Bohatá slinění u kočky (kočky) - příčiny a léčba

Známky zvýšeného slinění

Majitelé koček jsou čas od času v tom, že jejich mazlíčci na anténách často visí kapičky slin nebo vlny na bradě neustále namočí. To vše naznačuje nadměrné slinění. Tento jev se nazývá hypercaling. Pojďme přijít na to, co to je.

Známky zvýšeného slinění

Hypersalivace ovlivňuje vzhled i chování domácího mazlíčka. Nejvýraznějším rysem je situace, kdy je jeho slintání hojně a jeho jazyk je vydán venku. Známky této patologie však nemusí být tak patrné. Takže domácí mazlíček může být příliš často omyl, neustále otřen čenich na různých předmětech, neustále provádí pohyby polykání, vlna na hrudi a brada kočky je sražena do rampouch.

Ze které má kočka sliny (hojná slinění)

Ze které má kočka sliny (hojná slinění)

Zvýšené sliny u koček může být způsobeno různými důvody. Mohou být fyziologické i psychologické povahy. Někdy hyperkalizace naznačuje přítomnost nemoci u domácího mazlíčka.

Věděl jsi? Podle výzkumu přibližně 95% majitelů mluví se svými kočkami.

Fyziologické příčiny

Jednou z běžných příčin hojného slinění je nahradit mléčné zuby kořenem v kotě. Stává se také, že typ a vůně jídla způsobují domácího mazlíčka takovou reakci. Hypersalivace může být také reakcí kočky na polykání drog, jako jsou anthelmintické drogy.

Jít do veterináře

V tomto případě je narušeno fungování chuťových receptorů, což vzrušuje nadměrné slinění.

Pro léčbu PET jsou v efektivních prostředcích:

Problém se sliněním může nastat při přepravě zvířete v autě nebo ve vlaku, t. na. Některé kočky jsou náchylné k pohybu. Neznámé jídlo může také způsobit stejnou reakci. Během estru je někdy pozorována zvýšená slinění.

Psychologické důvody

Z psychologických důvodů je často vylepšena slinění. Někdy jsou majitelé překvapeni, pokud má jejich kočka slintání, když ji pohladíte - může to být jen reakce zvířete na náklonnost. Salivace však může zintenzivnit z negativních důvodů.

Věděl jsi?První jméno domácí kočky zaznamenané v historických dokumentech bylo uvedeno ve starověkém Egyptě asi před 3 500 lety. Majitel pojmenoval svůj oblíbený Nedget, který lze přeložit jako „sladký“.

Tento stav je často pozorován u zvířat, která zažívá stres, například kvůli velkému počtu hostů nebo otravné pozornosti dětí.

Co dělat: Jak pomoci domácímu mazlíčku

Kvůli nemocem

Stává se, že kočka má slintku kvůli nemoci. Nejčastěji se jedná o známku jakékoli otravy, například chemikálie pro domácnost. Slinění může být způsobeno zubními chorobami, například Periodontální onemocnění a Kaz. Někdy sliny začnou hojně vyniknout kvůli některým předmětům nebo materiálům (například kus vlny), zaseknuté v ústní dutině nebo jícnu.

Virové infekce také způsobují hypersalivaci, kvůli které je narušena normální provoz gastrointestinálního traktu. Může to být také výsledek alergií, infekce červy, různých zánětlivých procesů v orgánech trávicího systému.

Rovněž hojná slinění může naznačovat přítomnost takových onemocnění, jako:

Jít do veterináře

Chcete -li zjistit příčinu slinění u kočky a předepsat domácího mazlíčka, musíte navštívit veterináře. Specialista může být zkoumán ústní dutinou, aby zjistil stav zubů a dásní, určete přítomnost ran nebo cizích předmětů.

Preventivní opatření

Ultrazvuk nebo x -Ray mohou být předepsány, pokud v jícnu dojde k podezření na cizí předměty. Kromě toho se v případě potřeby provádějí studie krve, moči nebo výkaly, aby se určila specifická onemocnění domácího mazlíčka.

Důležité!Nepokoušejte se samostatně určit příčinu slinění u domácího mazlíčka, a ještě více s ním zacházejte, vedeni svými vlastními úvahami. Stanovit přesnou diagnózu a předepsat správný průběh léčby pouze veterinární lékař.

Co dělat: Jak pomoci domácímu mazlíčku

V případě fyziologických a psychologických příčin slinění nevytvářejí žádnou léčbu, problém v průběhu času zmizí sám. Pokud jsou v ústech nebo jícnu detekovány cizí předměty, jsou jednoduše odstraněny. Zubní onemocnění Například ošetřené vhodnými léky, například používejte fluorid sodný nebo dusičnan stříbra, někdy musíte odstranit postižené zuby.

S virovými infekcemi Přípravy jako „a t lze vysvětlit. D. Pokud jsou detekovány červy, provádí se odčervení, které obvykle spočívá v užívání různých léků předepsaných v závislosti na typu parazitů. Může to být „milbemicin“, „prazikantel“, „selamectin“ a t. D.

Bohatá slinění u kočky (kočky) - příčiny a léčba

Pokud je diagnostikován zánět trávicího systému, Například pankreas (pankreatitida), pak se provádí průběh intravenózních infuzí odkapávání, jsou předepsány antibiotika a různé specifické léky. Při otravě domácího mazlíčka Je spokojen s výplachou žaludku, ledaže by zvíře bylo otráveno kyselinou nebo zásadou. Pomáhá také skutečné pití a aktivované uhlí, které se přidává do vody ve nasekané formě. V případě otravy kyselinou nebo alkalií je zvíře napojeno speciálními řešeními, v tomto případě je nutné konzultovat veterináře.

Při diagnostice onkologická onemocnění Může být nutná chirurgická operace, ale bohužel to jen zřídka pomáhá. Vzteklina je nevyléčitelná.

Důležité!Doprovázena mrtvá slinění a fatální onemocnění - vzteklina a onkologická onemocnění.

Preventivní opatření

Jako preventivní opatření se doporučuje:

Bohatá slinění u kočky (kočky) - příčiny a léčba

  • Monitorujte stav ústní dutiny domácího mazlíčka;
  • Naneste drogy z parazitů na nedosažitelnou část těla na lízání;
  • Nenechávejte léky, chemikálie pro domácnost atd. Str. látky, stejně jako některé druhy vnitřních rostlin, které mohou způsobit jeho otravu;
  • Poskytněte domácímu mazlíčku vyváženou stravu, vylučujte kosti z jídla;
  • provádět očkování z vztekliny a virových infekcí;
  • pravidelně provádět zkoušky domácího mazlíčka s veterinářem.
Pokud tedy má kočka nejprve slinta. V některých případech nemusí být tato podmínka ani léčena, ale stává se, že slinění naznačuje vážné zdravotní problémy s kočkami. Proto je v takových případech lepší odkládat s návštěvou specialisty.

patnáct

Články na téma
LiveInternet