Alabai buldozer: největší středoasijský pastýř na světě

Největší středoasijský pastýř na světě uznává Alabai jménem Buldozer. Jeho váha ve věku 9 let byla 130 kg. Růst psů v Withers 150 cm. Pes nevykazuje agresi proti majitelům. Účast na bitvách však vždy ukazuje svou nadřazenost nad soupeřem. Díky speciálnímu školení, správné výchově a výživě se buldozer stal majitelem mnoha ocenění.

Buldozer je největší alabay na světě

Největší Alabai na světě žije na území Stavropolu (Rusko). Obrovská velikost psa způsobila jeho popularitu. Jako měsíční štěně obdržel pes přezdívku buldozer. Ale pak to nebylo kvůli externím datům, ale s rysy chování psa během procházky. Jeho způsob rozdrcení sněhu se podobal pohybu stroje Země pro sebe. Následně se přezdívka buldozer oprávněně ospravedlnila.

Buldozer je největší alabay na světě

Jak vypadá pes

Poznámka! Štěně vážilo 20 kg po 2 měsících a proměnilo se v největší alabay, která má mimořádnou fyzickou sílu. A nyní, pod tímto jménem, ​​téměř ho celý svět zná.

Rozměry Alabay-Giant

Ve srovnání s průměrným zástupcem plemene středního Asie pastýře je buldozer téměř dvakrát větší. Navenek plně splňuje standardy plemene. Ale takové fyzikální parametry jako výška a hmotnost se výrazně liší. Buldozer váží asi 130 kg. Růst v Withers 150 cm. V stojanu na zadních nohách dosahuje Alabai Buldozer 2 m. Je větší než jeho příbuzní, ale také průměrný muž. K udržení obřího Alabai je zapotřebí hodně fyzické síly.

Poznámka! Skutečnost, že buldozer má takové neobvyklé rozměry, zásluhy nejen genetiky, ale také seriózní tělesné trénink a výživy.

Charakter buldozeru

Navzdory impozantnímu vzhledu je tento obrovský alabay dobrý a klidný. Dlouho se stal členem rodiny chovatelů. Manžel majitele beze strachu nechává své děti na pokoji se psem. Buldozer, který má vysokou inteligenci, dokáže rozlišovat s kým a jak se chovat. Může být jak divoký stráž, tak jemná chůva pro děti.

Stejně jako všichni Cao, Alaba, přezdívaný buldozer, je vlastní konstrukci partnerství s majitelem. Neočekávejte od něj podřízenost. Pes se stal šampionem pouze díky síle a trpělivosti majitele. Toto je silný, otužilý, inteligentní, hrdý pes -hnusný pes. Je věrný a oddaný svému pánovi, ale Big Alabay je nesmírnou osobě, která mu není obeznámena.

Důležité! Majitel Alabay musí zaujmout vedoucí pozici. Tento pes nebude reagovat na týmy toho, o kterém považuje pod sebou statusem.

Režim psů

V posledních letech byla největší Alabai na světě na dobře zavěšeném odpočinku. Ale navzdory skutečnosti, že se již nezúčastní výstav a prakticky se neobjevuje u bojových prstenů, asijský si udržel vynikající fyzický tvar. To bylo usnadněno každodenní výživou a kvalitní výživou. Buldozer každý den chodí na procházky, které trvají několik desítek kilometrů po dobu 6 hodin. Skutečnost, že Alabay je velká a silná, zásluha svého majitele, který vyvinul správný režim a školení.

Sportovní útesy

Buldozer na procházku tráví 6 hodin

Výživa a návyky držitele záznamu

Alabays pro udržení zdraví a fyzické formy vyžadují specifickou výživu. Denní strava musí být přítomna:

 • uhlohydráty;
 • proteiny;
 • aminokyseliny;
 • minerální soli;
 • Vitamíny.

Poznámka! Většina z těchto prvků je v obilovinách a masu, proto je ve stravě držáku záznamů vyžadována čerstvě připravená kaše a maso.

Pes jí asi 10 kg kaše a několik kilogramů masa denně. Taková výživa pomáhá zvyšovat svalovou hmotu a umožňuje vám odolat vyčerpávajícímu každodennímu tréninku.

Sportovní útesy

Po celý svůj život se největší a nejsilnější Alabai prokázal svou nadřazenost, účastnil se všech druhů výstav a testovacích testů (bitvy psů). Mezi mnoha tituly jsou přítomny dopisy a ocenění, jako například:

 • Pýcha Ruska;
 • Šampion Ruska;
 • Šampion ruské kinologické federace (RKF);
 • Třikrát kandidát na mezinárodní šampiony krásy (CACIB);
 • Dvakrát kandidát na šampióny Národního klubu (KCC).

Vzhled buldozeru na bitvách psů vždy produkoval rozstřik. Majitel si okamžitě uvědomil, že šampion vyroste z štěně. První bitevní buldozer vyhrál ve 3 letech.

Poznámka! Testovací testy - podívaná není pro slabé srdce. Jejich chování je však nezbytné k zachování pracovních vlastností plemene. Přísná pravidla boje neumožňují na nepřítele uplatňovat vážná zranění. K vítězství psa stačí ukázat svou nadřazenost nad druhým účastníkem bitvy.

Informace o chovatele

Absolvent technické univerzity Grozny State Oil a. Khudyakov miloval psy od dětství, ale neplánoval se vážně zapojit do svého chovu a vzdělání. Poté, co Alexander náhodou získal asijský na trhu, ho všechna ostatní plemena psů zastavila zájem.

Informace o chovatele

Buldozer s majitelem

Dnes je Khudyakov známý mezi psovody a amatéry jako chovatel a trenér středoasijských pastýřů. Největší alabis jeho školky jsou potomci buldozeru. Být v minulosti bojovníkem a mít mnoho let zkušeností s komunikací s vlčími vlkami, může na první pohled zjistit, zda bude štěně bojovníkem nebo se prostě stane dobrým přítelem. Alexander považuje za svou povinnost zachovat pracovní vlastnosti tohoto plemene, položených na několik tisíciletí. Jeho žáci jsou silní a otužilí. Mnoho z nich hlídá hejna a domy na severním Kavkaze.

Důležité! Pokud budoucí majitel Alaby není připraven mu věnovat náležitou pozornost, nemá dostatečnou sílu charakteru, pak je nebezpečné získat takového psa jako hračku jako hračka.

Další největší svět Alabai

Buldozer se nejen rozlišoval jeho velikosti a bojových vlastností. Existují i ​​další zástupci velkého Alabaeva hodného pozornosti.

 • Elbars - Nalezený, který majitel ošetřoval a obnovil natolik, že pes dlouho pracoval v Otaru a účastnil se bojů.
 • White Ekemen (AK Ekmen) - Velký bílý muž s stěží rozlišitelnými světelnými skvrnami. Se liší v lásce k práci. Zúčastnil se pouze jedné bitvy, poté byl vrácen do Otaru.
 • Ak Gush (White Bird) - Tři -time šampion Turkmenistánu, který neztratil ani jednu bitvu. Pes má vysokou inteligenci a mistrovsky vlastní techniku ​​bitvy.

Další největší svět Alabai

Bílý pták

Středoasijský pastýř nebo Alabay je pes vyžadující vzdělání. Majitel takového psa musí mít výrazné vůdčí schopnosti. Pak se v bitvě impozantní vlka - velký alabai s osobou v životě se stane nejlepšími přáteli.

Články na téma
LiveInternet