Jak vyléčit podkožní klíště u kočky a jaké je nebezpečí demodikózy?

Podkožní klíště

Jedním z nejnepříjemnějších je demodikóza způsobená subkutánními klíšťaty. Tato nemoc není fatální, ale pro zvířata nesmírně bolestivá. Příznaky a léčba demodikózy WI budou diskutovány v tomto materiálu.

Podkožní klíště

Zůstalým činidlem nemoci je malý klíšťový demodex cati, jehož délka těla dosahuje jen půl milimetru. Klíšťata má tvar ve tvaru červů, průhledné tělo, kuráty nohou a proboscis, které parazita peče do těla oběti. Zavedení parazita do těla se vyskytuje podle následujícího schématu: klíště stoupá kůži a zůstává uvnitř kůže, jedí kožní buňky a množí se. Místo implementace je pozorováno ve formě místa na kůži. Životní cyklus jednotlivců - asi dvacet dní. Formy nemoci

Věděl jsi?Analog otisků prstů osob, kterými je identifikována osobnost, je vzorem nosu - je to individuální pro každé zvíře.

Formy nemoci

Podkožní klíště se nachází ve věku a jakémkoli plemeni. Uvažuje se však o tom, že se stává oběťmi parazitů. Zvířata s oslabenou imunitou, postiženou červy nebo blechami, osvětlená nachlazení nebo infekční onemocnění jsou největší riziko. Rozlišujte mezi dvěma formami nemoci: lokalizovaný (šupinatý) a generalizovaný.

Lokalizované

Tato forma je obvykle pozorována u mladých lidí, kteří nemají ani dva roky. Toto je mírná forma nemoci. U drtivé většiny zvířat zmizí příznaky této formy demodikózy bez jakékoli léčby po dobu dvou až tří měsíců, nebo dokonce dříve. Identifikuji subkutánní klíšťata: příznaky demodikózy

Generalizovaný

Jedná se o závažnou formu nemoci, která se často vyvíjí na pozadí nemocí, které oslabují imunitní systém zvířete, jako je panleikopenie (kočičí mor), cukrovka atd. D. Kromě toho rozlišují demodelekózu, kterou trpí koťata. Ve svých projevech se to neliší od generalizovaného, ​​ale kotě je přenášeno od matky v lůně.

Věděl jsi?Před zahájením jídla často na jídlo často čichají. Určují tedy teplotu potravy a nejedná se, jak si myslí jejich majitelé.

Identifikuji subkutánní klíšťata: příznaky demodikózy

Příznaky lokalizované (šupinaté) formy je svědění kůže, malé fokální kožní léze (ne více než pět), zarudnutí kůže, suché šupiny na uších, víčka a krk zvířete. V postižených oblastech kvůli neustálému česání jsou vlasy tenčí. Záda a tlapy zůstávají čisté, léze tam chybí.

zjistit,

DiagnostikaS zobecněnou formou na kůži kočky jsou pozorovány četné ložiska poškození u abscesů, kůrků, česání ran, chrasty. Hlava a krk jsou obvykle nejvíce postiženy, ale ohniska se také nacházejí na tlapách a zpět. Vlna se stává nudnou, fascinované, plešatosti jsou viditelné na kůži, která se rychle spojuje ve velkých plochách. V této podobě se nemoc vyvíjí velmi rychle. Zvíře se stává apatickým, ztrácí chuť k jídlu.

Diagnostika

Chcete -li diagnostikovat demodikózu, budete muset domácího mazlíčka vzít na veterinární kliniku, protože příznaky by měly být potvrzeny laboratorní studií. Chcete -li to provést, vezměte škrábance z postižených oblastí kůže zvířete a prozkoumejte je pod mikroskopem. Pokud jsou klíšťata pozorována v různých fázích vývoje (od vajec k dospělým), je diagnostikována demodektosis.

Důležité!S příznaky demodikózy je nutné podstoupit laboratorní diagnostiku, t. na. Projevy tohoto onemocnění mohou mít vnější podobnost s dermatitidou, stejně jako strun

Co dělat: Metody léčby

Jak je uvedeno výše, lehká, lokalizovaná forma demodikózy může u kočky zmizet. Pro zaručené uzdravení je však nutné podstoupit kurz léčby předepsaného veterinářem. Léčba se obvykle provádí doma. V závislosti na příznacích, věku, stavu kočky může lékař předepsat přípravy na vitamíny, poskytnout doporučení pro domácí zvířata, předepisovat léky (například „stomazan“ pro vnější použití a „imunopasitan“, aby se zvýšila imunita).

Aby kočka nezkazila váš nábytek, zkuste to udělat, ale vypadat krásně - vyberte si pro něj

Co dělat: Metody léčbyTěžká, zobecněná forma nemoci lze jen těžko léčit. Obtížnost spočívá v tom, že drogy je obtížné dodat parazitům uvnitř kůže. Kromě toho po použití drog ne všechny parazity zemřou. Některé z nich jsou ve fázi, kdy není vyžadována externí výživa. Po léčbě mohou být aktivovány a začít se množit, takže je předepsáno komplexní léčbu.

Léky

Pro léčbu se používají antiparazitové léky, které jsou zaváděny pod kůží injekcí. Může to být, Baimecom, cidektin atd. Str. Léze jsou léčeny takovými prostředky jako „butoky“ nebo „neostomazan“. V kombinaci s těmito léky se používají léky, které zvyšují imunitu, jmenovitě „imunopasitan“ a PR.

Pokud se na kůži domácího mazlíčka objeví chrasty, jsou ošetřeny činidly obsahujícími olej, například „Cypam“ nebo „Mycodemic“. Místo toho můžete použít mořský buckthorn nebo lněný olej. Doporučuje se také koupat domácího mazlíčka pomocí speciálních šamponů, jako je doktor. Dobré výsledky jsou poskytovány pevnými kapkami, které se používají externě. Prevence

FOLK

Existuje poměrně málo způsobů tradiční medicíny, které přispívají k zbavit se podkožního klíště. Jako příklad můžete specifikovat infúzi Wormwoodu, odvar Celandine, odvar heřmětu, infuze kalendály. Ošetřují postižené oblasti kůže zvířete. Účinnost takových léků je kontroverzní a jistě nedostatečná ve vážných případech demodikózy.

Důležité!Pokud se majitelé rozhodnou zacházet s domácím mazlíčkem lidovými prostředky, určitě musí konzultovat s veterinárním lékařem, jinak může taková samostatnost vést k vážným důsledkům.

Prevence

Vzhled subkutánního klíště se vylepšuje tím. Prevence nemoci zajišťuje jak zvýšení imunity zvířete, tak periodické zpracování PET s prostředky parazitů. V prvním případě se často používá lék „imunopasitan“, ve druhém - mazlíček je léčen blokem, klíšťaty a

Jak vidíte, demodikóza je poměrně závažné onemocnění, které může zvíře způsobit vážné utrpení. Abychom tomu zabránili, je nutné přijmout opatření k zabránění této nemoci, a pokud se na něm objeví první podezření - okamžitě kontaktujte veterináře. Včasný začátek ošetření zaručuje úplné zotavení zvířete.

59

Články na téma
LiveInternet