Jak odstranit kočku ze stromu: efektivní způsob

Jistě mezi majiteli koček existuje mnoho lidí, kteří alespoň kdysi přemýšleli o tom, jak odstranit kočku ze stromu. Nejčastěji lidé, jejichž oblíbené mají volný přístup k ulici, spadají do této situace. Tento článek zváží nejúčinnější způsoby, jak pomoci knírům, když nemohou jít dolů.

Když potřebujete odstranit kočku ze stromu

Kata paws mají speciální strukturu, která jim snadno umožňuje vylézt téměř na všechny vertikální povrchy, včetně stromů. Pokud však kočka může bez problémů stoupat, pak se často objevují problémy s zahájením země. Zvířata se prostě bojí vylézt zády vpřed a není vždy možné skočit.

Když potřebujete odstranit kočku ze stromu

Koťátko, které se můžete pokusit přesvědčit, aby vystoupil z větev

Jak tedy chápete, že kočka vyšplhala na strom a nemůže se dostat dolů a co dělat v takové situaci?

První známka toho, že je vyžadována načechraná pomoc - začne žalostně meow. Zvíře může dlouho sedět na jedné větvi, bát se pohybovat nebo chodit trochu tam, kde považuje bezpečí.

Poznámka! Pokud je ulice chladná sezóna, musíte okamžitě zahájit záchrannou operaci. Kočka může zamrznout a oslabené svaly prostě nemohou odolat jeho tělesné hmotnosti. Kromě toho stojí za to si uvědomit, že nahoře je vítr pociťován silnější, takže je nesmírně důležité snížit zvíře, dokud nedostane omrzlinu.

Pokud jsou vrany všimnutí poblíž, neměli byste ani váhat. Kočka se pro ně může stát světelným cílem, protože na stromě nebude schopen tyto krvežíznivé ptáky odpuzovat, zejména pokud představuje hrozbu pro jejich hnízda.

Jak přesvědčit kočku, aby šla dolů

První věcí, která zahájí záchrannou operaci, by mělo být pokusit se mluvit s uvíznutým zvířetem. Bude lepší, když uslyší hlas ne cizince, ale majitel nebo jeden z členů rodiny.

Tato metoda funguje zřídka a může být účinná, když:

  • Kočka seděla na stromě velmi dlouhou dobu a ještě neměla čas dostat toole;
  • Furry byl zaseknutý nízko a potřebuje jen podporu, aby se rozhodl skočit;
  • Zvíře důvěřuje majiteli natolik, že je připraven využít šanci a skočit na něj z výšky.

Jak je však uvedeno výše, rozhovor s kočkou uvízlou na stromu je jednou z nejúčinnějších metod a velmi zřídka pomáhá zřídka.

Supreme je vrchol Verkholazu

Jednou z možností, jak získat kočku ze stromu, je návnada Verkholazu s lahodným. To bude obzvláště dobré pro zvíře, které po dlouhou dobu sedí na vysokém stromě a podařilo se mu hladovat.

Důležité! Jako návnada stojí za to si vybrat lahodnou střední velikost, aby ji kočka rozhodně viděla. Důležitým faktorem je vůně dobrot, musí být silný, aby se uvízlé zvíře cítí i ve slušné výšce.

Pokud majitel ví, že jeho oblíbená dává přednost po derikaci, stojí za to použít toto jídlo jako návnadu.

Bude to nejvhodnější, pokud bude kočka přilepená na větvi umístěné poblíž balkonů obytných budov. Pak bude pro člověka snazší nalákat Vercholazu s báječným v okně nebo okně.

Je možné přetáhnout kočku za ocas

Když vyvstane otázka, jak odstranit kočku ze stromu, používají se všechny dostupné metody. Stává se tak, že kočka buď zasekla nízko, nebo sedí na větvi rostoucí poblíž balkonu nebo okna. Někdy se stává, že člověk stoupá do výšky, kde je načechraný zaseknutý, ale ten není dán v jeho rukou.

Pak musíte oběť odstranit silou. Obecně je kočičí ocas docela křehký a hraje důležitou fyziologickou roli, ale pokud za to vytáhnete - jedinou cestu ven ze situace, můžete se k němu uchýlit.

S laserovým ukazatelem

Tato metoda bude více fungovat s mladou kočkou nebo kotě zaseknuté na větvi stromů. Mladá zvířata od přírody jsou hravější než jejich dospělí příbuzní. A láska koček pro červený bod z laserového ukazatele je známo téměř všem.

Jak přesvědčit kočku, aby šla dolů

Když je kočka odstraněna ze stromu, není to skutečnost, že na něj už nebude stoupat

Pokud Verkholaz sedí na takovém místě, aby listy nezavřily recenzi, můžete se ji pokusit nalákat laserovým ukazatelem. Musíte jen nejprve zářit na stromě, kde kočka sedí. Když si zvíře všimne červeného bodu, pomalu ho vezměte do spodních větví.

Důležité! V této situaci má osoba odpovědným úkolem vybrat nejbezpečnější trasu pro sestup. Nadšená kočka může zapomenout na opatrnost a neúmyslně padnout nebo skočit na nestabilní větev. Osoba musí přeložit ukazatel tak, aby kočka stoupala pouze podél bezpečné cesty.

Pomoc záchranné služby

Co dělat, když je kočka přilepená na stromě, nefunguje to, aby ji odstranila sama o sobě, a ona se bojí vystoupit? Možná byste měli zavolat ministerstvu mimořádných událostí. Správce záchranných služeb poskytne telefonicky vzdálená doporučení, jak se chovat lidem, než dorazili záchranáři.

Nebojte se hledat pomoc od odborníků. Přesně vědí, jak získat kočku ze stromu, a budou schopni zachránit zvíře, na které může strach z majitelů vydržet život. Majitel uvíznutí kočky musí, pokud je to možné, pomoci zaměstnancům ministerstva mimořádných událostí. Možná budou potřebovat kočku, aby slyšela hlas známého člověka nebo ho jen uvidí. Kočky jsou zpravidla ochotnější jít do rukou těch, kteří to vědí.

To, co dělat, je přísně zakázáno

Pokud člověk sám neví, jak odstranit kočku ze stromu, neměli byste odkládat operaci spásy v dlouhé krabici a požádat o pomoc od každého, kdo ji může poskytnout.

Poznámka! Когда кошка боится и решает до сидеть на дереве, нелззжжить. Hlasité výkřiky, ostré zvuky a mávání rukou jen situaci zhoršují. Stuck Animal je ve stresové situaci a takové chování od člověka ho pouze zastraší.

Také nemůžete hodit žádné objekty do kočky. To jí nepomůže rozhodnout se jít dolů, ale jen ji přimět vstát nad větve.

Supreme je vrchol Verkholazu

Když jiné metody nepomáhají, můžete zavolat záchranáře

Pokud se člověk rozhodl kočku odstranit sama a vyšplhal na strom, nemůžete se pokusit uchopit zvíře, z něj být na značné vzdálenosti. Můžete získat kočku z větve a nalákat ji na ruce, pouze když člověk stabilně drží na dřevěném schodišti nebo jiné instalaci a může s jistotou jít dolů s cestujícím na ruce.

Chcete -li volně vytáhnout kočku zaseknou na stromě, musíte ji odstranit všechny faktory, které ji děsí a odstranit psy z zorného pole. Hlavní věcí v této věci je ukázat zvířeti, že je bezpečné.

Články na téma
LiveInternet