Jak naučit psa „sit“ tým doma

Tým „SIT“ pro štěně je základna. Školení lze snadno půjčit u psů různých plemen, rozměrů, temperamentu. Mistr je zpravidla prováděn tréninkem samostatně, aniž by kontaktoval filmologa.

Z jakého věku je lepší začít trénovat

Psa můžete začít se psem „sedět“ od útlého věku, asi 3 měsíce. Dospělí psi mohou stěží trénovat, takže byste se neměli zdržovat. Ale pokud existují takové okolnosti, že tým již musí být vyškolen, bude to trvat trochu více času a času, aby se psa zkrotil.

Z jakého věku je lepší začít trénovat

Tým sedí

V každém případě musíte psa trénovat nejen doma, ale také na ulici, takže by to mělo být očkováno v tomto okamžiku, zvyklé na dlouhé procházky, na vodítko a límec.

Tato dovednost je pro psa a jeho majitele důležitá z několika důvodů:

 • Je to přípravy na složitější příkazy, například jako „aport“;
 • disciplíny domácího mazlíčka na veřejných místech;
 • Výňatek vlaků;
 • V nezbytném okamžiku vám umožní odvrátit se od cizinců;
 • Při použití týmu se můžete vyhnout konfliktu s ostatními psy.

Důležité! Bez této základní dovednosti se psi nesmí účastnit soutěží, výstav a soutěží. A také domácí mazlíček nemusí být přijat do klubu a nesmí být pleten. Toto je předpoklad.

Jak naučit psa tým sedět: Metody a doporučení

Věk pro trénink

Jak naučit psa tým sedět: Metody a doporučení

Majitelé psů by měli vždy věnovat pozornost vzdělávacímu prostředí, než začnou školit své štěně. To znamená, že během tréninku by měl existovat co nejméně rušivých faktorů, měl by pes znát situaci a cítit se dobře. Domácí mazlíčci dekorativních plemen, jako jsou Chihuahua, Spitz, Yorkshire Terrier (York), nejsou vždy poslušní a extrémně neklidní. To však není důvod odmítnout školení. Mohou a měli by také najít přístup.

Existuje několik způsobů, jak naučit psa sedět. Výcvik maltské Bolonka a domácího Jacka se příliš neliší, takže téměř všechna doporučení jsou univerzální.

Trénink psů pomocí triku s léčbou

Aby upoutali pozornost domácího mazlíčka, mohou se na ně majitelé psů obrátit jménem a ukázat, že mají ve svých rukou léčbu. Pokud je pes opatrný, protáhněte jí kousek jídla přes hlavu. Aby viděla, bude nucena posadit se. V tuto chvíli majitel prohlašuje příkaz „SIT“ a okamžitě poskytne odměnu. Opakujte toto gesto musí být několikrát.

Poznámka! Lekce by měla být prováděna s malým množstvím jídla. Tato forma motivace funguje v štěňatech nejlepší.

Ošetření sedět s jídlem a mechanickou expozicí:

 1. Musíte si vzít jídlo a prokázat to psovi.
 2. Zvedněte léčbu nad hlavou domácího mazlíčka a mírně přitiskněte na jeho dolní část zad.
 3. Dejte jídlo a chválujte psa.
 4. Opakujte školení 5-6krát a doprovázejte hlas příkazu „SIT“.
 5. V budoucnu lze mechanický efekt zrušit, takže pouze léčba.

Výuka týmu s poskytováním fyzické pomoci psovi:

 1. Ukažte léčbu mazlíčku a ostře vytáhněte límec dopředu a nahoru.
 2. Poté, co se pes posadí, aby odměnil léčbu a chválu.
 3. Opakujte trik 7-8krát a doprovázejte tým hlasem.
 4. Poté už nemůžete tahat za límec, nechat pouze léčbu. Opravte několikrát.

Je třeba mít na paměti, že fyzický účinek je vhodný pro taková plemena jako německý ovčák a rád. Pro malé psy je přísně kontraindikován. Taháním límce můžete snadno rozbít křehký krk domácího mazlíčka. V tomto případě se používají lahůdky a hračky. Během tréninku musí být majitel na stejné úrovni se psem, aby nevyděsil ohrožující rozměry.

Oprava přirozeného chování psa

Trénink psů pomocí triku s léčbou

Oprava přirozeného chování psa

Toto je jen začátek tréninku. V budoucnu bude tým muset vypracovat před automatismem. K tomu použijte celou sadu cvičení, která se postupně komplikují. Tyto zahrnují:

 • Vylučování tréninku - zpožďujte psa v posilovací poloze;
 • Tým týmů se střídá-„Sit“-„Lie“-„Stand“;
 • Oprava příkazu ve vzdálenosti od majitele;
 • provedení příkazu pomocí externího zvuku a vizuálních podnětů.

Expozice je vyškolena dvěma způsoby:

 1. Objasňují, že pokud poruší příkaz a postaví se, pak ho majitel násilně vezme. Po poslušnosti bude uděleno jídlo.
 2. Pes dostane léčbu pouze v pozici sezení. Tato metoda funguje pouze tehdy, když je žák hlad a není rozptylován.

Během tréninku je velmi důležité trénovat domácího mazlíčka k majiteli. Pes se musí naučit udržovat dlouhodobý oční kontakt. To přispívá k jasnosti, vysoké rychlosti a správné technice provádění příkazu. Tuto dovednost je také honěna propagací s léčbou.

Pozornost! Nedovolte přepracování domácího mazlíčka. Pokud je pes unavený, je lepší přerušit trénink a projít se štěňátkem.

Je také důležité naučit domácího mazlíčka, aby na dálku sledoval tým „SIT“. Za tímto účelem dochází zpočátku školení ve vzdálenosti 1-2 kroků. Během příkazu příkazu musíte udělat krok k domácímu mazlíčku a pomoci mu posadit se, pokud to neudělal sám. Po této odměně s léčbou.

Dvě hlavní chyby sezení psa

Oprava přirozeného chování psa

V budoucnu by se měla vzdálenost zvýšit. Pes se musí dozvědět, že musí týmu poslouchat bez ohledu na to, zda je majitel blízko nebo daleko od něj.

Postupně je nutné zvýšit rychlost vzdělávacího procesu. Ale nespěchejte. Neměli byste jít do další fáze, dokud nebude předchozí pečlivě vypracována. Teprve poté, co je pes zvyklý na tým, disciplína a zaměřen na výsledek, můžete začít pracovat pro rychlost. Domácí mazlíček se musí snažit naplnit příkaz co nejdříve, aby získal dobře zasloužené povzbuzení.

Dvě hlavní chyby sezení psa

Hlavní chyby v sezení jsou způsobeny skutečností, že vzdálenost mezi tlapkami ve stálé poloze a občas výrazně sedí. A to by se mělo brát v úvahu při tréninku. V prvním případě, s použitím jídla, tahání límce a pomoc s rukou, majitel zapomíná, že pes musí být mírně seskupen, aby se snížil vzdálenost mezi přední a zadní nohou.

Druhá chyba je naopak spojena s příliš blízkou výsadbou tlap. V tomto případě je domácí mazlíček také nepříjemný a pes může odmítnout posadit se. To vše je třeba vzít v úvahu při tréninku a zabránit chybám.

Obecně platí, že psi všech plemen jsou dobře přístupné tréninku. Je důležité, aby domácí mazlíčci zvykli na disciplínu a týmy. To pomůže majiteli a jeho žáku vypadat hodně v jakékoli situaci.

Články na téma
LiveInternet