Očkování „multifel-4“: jak a kde bodnout kočku

Krátký popis a složení léku

Domácí zvířata vyžadují nejen pečlivou péči, správně vybranou stravu, ale také pravidelné zavádění vakcín, aby se zabránilo infekci různými parazity. Proto dnes budeme hovořit o drogách „Multifel-4“, která může chránit vašeho domácího mazlíčka před nejběžnějšími a nejnebezpečnějšími chorobami, a zvážit podrobné pokyny pro použití léku pro

Krátký popis a složení léku

Vakcína je zaváděna zvířetem, aby se zabránilo infekci rhinotracheitidou, kalicivirovou infekcí, chlamydií. Produkuje lék z virových kmenů bez aktivity. Po zavedení takového nástroje dochází k produkci protilátek v těle a na výše uvedené nemoci se vytvoří stálá imunita. Každá láhev obsahuje jednu dávku, která se skládá z kaliciviru, parvoviru, herpesu a chlamyidofilů. Uvolněte formulář a balení

Důležité!Kmeny výše uvedených virů jsou deaktivovány formalinem, což vám umožňuje infikovat tělo, ale nutí imunitní systém zvířete v boji proti chorobám.

Uvolněte formulář a balení

Vakcína je prezentována v prodeji jako injekční tekutina. Produkt vypadá jako průhledná nebo mírně blátivá kapalina, jeho barva je charakterizována světle žlutým nebo mírně růžovým odstínem. Ve formě sedimentu jsou někdy viditelné malé vločky, usazeny na dně nádoby, které se při třepání rozpustí.

Zjistěte, jak nasekat kočičí vakcínu

Vakcína je zabalena do ampule s objemem 1 ml, jsou ucpané gumovými dopravními zácpami, které jsou posíleny hliníkovými uzávěry, po kterých jsou lahve hermeticky utěsněny. Lék se prodává v krabicích kartonových nebo plastových puchýřů, tam jsou investovány pokyny pro použití.

Důležité!Tento nástroj nemá terapeutický účinek, proto nelze očkovat příznaky onemocnění.

Farmakologické vlastnosti

„Multifel-4“ tvoří imunitní reakci trestního zákoníku trestního zákoníku po zavedení druhé dávky léku. Účinek vakcíny začíná 14 dní po poslední injekci a trvá jeden rok, vyvíjí protilátky a chrání tělo před infekcí. Multifel-4 je účinný a bezpečný pro zvířata jakéhokoli věku. Farmakologické vlastnosti

Indikace pro použití

„Multifel-4“ se používá pro preventivní účely, zvažte, co je tato očkování pro zvířata. Lék je předepsán pro domácí zvířata, pokud existuje riziko infekce s běžnými onemocnění.

Postup aplikace a dávkování

Před použitím vakcíny by měla být během chladného období zahřívána na pohodlnou teplotu, asi +37 ° C, pak důkladně protřepejte a vytvoří homogenní tekutinu bez sedimentu. Zvažte podrobněji, jak bodnout kočky „multifell-4“. Zavedení léku se provádí intramuskulárně 12 týdnů, opakované očkování po 3 týdnech. Dávka pro děti a dospělé je stejné a je 1 ml. Revakcinace koček se provádí ve věku jednoho roku, dospělí jsou očkováni každý rok.

Takové drogy jako: a

V procesu zavádění léku, je nutné dodržovat bezpečnostní a hygienické pravidla, proto se uchýlí k používání sterilních materiálů a nástrojů, měl by být každý jednotlivec injikován jednotlivou jehlou. Je velmi důležité dodržovat schéma očkování, protože je možná nízká účinnost protilátek. Pokud bylo opakované podávání léku vynecháno, měli byste provést injekci co nejdříve. Použijte vakcínu pro multifel-4, podle pokynů, míchání různých prostředků v jedné stříkačce, nemůžete. Zároveň můžete zapisovat lék „multifel-4“ s Leominorem, což je účinný nástroj v boji proti virové leukémii. Indikace pro použití

Bezpečnostní opatření a osobní hygiena

Při práci s vakcínami je nutné dodržovat pravidla osobní hygieny a pozorovat bezpečnostní opatření, která jsou obecně přijímána při používání veterinárních léků. Lidé, kteří se účastní očkování zvířat, by měli být ve speciálním lékařském rouchu, kalhotách, čelenku, gumových rukavicích.

Věděl jsi?Nejtěžší kočka, která byla zaznamenána v roce 1986 v Guinness Book of Records, byl Himmy Pet z Austrálie. Vážil 21 kg a jeho pas byl 84 cm.

Po ruce byste měli mít vždy první sadu pro pomoc v případě nepředvídané situace. Pokud lék vstoupí do kůže nebo sliznice, měli byste toto místo okamžitě opláchnout studenou vodou. Pokud jste náhodou nalili vakcínu, musí být místo ošetřeno 5 % roztokem chloraminu nebo žíravé sody.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Je nemožné podávat drogy oslabené a nemocné jedince, těhotné kočky, stejně jako zvířata, která porodila před méně než 30 dny. Je také zakázáno představit lék jednotlivcům, kteří dosud nedosáhli věku 8 týdnů. Pokud používáte multifel-4 podle pokynů pro použití, mohou se vedlejší účinky objevit velmi zřídka. Postup aplikace a dávkováníNejběžnějším vedlejším účinkem je otok místa, kde byl injikován multifals 4. V tomto případě to prochází sama a není třeba přijmout žádná zvláštní opatření. Pokud byla po léku odhalena vážná alergická reakce na vakcínu zvířete, doporučuje se kontaktovat veterináře, aby předepsal anti -alergická léčiva.

Věděl jsi?Nejstarším světem byl kočič z Velké Británie, zemřel krátce po svých 36. narozeninách. Obvykle domácí bude v průměru 14 let.

Skladovatelná životnost a podmínky skladování

Vakcína je zobrazena pro použití po celý rok od data výroby, ale pouze pokud byly respektovány všechny podmínky skladování a dopravy. Uložení a transportu léčiva by měla být v suchých potemněných krabicích, teplota by měla být od +2 ° C do +8 ° C. Lék vyžaduje neutralizaci, pokud jsou ampule zmrazeny, nemají štítky, integrita ampule byla narušena, existuje výrazná změněná barva, jsou obsaženy cizí nečistoty, které se po třepání nerozpustí po otřesu. Za tímto účelem se multiphel-4 vaří po dobu 15 minut poté, co musí být lék zlikvidován. Vakcínu můžete zlikvidovat bez pozorování zvláštních bezpečnostních opatření. „Multiphel-4“ je tedy účinnou vakcínou proti vážným onemocněním v. Hlavní věc je jasně dodržovat pokyny k dosažení maximálního výsledku.

dvacet

Články na téma
LiveInternet