Buryat-mongol volkodav (khotoshu): popis plemene

Buryat-Mongol Wolfhound-strážný pes, který je chován v Buryatii a Mongolsku. Člověk nezasahoval do genetiky tohoto plemene s historií století. Přirozený výběr obdařil tohoto psa dobrou imunitou, stabilní psychikou a přizpůsobením životu v nových podmínkách.

Zajímavá fakta o plemeni

Chov BMW se zabývá buddhistickým klášterem v Buryatia. Hlavní školka, ve které jsou tito psi chováni, je v ulan-ed.

Pes má nesobeckost, pokud má člověk potíže, spěchá na záchranu, navzdory nebezpečí pro svůj vlastní život.

Poznámka! Buryat-Mongol Volkodav ve starověku byl považován za posvátný a uprostřed 20. v. Plemeno téměř zmizelo.

Zajímavá fakta o plemeni

Mongol-Buryat Wolfhound má barvu Checkrel

Historie a účel plemene

Zbytky starověkých psů, které najdou v Buryatia Republic, nám umožňují dojít k závěru, že starověký původ vlků. Předci těchto psů hlídali dobytek nomádů před několika tisíci lety. Hlavní stanoviště psů jsou Transbaikal Territory, Buryatia, Mongolsko, severně od Číny. Ruská federace Ruska uznala plemeno Buryat-Mongol Wolfhound teprve v roce 2000. V globální organizaci psovodů psů není toto plemeno stále rozpoznáno.

Poznámka! BMW lze nazvat multifunkční plemeno. Psi se používají k ochraně skotu Otar při pastvě a stájích. Od starověku do dnešního dne se zvířata používají jako stráže doma, průmyslová odvětví, farmy. Psi jsou zapojeni do hledání lidí, záchranných operací.

Charakter a vzhled

Plemeno se vyznačuje vyváženým charakterem. U psa není žádná beztvarná agrese, nebezpečí je okamžitě vyhodnoceno, pak se rozhodne rozhodnout. Pokud pes vidí, že osoba má potíže, spěchá na pomoc. Charakter mongolského vlčího vlkodlaka je nezávislý, rád činí nezávislá rozhodnutí, uznává spolupráci s majitelem a nikoli podřízenou.

Důležité! Pes Buryat nemůže být nucen naplnit příkazy. Spolupráce domácího mazlíčka a majitele je vítána.

Buryat Wolfhound je velký pes, jeho růst na Withers dosahuje 75 cm. Hmotnost pracujících jednotlivců může být až 80 kg. Všechny části těla jsou svalnaté, hlava je velká, tlapky jsou silné, dlouhé. Uši visí na čele. Vlna může mít různé typy: od krátkých (5 cm) po dlouhé (30 cm). Barva je černá nebo tmavě hnědá s opálením, bílé velké místo na hrudi.

Historie a účel plemene

Khotoshu, jak se také nazývá plemeno, jsou chováni buddhističtí mniši

Rozdíl mezi Hotoshi a Banharou

Tyto dvě větve stejného plemene jsou velmi podobné, ale mají rozdíl v chování a specializaci. Hotoshi psi se více zaměřují na lidi. Přeloženo z jazyka Buryat „Khotoshu“ znamená „strážce strážce, psa psa“. Psi se používají k ochraně území, jsou větší než jejich bratři v plemeni. „Banghar“ v mongolském jazyce znamená „načechraný“, „velký“. Psi hlídají stádo, v popisu jejich vzhledu je smaženější tělo než u nádvoří typu Buryat Shepherd.

Vzdělávání a školení BMW

Chcete -li vzdělávat BMW, je lepší vzít profesionálního trenéra. Pes by měl pochopit, že příkazy musí být prováděny implicitně. Pokud člověk neukáže, že zaujímá vedoucí postavení v domě, pes se stane nekontrolovatelným a způsobí problémy s jeho chováním.

Petamianská péče

Khotoshu je plemeno psů, které rádi tráví spoustu času s osobou. Psi jsou mobilní, musíte s nimi hodně chodit. Až rok je štěně chráněno před dlouhými procházkami, protože velká hmotnost těla dává kloubům zatížení kloubů.

Důležité! Khotoshu má silnou podsadu. Péče o vlnu by měla být konstantní.

Vlna domácího mazlíčka je pravidelně vyřazena, umytá. Pro prevenci nemocí a očkování se navštíví veterinář. Lékař provádí vyšetření, předepisuje anthelmintické drogy, dává doporučení pro výživu psího psu.

Charakter a vzhled

Štěně z vlčí

Doporučení pro krmení

Chcete -li vytvořit silnou kostru a udržovat zvíře ve formě, musíte si vybrat vyváženou stravu. Strava psa by měla obsahovat dostatečné množství živočišných bílkovin, mléčných výrobků a zeleniny. Nyní v prodeji existují vysoce kvalitní suché krmivy, ve kterých je pozorována rovnováha živin a vitamínového minerálního komplexu.

Délka života a zdraví

Tibetský vlk je jedním z nejvíce dlouhých velkých psů. Pes může přežít až 20 let, průměrná životnost je 15 let. Zdraví domácího mazlíčka je dobré, ale existuje řada nemocí, na které podléhá:

  • kloubní dysplazie;
  • inverze žaludku;
  • obezita.

Správná výživa a omezená fyzická aktivita u mládeže bude chránit psa před nemocemi.

Důležité! Velké psi rostou po dlouhou dobu, kosti se vytvářejí po roce. V mladém věku by se měla snížit zátěž na tlapách.

Výhody a nevýhody

Mezi dobré vlastnosti plemene patří nezávislost, učení, přívětivost, trpělivost pro děti, oddanost majiteli. Zvíře je velké, ideální pro ochranu, přizpůsobuje se novému prostředí.

Velké rozměry sibiřského vlka Khotoshu jsou jeho nevýhodou, je obtížné udržet velkého mazlíčka v městském bytě, je drahé krmit. Mladí jednotlivci často mění náladu, nechtějí provádět příkazy, stát se neočekávanými.

Vzdělávání a školení BMW

BMW je lepší okamžitě trénovat ve věku štěně

Kdo by měl začít hotosh

Khotoshu - pes pro odpovědné majitele. Potřebuje majitele, kterého bude respektovat, a on bude schopen správně vzdělávat a školit štěně. Nejlepší místo pro život psa je soukromý dům ve vesnici s velkým prostorem pro chůzi.

Poznámka! Mongols a Buryats začínají Buryat-Mongolské psy, aby chránili svůj dobytek na pastvinách.

Jak si vybrat štěně a kolik to stojí

Při výběru štěně BMW se vyhodnotí jeho chování a aktivita. Pokud je dítě zvídavé, vyniká ve velkých velikostech z vrhu, můžete si ho bezpečně koupit. Chovatel poskytuje rodokmen a pas s očkováním podle věku.

Důležité! Není třeba brát štěně z rukou. Je lepší koupit zvíře v školce, která se specializuje na plemeno vlčí.

Cena takového univerzálního psa pro práci v závislosti na chovatele se liší od 200 do 1500 dolarů.*

Buryat-Mongol Wolfhound je plemeno se století starou historií. Nomádské kmeny viděly vynikající pracovní vlastnosti pastýře. Obrovští psi byli společníci, stráže, lidské obránce a jeho majetek. Tento láskyplný mazlíček je nezávislý, zvíře by měl trénovat pouze zkušený majitel.

*Ceny jsou uvedeny na říjen 2019.

Články na téma
LiveInternet