Proč pes běží po ocasu a kousne

Chcete -li pochopit, proč pes běží po jeho ocasu, musíte ho pečlivě prozkoumat. Je pravděpodobné, že pes je nepohodlí, jehož příčinou lze vytvořit samostatně. Когда животное легко переключается н данятие и р р р с н н н ь ь с н у н н н у у у н н н и у у н н н и у у н н н у у у н н н н у у н н н н у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у у. Pokud se pes neustále otáčí, stane se nervózní a agresivní, stojí za to navštívit veterináře.

Legrační zvyk

Štěně může běžet po ocasu jen tím, že ho poznají. Ne vnímá ho jako součást sebe, ale vidí v něm hračku. Jakmile se pes zahraje, objeví více zajímavých tříd, odmítá honit pronásledování.

Legrační zvyk

Psi přicházejí s zábavou pro sebe

Jeden ze způsobů, jak se bavit

Pes může běžet za ocas nudy. Takže rozjasňuje hodiny utracené samostatně. Možná si pes všimne, že si můžete hrát s ocasem v dospělosti, pak se to bude bavit a na krátkou dobu se točí kolem něj.

Poznámka! Zvířata obvykle rychle zapomínají na zábavný zvyk, přecházejí na aktivní hry na procházce.

Proč pes honí ocas

Když pes pronásleduje ocas, důvody se mohou lišit: od neškodného způsobu, jak se zbavit nudy na vážné patologie.

Chování PET je nejčastěji vysvětleno takto:

 • Pes nemá kam dát energii. To platí zejména pro zástupce aktivních plemen vyžadujících každodenní chůzi a fyzickou námahu. Pokud většinu času tráví na omezeném území, začněte pronásledovat svůj ocas;
 • Zvíře je příliš unavené, vyčerpané tréninkem. Nervové vzrušení snižuje pronásledování ocasu;
 • Pet přitahuje pozornost majitele;
 • Pes zažívá fyzické nepohodlí;
 • Pes má problémy s neurologickou povahou, je pozorována porucha psychiky.

Možné zdravotní problémy

Někdy může být pronásledování ocasu příznakem selhání v práci psa psa. Stojí za to kontaktovat veterináře, pokud domácí zvíře tráví příliš mnoho času za tímto okupací. Možná má psychologické poruchy.

Syndrom rybolovu ocasu

Někteří psi podléhají genetickému onemocnění, jehož hlavním příznakem je ocas ocasu. Běží v kruhu, zvíře kňučí, štěká, vrčí, dokonce i Scravs. Točí se asi 10-15 minut. smlouva. Po určité době se pes znovu vrací ke svému okupaci. Obsedantní chování se může projevit jiným způsobem:

 • Zvíře jde z rohu do rohu;
 • Brýle tlapy, strany, jako by se snažily chytit blechy;
 • Pes se rozhlíží kolem a sevřel zuby, jako by chytil mušky;
 • Pes se neustále olízne.

Domácí mazlíček je příliš vzrušující, agresivní. Musí věnovat co nejvíce pozornosti, chránit před stresem.

Poznámka! Nebude to fungovat, aby se syndrom úplně zbavil, ale existuje šance snížit jeho projev. Jak to nejlépe to udělat, veterinární lékař to řekne.

Hormonální poruchy

Během těhotenství a krmení štěňat se chování žen mění. Může se neustále lízat, stane se horkou nebo velmi laskavou. Někteří mají touhu chytit svůj vlastní ocas. Jakmile se úroveň hormonů vrátí do normálu, zvíře se stane stejným jako předtím.

Infekce helminty

Jednou za šest měsíců musí být psi podávány drogy proti červům. Pokud má zvíře syrové maso v jídle, je doporučeno prevence častěji. S dlouhodobým zjištěním v těle to helminty otráví a zhoršují zdraví domácího mazlíčka. Kromě toho způsobují podráždění a svědění v anální oblasti. Pes, který se kolem něj otáčí, se snaží dostat do poškozených oblastí, zbavit se jeho pocitů, které ho trápí.

Duševní poruchy

Pokud mazlíček zažil nervový šok, může to ovlivnit jeho psychiku. Dokonce i hlasitá bavlna, výstřel nebo jiný zvuk neznámý pro něj je schopen vyděsit domácího mazlíčka.

Poznámka! Začíná běžet za ocasem, pes se snaží zapomenout na nepříjemné dojmy. Zdá se, že se rozptyluje.

Nepohodlí

Jakékoli nepříjemné pocity v konečníku vedou ke skutečnosti, že zvíře běží za ocasem:

 • PSA je mučena alergií doprovázenou svěděním. Snaží se dosáhnout znepokojujících míst, nejčastěji je nejjednodušší dostat se k ocasu;
 • Zvíře neúspěšně zastavilo ocas. Operace byla prováděna špatně, kost částečně zůstala, což způsobuje bolest;
 • Po chůzi do ocasu se například uvízl. Zvíře se toho snaží zbavit;
 • Pokud je místnost příliš ucpaná a ulice je horká a suchá, psi mají často podráždění kůže. Pak se zvíře stane neklidným a začne běžet v kruhu;
 • Zánět análních žláz, které se často vyvíjejí u mazlíčků, které se pohybují jen málo, vede ke změně chování. Pes olizuje oblast pod ocasem a snaží se ji kousnout.

Závisí toto chování na plemeni

Každý pes si může hrát na krátkou dobu s ocasem. Pokud se k tomuto okupaci neustále nevrátí, neměli byste se bát.

Proč pes honí ocas

Projev syndromu u domácího mazlíčka

Někteří zástupci plemen jsou nejvíce náchylní k poruše zvané ocas ocasu:

 • Německý ovčák;
 • Bulteryer;
 • kolie;
 • Jack Russell Terrier.

Poznámka! Tato nemoc se stává patrnou v raném věku. A taková mazlíčci se nedoporučují být povoleni, protože existuje velké riziko, že se syndrom přenáší na potomky.

Jak odstavit psa, aby běžel za ocasem

Aby domácí zvíře zapomněl na hry s ocasem, musíte použít doporučení:

 • Zkuste najít důvod tohoto chování, pokud se můžete zbavit provokačního faktoru. Možná ho tedy obtěžují domácí mazlíčci Colteen nebo blecha;
 • Strávit více času se psem, připojte se ke sportu. Mnoho psů je šťastné, že hraje Frisby, přináší koule, prochází překážky;
 • Doporučuje se použít techniku ​​přepínání pozornosti domácího mazlíčka na jinou lekci, aby mu dal známé týmy a čekal na jejich implementaci;
 • Nemůžete pes nadávat, jen ho zasáhnout v kruhu v kruhu. Tímto způsobem nemohou fungovat zvíře. Může to začít dělat od majitele nebo najít jiný špatný zvyk.

Možné zdravotní problémy

Odstavit z žertů není tak snadné

Existuje řada důvodů, proč pes často pronásleduje ocas, nelze se mu vždy vyhnout, aby se domácího mazlíčka zcela vyléčila. Konzultace lékaře v žádném případě nepoškodí. Nemůžete ignorovat psa, který neustále chytí jeho ocas, kousne ho. Takové chování zhoršuje práci vestibulárního aparátu, způsobuje závratě. Kvalita života zvířete nakonec trpí. Pak za to nelze kruhové pohyby psa považovat za legrační zvyk, fyziologické nebo psychologické problémy.

Články na téma
LiveInternet