Existují červené kočky nebo pouze kočky

Otázkou je, zda jsou červené kočky, může se to zdát divné. Chcete -li pochopit hlavní příčiny takové otázky a odpovědět na ni, měli byste pochopit rysy tvorby této barvy u ženských a mužských koček.

Fire Genetics

Kočky s červenou barvou kožešiny mohou samozřejmě existovat. Začněte tím, že stojí za to říci, že z vědeckého bodu se tento typ barvy nazývá červená. Jak víte, ženy a muži jsou nositeli dvou pohlavních chromozomů. U dívek je to xx a u chlapců xy. Je to gen X, který je zodpovědný za červenou barvu kožešiny u zástupců rodiny koček.

Fire Genetics

Jsou tam červené kočky

Pokud si vzpomínáte na základy biologie, pak, když početí, dítě přijímá od každého z rodičů jeden chromozom od každého z rodičů. Od mámy to může být pouze x a od táty nebo x nebo y. Jak rozumíte, v této fázi je stanoveno pohlaví nenarozeného dítěte a také další barva.

Je třeba mít na paměti, že barva dětí prochází pouze v X, takže chlapci berou stín pouze od své matky. Pouze dívky si mohou přijmout barvu otce spolu s přijatým chromozomem X.

Zajímavý! Tři -korová mazlíčci v 99 % případů jsou dívky. Muži této barvy jsou vzácností. Navíc jsou nejčastěji sterilní od narození.

Ukazuje se tedy, že červený odstín koťat se objeví pouze tehdy, pokud rodiče měli přesně stejnou barvu. Zároveň se od The Red Cat a Black Cat získají červené dívky s červenou obhajobou nebo želva. Pokud je naopak maminka černá a otcovy červené dívky budou želvem a chlapci jsou černí.

Z nichž plemena jsou více červených koček

Pokud odpovíte na otázku, zda existují červené kočky nebo pouze kočky, pak odpověď bude pozitivní. Dívky s rudými vlasy se nacházejí, ale ne tak často jako muži. To vše je však pouze v rámci přírodního křížení.

Pokud mluvíme o plnokrevných zástupcích rodiny koček, pak je všechno trochu komplikovanější. Jde o to, že chovatelé často uměle vykazují určité vlastnosti, včetně barvy.

V životě však existují domácí zvířata určitých plemen, pro které je červená barva přirozená. Tyto zahrnují:

 • Peršané;
 • Sibiřské lesní kočky;
 • Maine Coons;
 • Britský;
 • Karelian bobtails;
 • SKOTSH FOLD;
 • Somálsko.

Důležité! Mezi divokými kočkami mohou mít pouze muži čistě červenou barvu. Dívky se vyznačují světlejším odstínem, doplněným bílými nebo šedými skvrnami na tlapách a prsou.

Existují nějaké rozdíly v charakteru a chování

Věda neuznává takovou skutečnost jako rysy chování nebo projevu charakteru spojeného s barvou zvířecí vlny. Majitelé oranžových koček však s tím mohou nesouhlasit. Mnoho chovatelů říká, že červená domácí zvířata se liší svým chováním od ostatních bratrů.

Taková zvířata jsou charakteristické pro:

 • Mít vysoké intelektuální vlastnosti. Mnoho koček s červenou srstí je vyškoleno a snadno se vychovávají.
 • Buďte společenský a hravý. Taková zvířata milují pohrávání s dětmi, běží po hračkách a sluncem zajíčkem.
 • Nezávislost - nevyžadují stálou pozornost od člověka.
 • Aktivita a nějaká škoda.
 • Mazaný.

Důležité! Nepoužívejte pouze pro stín kožešiny. Mnoho charakterových rysů kotě zdědí od svých rodičů. Vzdělání a atmosféra v domě mají také velký vliv.

Z nichž plemena jsou více červených koček

Mají neobvyklý charakter

Péče o červené kočky

Ve skutečnosti se péče o červeného zástupce neliší od péče o kočku jiné barvy. Jediné funkce, které je třeba vzít v úvahu, jsou spojeny pouze se samotným plemenem.

Zajímavé je, že někteří odborníci věří, že šafrány jsou horší než jiná zvířata tolerují anestézii. Tato skutečnost však nenašla vědecké potvrzení.

Zajímavá fakta o „slunečných“ kočkách

Hlavní výhodou červených domácích zvířat je, že mají prospěšný účinek na člověka. Není žádným tajemstvím, že barvy a odstíny ovlivňují lidskou psychiku a náladu. Je prokázáno, že lidé, kteří si udržují své talíry, jsou společenské a pozitivnější.

Dalším zajímavým faktem je, že barva očí koček s červenou vlnou může být absolutně jakákoli, ale nejčastěji se nacházejí zástupci se žlutým duhovským odstínem. Nejvzácnější barva je modrá.

Podlaha červených koček lze určit nasycením barev. Muži mají jasně oranžový odstín. Dívčí srst je více vybledlá a nejčastěji s dalšími bílými skvrnami.

Populární mýty o červených kočkách

Nejslavnější mýtus samozřejmě je, že pouze chlapci mohou vlastnit červené vlasy. Jak již bylo zmíněno, není to nic jiného než jen fikce. Pointa je, že dívky s podobným stínem jsou méně běžné, protože mají geneticky více možností.

Druhý mýtus se týká povahy takového zvířete. Někteří prohlašují, že červené kočky jsou nevhodné, agresivní a příliš vzpurné. Jak již bylo zmíněno, odstín srsti neovlivňuje chování jako genetickou predispozici a vzdělání.

Existují nějaké rozdíly v charakteru a chování

Červená kočka a kočka: Různé odstíny kožešiny

Znaky a pověry spojené s červenými kočkami

Vzhledem k tomu, že červené kočky byly vždy postupem času a získaly celou řadu různých znaků, takže mohou soutěžit se stejnými černými kočkami. Kromě toho způsob, jakým tyto chmýří vypadaly skvěle pod paprsky Slunce, měl také velký vliv.

Ve starověku lidé věřili, že červené kočky jsou magická zvířata, a také slouží sílech dobra. Jiné stejně slavné znamení uvedly, že:

 • Pokud kočka opustila dům, vzal si s sebou všechna tajemství a potíže majitele. Zároveň, posazení v nové rodině, domácí mazlíček přináší radost a svět.
 • Červená pouliční kočka přicházející k domu říká, že její obyvatelé by měli brzy čekat na zlepšení finanční situace.
 • Červené kočky a kočky si vybírají samotné majitele a pouze pokud cítí spřízněnou duši.
 • Červená zvířata jsou zosobnění brownie, takže se nezakořenili v rodinách, které se pohybují příliš často.
 • Všechna zvířata s červenou barvou jsou nepřekonatelní léčitelé. Zejména pomáhají člověku uklidnit se.
 • Červená zvířata se cítí špatní lidé. Doporučuje se věnovat pozornost chování zvířete, když do domu přijde někdo nový.

Péče o červené kočky

Kouzlo červených koček

Bez ohledu na známky různých názorů jsou oranžová mazlíčci krásná a jasná stvoření. Pokud takové zvíře vezmete do domu, rozhodně to nebude nudné. Kromě toho bude možné skutečně zkontrolovat pravdivost určitých pověstí.

Články na téma
LiveInternet