Retrívry: jaký je druh a co to je

Vrchníci psů jsou nejlepší lovci a společníci pro lidi. Vycházejí velmi dobře s dětmi a jinými zvířaty a jsou také úspěšní v různých sportech. Rozlišuje 5 plemen, která patří do 8. skupiny podle klasifikace ICF. Každý mazlíček se liší v externích vlastnostech, charakteru a fyzických schopnostech. Chcete -li si vybrat vhodného psa, musíte vědět, jaké typy vyhledávání jsou.

Historie původu druhu

V roce 2003 bylo toto plemeno oficiálně uznáno jako nejoblíbenější na světě. Psi byli chováni na ostrově Newfoundland v 19. století. První zástupci byli s černými vlasy a byli často používány na lovu. V průběhu času se psi začali dovážet do Velké Británie, kde jejich popularita začala růst. Za prvé, vlastnosti zvířat ocenili lesníci a lovci. Oficiální název „Labrador-Retriever“ zvířata byla přijata v roce 1903.

Historie původu druhu

Retrívr psů

Odpověď na otázku, co je plemeno retrieveru, rád bych si okamžitě všiml povahy těchto psů. Byla to přívětivost a oddanost, která se stala rysem těchto roztomilých psů.

Chcete -li si vybrat vhodného psa, který se stane skutečným přítelem pro rodinu, musíte znát retrívry, co a jak je rozlišovat.

Chesapik-bey retrívr

Seznam odrůd je otevřen retrívrem Chesapik-Bey. Toto je americké plemeno, které bylo chováno v 19. století ve Spojených státech. Otevření se konalo na zálivu Chesapinsky, na jehož počest se jméno ukázalo. Podle legendy se první zástupci objevili již v roce 1807, kdy anglický brig seděl na zemědělství Marylandem. Na palubě byla nalezena dvě štěňata, která byla odebrána z ostrova Newfoundland. Štěně bylo dáno George Luovi, který loď zachránil. Poté bylo provedeno křížení psů se žlutými kunhounds tak, aby domácí zvířata vyvinula lovecké schopnosti. Chesapik-Bei byl původně používán k lovu kachen v USA a Kanadě.

Chesapik-bey retrívr

Chesapik-bey retrívr

Tato rozmanitost retrívr je nenáročná v péči, odvaze a schopnosti najít společný jazyk se všemi. Psi dobře plavou a běží rychle. Lze použít jako stráž. Pro vzdělávání poslušného domácího mazlíčka je od dětství nutné zapojit se do vzdělávání štěňat a školení.

Růst zástupců tohoto druhu je 60-66 cm a hmotnost je až 33 kg. Plemeno je krátké. Od přírody to může být mírně tvrdohlavý a citlivý. Náklady na štěně z 26 000 rublů.

Poznámka! Retrívři by se měli hodně pohybovat, takže byste je neměli udržovat v voliéře. Denní procházky budou mít prospěch nejméně 3 hodiny.

Kudrnaté vlasy (Kerli-Coated)

Studium otázky, co jsou labradoři, stojí za to zdůraznit kudrnaté odrůdy. Existence těchto psů je známa od začátku 19. století. Je to považováno za nejstarší plemeno Anglie. Podle jedné verze psa jsou potomci irského vodního španělku a malého Newfoundlandu. Mít dobrou inteligenci a ostrý vkus. Výrazný rys od jiných druhů jsou kudrnaté vlasy tmavě hnědého nebo černého odstínu. Hoole růst od 64 na 69 cm, hmotnost-32-35 kg. Od přírody, klidný, nezávislý a přátelský. Často se používá jako stráže a lovci pro malou hru. Nejsou v péči rozmarné, mají dobré zdraví a imunitu. Cena z 22 000 rublů.

Naložený (ploché kodené)

Typy labradorů také zahrnují přímé odrůdy. Plemeno v Anglii. Psi mají pravidelnou páteř a nevyčnívají ve silné postavě. Psi jsou vhodní nejen pro přitažlivosti, ale také pro sporty, jako jsou Adjeliti, Flibol. Stejně jako všechny druhy, tento retrívr miluje vodu. Zvířata jsou velmi energická, dobře spolu s dětmi a dalšími domácími mazlíčky. Bude skvělým přítelem a ochranou pro majitele. Takové plemeno je vhodné pro lidi, kteří jsou připraveni věnovat velkou pozornost fyzickému vývoji a procházkám. Barva plochého kabátu může být čokoláda nebo černá. Výška asi 63 cm a hmotnost-33-36 kg. Cena z 35 000 rublů.

Zajímavý! Díky schopnosti dobře plavat se psi často vzali hon na bažinu a vodní ptact.

Novohoshottland Labrador-Retriever (Toller)

Tato odrůda je nejmenší ze všech typů labradorů. Výška v Withers dosáhne 52 cm a hmotnost je 22-25 kg. Zobrazí se rozmanitost v Kanadě. Zpočátku byli psi zvyklí lovit vodní ptact. Tollers jsou rychlé a energické, mají kompletní sadu pracovních vlastností. Navzdory pozitivním aspektům někdy ukazují tvrdohlavý charakter. Snadno trénuje, protože vědí, jak pečlivě poslouchat majiteli a soustředit se na úkoly. Retrívr je krejčí nebo červeno-červené, má středně dlouhou vlnu s hustou podsavou. Náklady na psy ze 40 000 rublů.

Kudrnaté vlasy (Kerli-Coated)

Novohoshottland Labrado-Retrieve (Toller)

Golden (Gold, Golden)

Zlatý retrívr Jedna z nejpopulárnějších odrůd. Tito zástupci se rozlišují vysokou inteligencí a neuvěřitelně laskavou charakterem. Plemeno je rozšířeno jak na evropském území, tak v USA. Zvířata se objevila v 19. století. Progenitory retrívratu jsou psi jako irští setters, Newfoundlands, Labradors a Collie. Oficiální plemeno existuje od roku 1913. Psi byli původně používány v záchranných službách, klinikách a armádě. Jedinou nevýhodou zlatých retrívrů je nadměrná laskavost, protože psi nejsou vhodní pro roli stráže. Výška v Withers asi 54-57 cm, váha na 40 kg. Barva očí se může lišit od světle hnědé do tmy. Plemeno s dlouhou a hedvábnou vlnou zlatého odstínu. Modré oči a bílá vlna jsou považovány za manželství.

Od raného dětství je nutné trénovat psa s pravidly v domě. Ve věku několika měsíců můžete začít trénovat. Náklady na štěně začínají na 20 000 rublů.

Naložený (ploché kodené)

Budoucí lovec

Rozdíly retrívrů v barvě

Retrívr, co to je a jaké jsou odrůdy, měl by každý chovatel psů vědět. Jedním z hlavních rozdílů je barva vlny. Stín vlny se může lišit od světle zlaté po černé, v závislosti na rozmanitosti psů. Labradoři se často nacházejí s černými vlasy, je také povolena přítomnost bílé skvrny na hrudi. Čokoládově s dlouhým vlasy by měl být s tmavým válcem nebo žlutýma očima.

Poznámka! U některých zástupců je konečná barva očí tvořena 2 roky.

Retrívři jsou lovecké psy, které se liší nejen ve schopnosti dohnat kořist, ale také vynikajícími společníky pro lidi. Budou vyrobeny, velké rodiny i osamělí lidé. Toto plemeno není rozmarné v péči a krmení. Stačí zajistit péči o domácí mazlíčky a dlouhé procházky.

Články na téma
LiveInternet