Mohou králíci dávat chléb nebo sušenky

Aby v těle králíka existují zcela odlišné stopové prvky, měla by být jeho výživa vyvážená. Taková domácí mazlíčci jsou pro jídlo docela nenáročný a mohou jíst to, co jim majitel představí. Odborníci však stále doporučují správnou výživu pro králíky, protože jejich malý organismus musí být obohacen o živiny. Mnoho domácností neví, zda je možné krmit králíky chlebem a zda obsahuje jakoukoli výhodu pro malého domácího mazlíčka.

Je možné dát králíkům chléb nebo sušenky

Dekorativní králíci milují jíst obiloviny, jako je oves, ječmen, pšenice a kukuřice. To je důvod, proč mnoho domácností věří, že je docela možné je nakrmit pekařskými výrobky, zejména když je škoda zahodit jejich zbytky. Taková výživa je však vhodná pouze pro plemena zvířecího masa, protože díky uhlohydrátům a škrobu si domácí zvíře rychle a dobře získává na váze.

Je možné dát králíkům chléb nebo sušenky

Začínající chovatelé nevědí, zda je možné dát chléb králíkům

Poznámka! Můžete přidat obchod s obchodním chlebem a také produkty, které obsahují otruby do diety.

Jaký je užitečný chléb pro králíky

Mnoho z nich se používá k přesvědčení, že králičí maso je mnohem chutnější, pokud zvíře během života spotřebovalo dostatečné množství obilovin. Plně naplněná králičí strava by se měla skládat z 80 % uhlohydrátů. Z tohoto důvodu odborníci radí krmení domácích zvířat s pekařskými výrobky.

Jaký je užitečný chléb pro králíky

Některé výrobky chleba mají dobrý vliv na tělo králíka

Kromě toho chléb příznivě ovlivňuje králičí organismus:

 • Pokud domácí mazlíček pravidelně jedí sušenky, brzy jeho vlna získá zdravější vzhled;
 • V některých případech jsou pekařské výrobky s přidáním česneku prostředkem k prevenci různých onemocnění;
 • Produkt zahrnuje obrovské množství vitamínů, sodíku, železa, chloru a manganu.

Co je škodlivý chléb pro králíky

Docela mnoho majitelů králíků, zejména dekorativních, šířilo názor, že taková mazlíčci jsou přísně zakázáni krmit chléb. Aby zuby zvířat příznivě brousily, potřebují správné jídlo.

Co je škodlivý chléb pro králíky

U dekorativních zástupců se zuby trochu liší

Existuje mnoho odpůrců krmení králíků chlebem, zejména mezi těmi, kteří drží dekorativní plemena. Podle jejich názoru, pokud nevěnujete pozornost jídlu, může špatná strava vést k určitým důsledkům:

 • poruchy trávení. Při užívání chleba u králíků je často poškozen nejen zubní systém, ale také trávicí trakt, protože mnoho částí zvířecích střev se výrazně liší od člověka;
 • Zničení zubního systému. Zuby králíků rostou po celý život, tolik je porovnává s lidskými nehty. Chléb je umělý produkt, který se nenachází ve volné přírodě, protože se vztahuje také na těstoviny, takže tělo zvířete není přijato k přijímání těchto produktů;
 • enteritida. Je pravděpodobné, že po krmení domácího mazlíčka má trávicí systém s chlebem, protože tělo není k takovému jídlu předem přizpůsobeno takovému jídlu. Také se často mění střevní mikroflóra;
 • obezita. Chléb obsahuje velké množství kalorií, a proto často způsobuje obezitu u králíků, která je doprovázena různými chorobami.

Jaký chléb na krmení zvířat

Odborníci doporučují nepřidávat chléb k mazlíčkům, protože obsahuje obrovské množství lepku. Některá zvířata však mohou být stále krmena některými typy pekařských produktů, které nepoškozují malý organismus, ale naopak, posilují jej:

 • bílý chléb. Suchý bílý chléb je užitečným zdrojem vitamínů pro králíky. Obohacuje tělo dalšími uhlohydráty, proteiny, tuky a minerály;
 • Černý chléb. Malá léčba ve formě černého chleba nebo tenkého Lavasha vůbec nepoškodí zvíře, ale naopak obohatí jeho tělo nikotinem a kyselinou pantenovou, thiamin, riboflavin, niacin, holin a pyridoxin. Ale příliš mnoho takové pochoutky může u zvířete způsobit zvýšenou tvorbu plynu a střevní zablokování střeva. Proto je obzvláště důležité krmit domácího mazlíčka takovým produktem v mírném množství;

Jaký chléb na krmení zvířat

Doporučuje se sledovat objem částí pekařských produktů

 • plesnivý chléb. Odborníci kategoricky zakazují krmení zvířat s nestely s produktem, na kterém je viditelná forma, protože obsahuje neuvěřitelné množství mykotoxinů, které způsobují nevratné důsledky v těle;
 • sušenky. Domácí sušenky jsou užitečné pro králíky, zejména v zimě, ale také by to neměly přehánět. Produkty skladu s různými chemickými přísadami však mohou zvířete způsobit nenapravitelné poškození;
 • Buchty. Pečení Acake je docela nebezpečné, protože často způsobuje gastrointestinální poruchy, nadýmání a ucpání tenkého střeva;
 • Domácí sušenky. Malé povzbuzení pro domácího mazlíčka je možné ve formě ovesných sušenek. Pokud jej však používáte příliš mnoho, může to způsobit porušení střevní mikroflóry.

Důležité! Vzhledem k tomu, že střeva zvířete jsou velmi něžná, je nutné do stravy zavést nové jídlo postupně a minimální množství.

V jaké formě se doporučuje dát zvířata chléb

Doporučuje se krmit králíka pekařskými výrobky v sušené podobě. Kromě toho je důležité sledovat kvalitu produktu. Pokud je to rozmazlené, je kategoricky nemožné jej dát domácímu mazlíčku. Je vhodné zvlhčit sušený produkt vodou nebo mlékem, aby bylo snazší strávit domácího mazlíčka.

Důležité! Je povoleno krmit zvíře suchým chlebem a chlebem, ale měly by být pozorovány určité podíly: 10 g produktu na 1 kg váhy králíka.

Aby králík necítil nevolnost, jeho strava by měla být vyvážená. Pekařské výrobky nejsou hlavním zdrojem energie, takové výrobky se používají jako léčba.

Opatření preventivní

Je důležité sledovat chování PET po použití takové dobroty a znát hlavní příznaky vzhledu různých onemocnění:

 • ztráta chuti k jídlu;
 • dýchací problémy;
 • vypouklé oční bulvy;
 • Bloting.

Pokud tyto příznaky identifikujete předem, můžete zabránit vzhledu různých nemocí.

V jaké formě se doporučuje dát zvířata chléb

Je důležité pozorovat opatření

Chléb a další výrobky jsou tedy doporučovány pouze v skromném množství, protože velká část může poškodit zdraví králíka a dospělého jednotlivce. Navíc je lepší riskovat, že zbytky ze stolu dávají dekorativní králíky, aby se zabránilo dalším problémům.

Články na téma
LiveInternet