Proč psi leží v shnilém a exkrementu

Každý malou a dokonce i někteří lidé vědí, že se psi rádi zatahují do shnilé. Pokud si v tuto chvíli všimnete jejich chování, můžete vidět radost v očích, úsměvu a obecném vzrušení. Když proces skončí, běželi s hrdě hozenou hlavou k majiteli a se všemi jejich vzhledem ukázali, že tento akt „udělal svůj den“. Zvíře mohou být přitahovány zbytky rozpadajícího se ryby, jiných psů, koček, ptáků a výkalů. Příčiny tohoto jevu nejsou plně studovány, proto jsou předloženy různé teorie, které popisují skutečnou podstatu. V tomto materiálu se bude bránit, proč psi leží v Tuhlyatinu a co dělat, když byl pes na podzim uložen, než odradit vůni, která z ní vychází.

Proč psi leží v souladu: příčiny, předpoklady, fakta

Existuje mnoho předpokladů a hypotéz, které popisují pravdivé, jak si myslí jejich autoři, důvody takového ošklivého chování i těch nejvyšších psů.

Proč psi leží v souladu: příčiny, předpoklady, fakta

Padnout na lhaní stolici pro psy - dobře

Níže je uveden seznam hypotéz, podle kterých, jak si někteří lidé myslí, psi a jsou zapojeni do takové neslušnosti:

 • Starověký instinkt. Od přírody a přírody jsou psi predátoři. Takový instinkt by mohl jít do domestikovaných čtyř legged přátel od svých starověkých předků - vlků. Aby se přiblížili kořisti a skrývali jejich vůni, vlci byli potaženi žíravými a páchnoucími zbytky zvířat s dlouhými zachycením;
 • psychologický stav. Některá zvířata se uchylují k použití zápachu k zdůraznění jejich osobnosti. Analogii lze také nakreslit s lidmi, kteří používají různé duchy a deodoranty. Pro psa je dobrou volbou vůně mršiny;
 • stres. Některá zvířata se tímto způsobem snaží zachránit před nepříjemnými situacemi, které se jim stalo doma nebo na ulici. Leží v pádu, když se domácí mazlíčci seznámí s novými psy a chtějí se tomu vyhnout. Často se to děje před injekcí nebo k veterináři;
 • touha zbavit se nepříjemného zápachu. Někteří naznačují, že plstění je spojeno s jejich čistotou, říkají, že pes padá na podzim a nebude tak cítit. Každý zkušený chovatel psů takový koncept vyvrátí najednou. Faktem je, že zvířata neustále označují území, podle kterého se často pohybují nebo žijí, svou močí. Tato tekutina voní daleko od květin. Z toho můžeme dojít k závěru, že u čtyřčlenných přátel člověka má přítomnost věcí ostrý a ošklivý zápach, který by byl nepříjemný, ne tak kritický;

Pokud byl pes uložen na podzim, než odradit vůni

Teorie, kterými psi milují mršinu, jsou velké množství

 • Silné svědění. Pokud zvířata tráví hodně času na ulici a komunikují s mongrely, mohou z nich snadno chytit blechy a další krevní parazity, které neumožňují normálně žít. Z tohoto důvodu začíná těžké svědění a pes instinktivně začíná třást zápach;
 • Převlečení vaší vůně. Další verze, podle které jsou psi rozmazáni ve výkalech a souladství pro maskování vlastní vůně kůže. Pokud se podíváte na divoká zvířata, často nosí barvu, která je v této oblasti vhodná barva. To pomáhá proklouznout co nejblíže k kořisti a chytit ho. Verze je částečně vyvrácena, protože zvířata mají dobré vidění a cizinec nepomůže změně vůně. Kromě toho jsou psi psů ovlivněny počasí, teplota životního prostředí a směr větru;
 • roztavení. Psi velmi často chtějí z kůže upustit mrtvou vlnu. Nečistoty, tráva a exkrementy nebo rottening na to přijde na záchranu. Absolutně stejný obrázek nastává v těchto případech, kdy zvíře zvedlo blechy.

Poznámka! Více náchylnější k plstění na podzim psů přesně loví nebo bojová plemena. Důvodem je jejich trénink, kořeny a častým stanovištěm.

Pokud byl pes uložen na podzim, než odradit vůni

Pokud majitel zastínil svého domácího mazlíčka, musíte ho raději umýt. To se provádí nejen proto, aby se zbavilo nepříjemného zápachu, ale také zabránění infekcí nemocemi. Po příjezdu domů musí být pes zcela omyt pomocí speciálního šamponu a otřen ručníkem suchou. Nezanedbávejte toto opatření, protože všechno může dříve nebo později ovlivnit zdraví zvířete.

Důležité! Někteří psi jsou potaženi vlastním výkalem, moč a shnilý, aby odjížděli parazity, jako jsou klíšťata, pavouci nebo blecha.

Jak se zbavit špatného zvyku

Po plstění v hnilobě se musíte zapojit do koupacího zvířete

Jak se zbavit špatného zvyku

Je nemožné se toho úplně zbavit, protože vše je vlastní instinktům zvířete. Dříve byli vlci, ze kterých psi přišli, v tukhlyatinu rozmazáni, aby zvýšili šance na útok na jejich kořist. To bylo nutné pro přežití a dobrou výživu. To vše přešlo na domácí mazlíčky.

Navzdory tomu můžete zabránit těmto případům, abyste byli pozorní vůči vašemu domácímu mazlíčku. Důvody často spočívají ve stávajících blechách nebo jiných parazitcích. Někdy se pes nekoupe po dlouhou dobu nebo to dělá se špatnou kvalitou. V každém případě potřebujete:

 • změnit kosmetiku pro péči;
 • Zkontrolujte rovnováhu potravy;
 • Sledujte stav vlny psa.

Opatření preventivní

Výkaly přitahují psy kvůli starověkým instinktům

Opatření preventivní

Abyste se zabránili plstění na shnilém, měli byste dodržovat některá pravidla:

 • Pes by měl být vždy na krátkém vodítku. Nebude schopna jít tam, kam chce, a dělat, co chce;
 • Není vhodné chodit poblíž odpadků, skládek a v jiných oblastech s vysokým obsahem souladu na zemi;
 • Stojí za to pravidelně zpracovávat vlasy domácího mazlíčka z bled a klíšťata.

Poznámka! Pokud jsou do rezervy propuštěni divoké psi, pak pravidelně začnou vypadnout na podzim a exkrementy. Podivné, ale pracovníci to neidentifikují s ochrannou reakcí nebo začátkem lovu.

Názor na zoologové

Nedávno byly vyjádřeny názory zoologistů o tomto chování domácích mazlíčků. Navrhli, aby psi používali mršinu a výkaly k zdůraznění jejich individuální povahy. Ve srovnání s lidmi je to vysvětleno mnohem lépe. Každý má oblíbené vůně, ale vůně, které domácí zvířata dávají přednost. Protože majitelé používají parfém k vynikání, takže psi jsou rozmazáni v souladu s tím, aby vlastnili svůj jedinečný zápach.

Názor na zoologové

Dokonce i vůně čerstvých ryb může přilákat domácího mazlíčka

Bylo tedy demontováno, proč pes ležel v exkrementu, hnoj krávy, shnilé a čerstvé ryby a padl. Je téměř nemožné odstavit zvíře z takových návyků, ale můžete omezit jeho činy a sledovat psa.

Články na téma
LiveInternet