Králící ​​roztok: co dělat, příčiny a příznaky

Králíci jsou poněkud bolestivá zvířata, která podléhají nejen virovým infekcím, ale také parazitickým onemocněním. Takové onemocnění zahrnují svrab uší, které se vyvíjejí na pozadí lézí kůže v této oblasti s mikroskopickým parazitem - ucho tick psorotes cuniculi. Ušní roztoči králíků jsou velmi běžným problémem, který vyžaduje okamžité zacházení s osobou. Nemoc má jiné jméno - psuroptóza.

Příznaky a příznaky nemoci

Než zjistíte, jak léčit uši králíků, musíte se seznámit s hlavními znaky a klinickým obrázkem nemoci. Parazit, aktivně vyvíjející a předává všechny fáze jeho vývoje v uších poblíž zvířete, mu způsobuje mnoho problémů. Klinický obrázek je hlavně vyvíjen silně.

Příznaky a příznaky nemoci

Vývoj psoroptózy u králíků

Hlavní příznaky:

 • Zvíře je neklidné, neustále zavrtí hlavou a snaží se mu poškrábat uši. Postupně si zvykne na neustálé svědění a věnuje tomu menší pozornost. Ve skutečnosti takové „imaginární“ zlepšení stavu domácího mazlíčka naznačuje přechod akutní fáze nemoci na chronickou.
 • Kůže ušních skořápek je velmi zanícená a má výrazný karmínový odstín. V průběhu času se vytvářejí rány a narušení, stánky se zvětšují na potahovaném kanálu.
 • Aktivní produkce a hromadění síry ucha začíná. Z velké části je toto tajemství životem životně důležité činnosti parazitů. Zdravé zvíře nemusí čistit uši, ale nemocný králík je vyléčit nemoc, musíte uši pravidelně čistit.

Pohybující se poškození uší zvířete s klíštěm doma je poměrně jednoduché: stačí zkontrolovat síru pomocí zvětšovacího skla. Odstraňují síru z ucha a umístí ji do ropné želé, která byla dříve zahřátá až do 40 stupňů. Parazity po krátké době se objeví a lze je zvážit.

Příznaky psoroptosis s komplikacemi

Jak vypadá klíště ucho pod mikroskopem

Důležité! Pokud nezačnete bojovat s parazitem včas, budou důsledky žalostné. Psoroptóza může vést k zánětu mozku a smrti zvířete.

Příznaky psoroptosis s komplikacemi

Pokud se v počátečním stádiu vývoje onemocnění nepovažuje za léčbu, může se stav pacienta zhoršit plísňovými nebo bakteriálními otitis médii. Existuje mnoho možností pro vývoj událostí, ale hlavní rysy jsou následující:

 • Svědění ve skořápkách uší se postupně snižuje, ale v blízkosti uší se objevují silné hřebeny. Síla poškození se může lišit: od povrchních škrábanců až po hluboké podpory poškození.
 • Uvnitř auricle, která se skládá ze síry a stánků, se tvoří hustá kůra. Ve velké většině případů má tyto propuštění výrazný nepříjemný zápach.
 • Kapalina se může začít objevovat v uších - exsudát. To ukazuje, že ušní bubín byl zasažen parazitem. Ucho už ne svěřování, výrazná bolest přichází, aby nahradila tento pocit.
 • Králíci hodí hlavu k nemocnému uchu. Když to visí, z toho vyzařoval zápach zápachu.

Musím kontaktovat veterináře

Pokročilá forma psoroptózy s komplikacemi

Další vývoj nemoci závisí na tom, která sekundární infekce se začne rozvíjet v uchu, plísňovém nebo bakteriálním. Na pozadí neustálého třepání může zvíře začít vyvíjet lymfaextavazate - prasknutí lymfatických cév.

Musím kontaktovat veterináře

Otázka, na co se léčit, pokud králík v uších korony, se musí lékař rozhodnout. Velký význam při léčbě není konkrétní lék, ale pravidelné odstranění ze stěn ušního kanálu stánků a klíšťat. Po zpracování se kůže důrazně doporučuje, aby byla ošetřena směsí kafrového oleje, kreolinu, terpentinu a petroleje. Dříve pro změkčení stánků musí být uši připájeny směsí glycerolu a jódu.

Poznámka! Doporučuje se změkčit korunky každý druhý den, ale v případě potřeby lze postup provádět častěji.

Medikační terapie

Ve většině případů se pro účinnou a rychlou léčbu onemocnění musí uchýlit k léčebným metodám léčby. Následující léky jsou velmi populární:

 • Dex - kapky určené pro místní použití.
 • Invermektin - použití ve formě injekcí subkutánně.
 • Koncentrát Butokss-50-A v určitém poměru je zředěn vodou a používá se pro zpracování auricle;
 • Pevnost - řešení pro instilaci.

Prevence ušní psoroptosis králíků

Kapky Dex pro manipulaci s ušima králíkům

Aerosoly s chlorofosem, neocidoly a ciodriny ve složení jsou také považovány za účinné. Je velmi jednoduché je používat - do 1 sekundy ve vzdálenosti 15 cm od uší se ošetřuje ušní dřez.

Lidové metody léčby

Alternativou k drogám může být také domácí lék. Kafrický olej a terpentýn mají vysokou účinnost. Bez zředění je aktivní látka shromažďována stříkačkou a používá se k mazání povrchových skořápek.

Podobným způsobem se používá terpentýn, ale nejprve musí být smíchán s olejem v poměru 1: 2.

Je důležité pochopit! Léčba bude úspěšná, pokud virus dosud nezapůsobil na vnitřní orgány.

V závislosti na stavu zvířete a počtu infikovaných určuje zemědělec proveditelnost návštěvy veterináře. Jejich služby by často neměly být zanedbávány, protože jinak mohou zvířata zemřít.

Králící ​​roztok: co dělat, příčiny a příznaky

Fondy na boj proti svrabům

Prevence ušní psoroptosis králíků

Nemoci je vždy snazší zabránit, než léčit. Proto se důrazně doporučuje seznámit se s obloukem jednoduchých pravidel, jejichž dodržování minimalizuje pravděpodobnost psuroptózy.

Aby zvíře neublížilo uši, musí být zkontrolovány a vyčištěny s určitou frekvencí pomocí ušních tyčinek. Samoralské ženy musí být zkontrolovány přibližně dva týdny před nadcházejícím potomkem. Noví příchozí králíci by měli být vysazeni v karanténě, tj. V samostatných buňkách asi 2-3 týdny.

Poznámka! Parazity netolerují nízké teploty, okamžitě umírají mimo tělo.

Po kontaktu s infikovaným zvířetem je nutné umýt ruce mýdlem. Je přísně zakázáno dotýkat se zdravých jedinců nemykanými rukama. Počet preventivních opatření také zahrnuje pravidelnou dezinfekci buněk a veškeré vybavení. Optimální frekvence je během roku dvakrát.

Králící ​​roztok: co dělat, příčiny a příznaky

Jak vyčistit uši na zvířata

Psoroptóza je běžná onemocnění na králičích farmách, ale nezoufejte, protože existuje velký sortiment aerosolů a sprej z ušní klíště pro králíka. Nezapomeňte také na efektivní a testované roky lidových opravných prostředků.

Články na téma
LiveInternet