Proč se kočky a kočky tak bojí a nemají rádi vodu

Mýty a legendy

Kočky jsou starověká zvířata, ale postupem času neztratili nezávislost a tajemství a také si udrželi svou nechuť pro vodu. Většina lidí ví o této vlastnosti domácích mazlíčků, ale jen málokdo se pokusil přijít na to, z jakého důvodu se kočky neradi plavat. Dozvíme se více o tom, zda kočky mohou plavat a jak si je zvyknout na vodní postupy.

Mýty a legendy

Existuje rozšířená mylná představa, že se rodina kočky bojí vody, ale není tomu tak. V historii je mnoho případů, kdy se kočky ukázaly jako narození plavci.

Mnoho zástupců této rodiny Frolic ve vodě a ponoření. Mezi takové kočky patří tygři, služebníci a kočky Sumatran. Pokud odpovíte na otázku, zda kočky mohou plavat, pak určitě - ano.

Věděl jsi?Ve středověku kostel nazval kočky „služebníky ďábla“. Jejich hromadné vyhlazení vedlo k reprodukci potkanů, nosičů bubonického moru.

V tomto případě není jasné, proč je tak obtížné koupit svého domácího mazlíčka. Odpověď na tuto otázku vyvolává velké množství mýtů a legend kolem ní. Názor specialistůExistuje legenda vysvětlující, proč kočky nemají rádi vodu. Během světové povodně se ďábel rozhodl provést úpravy Božího plánu. Vydal se k Noemově archu a otočil se kolem krysy. Poté, co vylezl do držení, začal kousnout dno, aby potopil archu.

Všimla si podivných akcí krysy, kočka zabila zlé stvoření. Když se Noah dozvěděl o tom, co se stalo, rozhodl se potrestat kočku a hodil ji do zuřících vln. Zvířata přišla na pomoc chudému zvířeti a vyprávěla Noemu o trikech ďábla.

Majitelé koček o tom pravděpodobně budou mít zájem také,.

Při incidentu Spasitel zvířat pokání pokání a vytáhl kočku z vody. Kočka přežila, ale fobie pro vodní prvek zůstala, ale ne láska k potkanům.

Ale mezi rodinou koček jsou siamské kočky, které se naopak vyznačují nevysvětlitelnou láskou k vodě. Existuje o nich legenda, podle které měly siamické kočky doprovázet princeznu a její dámské dámy při koupání. Základní pravidla školeníNahradili svůj ocas, aby na něj mohla dát princezna vzácné prsteny, které zapomněla odstranit.

Názor specialistů

Trvalé studie umožnily odpovědět na otázku, proč kočky neradi plavat. Podle zoologů lze důvody nazvat:

  • Porušení výměny tepla - mezi tělem vlasů je mezera vzduchu, která zpožďuje teplo a nedovolí vám zmrazit. Namočení, vlna je impregnována a ztrácí vlastnosti tepelné izolace.Na rozdíl od psů nemohou být kočky schopny, což zvyšuje pravděpodobnost zmrazení. A za horkého počasí může vážení vést k přehřátí. Psi k normalizaci schopnosti umožňují schopnost dělat uvízlý jazyk, který nemohou proklínat;
  • Mokrý vlna vyzařuje specifické pozice a činí zvíře znatelnější.To komplikuje lov a podrobeno objevování různými predátory;
  • Surová vlna se stává ideálním prostředím pro šíření bakterií, houby mikroorganismů. Po vodních postupech jsou postupy vyplaveny, že zvýšení vstupu mikrobů pomsty a zhoršení zdraví.

Abyste se starali o kočku, bude pro vás užitečné zjistit a

Proč se kočky a kočky tak bojí a nemají rádi vodu

Tyto důvody jsou „genetický strach“ z vody. K jiným důvodům, proč kočky nemají rádi vodu, můžeme připsat: citlivost vůči pachům, přirozené plachosti a bizary majitele ve věci koupání. V procesu koupání se často používají šampony, které podle kočky voní nepříjemně.

Věděl jsi?Kočky kočky turecké dodávky a vivverery patří kočkám koček, které milují vodu. Ale Wild Nubian Cat neví, jak plavat a vyhýbat se vodě na úrovni instinktu.

Kočka, když se vznáší v přírodním rybníku, drží hlavu vysoko nad vodou a pracuje s tlapkami, aby nevytvořil zbytečné vlny. Při koupání domácího mazlíčka vytváří majitel velké množství výbuchů, které způsobují strach u zvířete a strach z pádu kapky v očích a uších.

U koček je koupání zbytečné, t. na. Mohou se nezávisle čistit jazykem.

Základní pravidla školení

Od narození kočky vědí, jak plavat. V případě potřeby mohou ve volné přírodě překonat velké vzdálenosti a ryby. Zástupci rodiny koček, kteří žijí doma, mají postoj k vodě, mají zvláštní charakter. Proč se kočky a kočky tak bojí a nemají rádi voduNěkteré kočky způsobují velké potěšení hostitelů, když počasí sklouzne hlavami pod proudem tekoucí vody při smažení. Jiní se koupe s velkým nadšením, ale pro většinu je to velmi nepříjemný postup.

Hygiena zvířete by neměla být zanedbávána, takže byste měli najít kompromis. Následující akce vám umožní, aby byl proces koupání příjemnější pro vaši načechraný. Abychom si zvykli kočku na vodní postupy, je nutné postupně.

Na začátku musíte představit kočku se suchou koupelnou. Chcete -li to udělat, vezměte svého domácího mazlíčka a přiveďte ho na koupelnu. Pokud zvíře nevykazuje zvláštní bdělost, můžete zapnout vodu.

Pamatujte, že kočky netolerují déšť a mlhu špatně, takže je může zvuk tekoucí vody vyděsit, způsobit záchvat paniky. V tomto případě je lepší nevystavovat zvíře nadměrný stres a pokračovat v tréninku jindy.

Důležité!Při koupání byste neměli používat límec nebo svázat kočku, v případě paniky může způsobit zranění.

Pokud kočka nevykazuje strach z současné vody, můžete ji snížit do suché koupelny. Instinktivně se zvíře pokusí utéct. Nesnažte se to držet, kočka vás může poškrábat. Když si domácí mazlíček zvykne na koupelnu, můžete zapnout vodu.

Nejprve se doporučuje nalít malé množství vody a zkusit tam ponořit zvíře. Poprvé stačí namočit pouze konce tlap. Postupně si váš mazlíček zvykne na vodu a bude mít větší pravděpodobnost vany.

Je velmi důležité si pro svého domácího mazlíčka vybrat správné jídlo. Doporučujeme, abyste se seznámili s výhodami a nevýhodou takového krmiva pro kočky, co

Odborníci doporučují, aby pro lepší přizpůsobení zvířete snížily své oblíbené hračky nebo dobroty do vody. To ho určitě zajímá. A jasné hračky vytvoří kočičí myšlenku lovu a usnadnění procesu koupání.

Aby kočka neklouzala v koupelně, její dno je lepší zakryt ručníkem. Trvání koupání by nemělo být více než 10 minut a používat speciální produkty, které neobsahují vůni, aby se staraly o vlasy. Proč se kočky a kočky tak bojí a nemají rádi vodu

Důležité!Po vodních postupech je nutné mazlíčka zahřát alespoň několik minut.

Pokud zástupce rodiny koček nezávisle a s velkým potěšením plave v koupelně, pak to naznačuje, že se vám podařilo zvyknout svého domácího mazlíčka na vodní postupy. Pamatujte, že chmýří koupání je nutné, pouze pokud je špinavá.
Články na téma
LiveInternet