Kolik teriérů žije doma

Terrier Toy je miniaturní pes, který se vyznačuje vitalitou a aktivitou. Přeloženo z angličtiny „Toy“ znamená „Toy“ a „Terrier“ označuje patřící k loveckému plemeni. Ale na rozdíl od anglických hraček teriérů jsou Rusové nejmenšími psi na světě. Neobvyklý vzhled, veselá dispozice a elegantní postava - proto lidé milují toto plemeno.

Průměrná délka života

Ruské toustovatelé jsou krátkovlasý a dlouhovlasý. Průměrná délka života je 12-16 let. Někteří jednotlivci žijí až 20 let. Mnoho malých psů umírá v raném věku kvůli nedbalosti svých majitelů. Zvířata mají křehkou kostru, takže se mohou snadno zranit. Tvrdě také tolerují očkování.

Průměrná délka života

Ruská hladká vlasy teriéra

Existuje názor, že dívky žijí méně chlapců, protože čelí nemocem reprodukčního systému. Není to však. Průměrná délka života hračky teriéra je spojena s podmínkami, ve kterých žije.

S řádnou péčí bude pes žít až 20 let. Pokud se majitel nestará o domácího mazlíčka a monitoruje jeho zdraví, zvíře zemře ve věku 5 let.

Záznamy o dlouhověkosti

Ve srovnání s jinými plemeny stojí teriéři hraček na 3. místě v Longevo. Drupový druh Toye žije méně než standardní. Síť má nepotvrzená data o psa, který žil 30 let.

dodatečné informace! V knize Records of Guinness of Russian Federation je zmínka o hračce Terrier přezdívaný Futik. Pes žil na území Stavropolu a zemřel na onkologii ve věku 18 a 2 měsíců.

Věk teriéra hračky ve srovnání s člověkem

15letý pes je považován za starý, t. na. Podle lidských standardů je jí 76 let. Vyrůstající hračka teriér začíná v prvním roce života, ale po dvou letech se zpomaluje. Ve věku 8 let se domácí mazlíček již začíná cítit stárnutím. Od 13 let může být zvíře již považováno.

Poměr věku psa a osoby je uveden v níže uvedené tabulce.

Věk psaVěk osoby
1 rok15 let
5 let36 let
10 let56 let
13 let68 let
15 let76 let


Mnoho milovníků zvířat má zájem o otázku: Kolik teriérů žije doma. Ruské štěně, s kompetentní péčí, žije v průměru 11 let.

Záznamy o dlouhověkosti

Jak vypadá novorozenecká hračka teriéra

Možný vliv na délku života

Existuje několik faktorů ovlivňujících délku života hladkého.

Nejdůležitější z nich jsou:

  • správná výživa;
  • dědičnost;
  • péče o zvířata;
  • Nosí oblečení podle počasí.

Malí psi nepotřebují speciální výživu, ale je žádoucí je krmit proteinovými potravinami. Veškeré jídlo pro domácího mazlíčka by mělo být bohaté na vitamíny, minerály a další živiny. Nezapomeňte také na preventivní opatření a navštivte veterináře včas.

Kastrace zvířete ovlivňuje emocionální stav domácího mazlíčka. Taková zvířata jsou lepší, aby byla vyškolena, stala se laskavá a přestala spěchat k ostatním psům. Castrovaný TOI žije o 1,5 až 2 roky déle než nestanovení.

Důležité! Majitel musí po operaci poskytnout psovi řádnou péči, aby se zotavil rychleji.

Štěňata, porod a krmení zrychlují přístup stáří. Někdy těhotenství vede ke komplikacím a porodu - k smrti. Pouze člověk může pomoci zvířemu zůstat ve stabilním stavu.

Jakákoli nemoc je vážným testem pro tělo malého psa. Chcete -li tento život rozšířit, musíte být schopni zabránit nemocem a nebo bojovat s důsledky.

Známky stárnutí malých psů

Mnoho majitelů ruských toustovačů se obává, když pes začne vypadnout v psa. Tento příznak vůbec neznamená příchod stáří. Fenomén standardních ztráty zubů u zvířat ve věku 3-5 let. Majitelé by měli být sledováni od útlého věku do stavu zubu.

Mezi příznaky stárnutí patří následující faktory:

  • Nízká aktivita - Pet přestane hrát a bavit se, nevěnuje pozornost hračkám. Pes také začíná být ve stavu spánku po dlouhou dobu.
  • Zhoršení sluchu a vidění-Terrier hračky nereaguje na příkazy hostitelů.
  • Vzhled šedých vlasů pod dolní čelistí a na tlamu.

Poznámka! Příliš ostré snížení aktivity se často objeví, když dojde k jakémukoli onemocnění.

Věk teriéra hračky ve srovnání s člověkem

Stárnoucí pes přestává být aktivní a neustále spí

Jak určit věk

Stav zubů, vlny a chování - všechny tyto faktory mohou naznačovat počet let psa.

Novorozená štěňata nemají zuby, ale po 3 týdnech mají řezáky. Zbytek zubů roste do 2 měsíců. O 6 měsíců jsou tesáky zcela aktualizovány. Jeden -year -uld pes má zuby s charakteristickými hlízy, pro oděr, jehož je určen následující věk zvířete.

Důležité! V průběhu času má pes taková zubní onemocnění, jako jsou kaz a kámen. Zubní smalt se stává žlutě a tesáky jsou hloupé.

Abychom určili věk současného, ​​stojí za to věnovat pozornost stavu svalového tonu. Stárnoucí zvíře je atrofovaná svalová tkáň nebo trpí obezitou.

Co dělat za účelem zlepšení života a prodloužení jeho trvání

Pro zvýšení délky života domácího mazlíčka je třeba dodržovat následující doporučení:

  • Sledujte jídlo. Musí to být výživné a vyvážené. Je vhodné koupit prémiové suché jídlo.
  • Nekrmte zvíře „ze stolu“. Jídlo, které člověk konzumuje, není vůbec užitečné pro malého psa.
  • Pravidelně navštěvujte veterináře pro inspekci, očkování a dewormování. Veterinární lékař pozoruje požadovanou vakcínu sám.

Majitelé by neměli zapomenout na hygienu mazlíčků. Hračka teriér musí čas od času řezat drápy, očistit oči, uši, česat vlnu.

Možný vliv na délku života

Pro zdraví psa je nezbytná správná výživa

Hlavní příčiny předčasné smrti

Hlavním důvodem předčasné smrti Toya jsou zranění. Zvíře může zemřít pod koly vozu, jíst velkou kost, být pokousáno jinými psy.

Někdy to hračka teriér najednou onemocní a majitel to vůbec nevidí. Pokud má pes z úst, kulhání, modrou barvu dásní, měli byste okamžitě kontaktovat veterináře.

Terrier Toy je plemeno, které nemůže žít ve volné přírodě. Psi potřebují správnou výživu a pravidelnou péči. Kolik let žijí teriéři hraček? Neexistuje jediný standard pro délku života. Za dobrých podmínek žijí domácí zvířata až 20 let.

Články na téma
LiveInternet