Co znamená kočičí želva?

Jaká je tato neobvyklá barva

Domácí kočka má různé variace barvy vlny, ale proč je zájem tak připoután k trikoloru? Jde o to, že tato barevná barva má několik funkcí, které odlišují takové zvíře mezi příbuznými.

Jaká je tato neobvyklá barva

Funkce barvy je přítomnost 3 barev: bílá, černá (šedá) a červená (broskev). Hlavní možnosti jsou:

  • Kaliko - Tělo zvířat je pokryto kontrastními skvrnami bílých, černých a červených barev nebo jejich světelných analogů- Proč jen kočky
  • harlekýn - Charakteristickým rysem takové barvy je přítomnost hlavní barvy a mnohokvědelných skvrn na hlavě, ocasu a tlapy zvířete- Existuje trikolorická kočka
  • želvovina - Barevné skvrny nemají žádné jasné hranice a plynule proudí do sebe. Zda to záleží na plemeni

Důležité!Existuje víra, že ESraženina byla přibita kočka s omalovánky želvy, nikdy by neměla být vyloučena.

Proč jen kočky

Je to všechno o genetice: Faktem je, že barva vlny je geneticky vytvořena. Za barvu je zodpovědný pouze chromozom X. Může nést genom černé nebo červené barvy v sobě. Proto, aby se kombinovala černá a červená, jsou zapotřebí dva x chromozomy, a to je možné pouze u žen (kočky mají xy chromozomy).

Video: Proč mohou být jen kočky želva

Věděl jsi? V Marylandu (USA) jsou tři kočky zkolorií vyhlášeny oficiální kočky tohoto státu. K této události došlo v roce 2001.

Existuje trikolorická kočka

1 Tři -kočka se narodila pro 3 tisíce trikolor koček. Je to kvůli genetické anomálii - tyto kočky se rodí se sadou chromozomů xxy. Právě kvůli této funkci dostávají tuto barvu kožešiny. Stojí za zmínku, že tato funkce má vedlejší účinek - takové kočky jsou ve většině případů neplodné.

Důležité! Navzdory neplodnosti trikolorových těsnění se doporučuje sterilizovat je. To pomůže v budoucnu vyhnout se "koncerty““ a "Značky““ území.

Pro fanoušky koček je taková kočka celý nález. Majitelé koček se vzácnou barvou kožešiny se mohou účastnit výstav a ujistit se, že jejich mazlíček rozhodně nebude bez pozornosti. Majitel také vydá certifikát potvrzující jedinečnost takové kočky. Ohlašování štěstí: Populární přesvědčeníNavzdory výše uvedeným faktorům není tři koláč schopen prodat za spoustu peněz, protože kvůli své sterilitě není pro chovatele zajímavý. Ale z toho nejsou pro svého majitele o nic méně potěšení s jedinečností jejich narození a obvyklými kočičími ctnostmi.

Kated kočkami je velmi důležitý, takže se o to postarejte a

Zda to záleží na plemeni

Tricoliness v žádném případě není spojena s plemenem kočky. Nejčastěji se s takovým zbarvením nacházejí jednotlivci s krátkými, ale také mezi dlouhodobě.Navzdory nedostatku vazby této barvy kožešiny na plemeno zvířat si majitelé Tricolor Cats všimnou společných rysů jejich mazlíčků: přátelský a velmi laskavý charakter, připoutanost k jednomu pánovi.

Věděl jsi? John Ashcroft, bývalý generální prokurátor USA, se bál takových koček a považoval je za znamení ďábla.

Ale kromě pozitivních podobných rysů, negativní. Například majitelé tří toků si stěžují, že zvíře nelze zvyknout na jiné místo toalety, místo toho, že si vybral sám sebe.Tato podobnost v chování takových koček může být absolutní náhoda. Je však užitečné pochopit, že většina charakterových rysů zvířete závisí na výchově a plemeni zvířete. Co znamená kočičí želva?

Ohlašování štěstí: Populární přesvědčení

Během společné existence osoby a kočky první nashromáždila mnoho znaků spojených s tímto zvířetem. Víra, která zmiňují Tricolor Murki, mají mnoho národů a ve všech vzhledu takového zvířete je dobrým znamením.Existuje znamení, že vzhled takového zvířete v domě slibuje majiteli hodně štěstí a nárůst materiálového bohatství. Pokud se kočka natáhne a tahá tlapky ve směru, pak je to sanitka.

Přečtěte si také,

V některých východních zemích se domnívají, že dům, ve kterém se třitočitelé usazeni, je chráněn před ohněm a dalšími potížemi.V Japonsku s sebou námořníci vzali takové zvíře k moři, protože věřili, že to bude chránit loď před povodněmi. Tricolor Cat by mohla být pro námořníky drahá. Japonci se o takových zvířatech obecně obávají: můžete si koupit tricetrické figurky Murlyk všude, které hrají roli amuletů a lákají hodně štěstí.

Zjistěte, co jsou, a

Pro nevěstu je víra: Pokud se vedle ní vyskytne tři -flower, pak to slibuje novomanželé štěstí v rodinném životě. Předpokládá se, že pokud je trikolorická kočka přibitá do domu, je to na bezprostřední svatbu. Zda trikolorická kočka přinese do vašeho domu štěstí a štěstí - nikdo nemůže zaručit. Ale skutečnost, že spolu s takovou kočkou přijde k vám domů a dobrá nálada je jistá!

Video: Proč tříkolorová kočka přináší štěstí

patnáct

Články na téma
LiveInternet