pro klidné chování

Klidné chování domácího mazlíčka je nutné povzbudit. Ale stojí za to udělat, pouze pokud je zcela uvolněný. Nejen laskavé hlazení se může stát odměnou, ale také pochoutkou. Pokud se zvíře stane aktivnějším, stojí za to zastavit hlazení a náklonnost, dokud pes opět nelehne a uklidňuje se.

Hlavní chyby chovatelů psů

Uklidněte odměnu domácího mazlíčka ošetřením

Hlavní chyby chovatelů psů

V závislosti na tom, co domácí mazlíček dělá během bouřky, si musíte vybrat taktiku. Mnoho chovatelů psů však vůbec nenaznačuje, že zvíře přivádějí ke svým pocitům nesprávně.

Důležité! Pokud nedochází k sebevědomí, je lepší najmout psovoda předem, což pomůže domácímu mazlíčku překonat fobii.

Nepoužívejte pohlazení

Během bouřek uklidňujte domácího mazlíčka. Nadměrná náklonnost a péče může přimět pes jednat tímto způsobem pokaždé, když se počasí zhorší. Nenechte ho jít ven, protože může uniknout.

Podpora strachu

Někteří majitelé, čtení doporučení, jak uklidnit psa, nepochopili některé body. Chvála zvíře pouze tehdy, když se uklidnilo. Jinak majitel jednoduše povzbuzuje svůj strach, a proto domácí mazlíček bude mít pocit, že dělá všechno správně.

Situace je rozšířená, když se pes bojí bouřky, ne každý ví, co s tím dělat. Hlavní věcí je zahájit boj proti strachu včas, takže obvyklý strach neunikne do fobie. Stojí za to zahájit takové události v raném věku, protože je snazší učit štěně, než rekvalifikovat dospělého jednotlivce. Následně se nemusíte bát, že v dešti nemůžete vystrčit nos na ulici.

Články na téma
LiveInternet