Raccoon dog and raccoon: rozdíly, jeden a stejný nebo ne

Jak se může dovat mýval se od mývalové? Tuto otázku položí mnozí, protože upřímně zvažují zástupce těchto zvířat stejného typu. Takový klam je však chybný. Tento článek zváží rozdíl mezi těmito zvířaty, jejich rysy a výraznými rysy.

Vzhled mývalových a mývalových psů

Při pohledu na to, jak vypadají pes a mýval, jsou rozdíly ve skutečnosti docela významné, navzdory obecné podobnosti zvířat. Nejprve by mělo být pochopeno, že patří k různým zástupcům zvířecího světa.

Vzhled mývalových a mývalových psů

Sluhový a mývalový pes

Mývalové patří do rodiny mývalových, zatímco mývalové psi jsou zástupci psa. Navzdory tomu většina lidí zaměňuje tato zvířata kvůli vnější podobnosti. Chcete -li porozumět hlavnímu rozdílu mezi mývalovým a mývalovým psem, měli byste důkladně prostudovat rozdíl ve vzhledu.

Krátké veslo

U psova mývalové je lebka ve své struktuře velmi podobná jihoamerickým liškám. Ve skutečnosti však tato zvířata mají docela trochu společné.

Poznámka! Graccoon pes může být rozlišen malou, mírně prodlouženou lebkou s úzkými lícními kostimi. S věkem u starších jedinců je sagitální hřeben jasně viditelný. Tesáky jsou špatně vyvinuté.

Mývalové mají poměrně krátkou, širokou a akutní čenich, na které se nacházejí malé uši. Nosní kosti jsou široké a krátké. Okcipitální hřeben je docela dobře vyjádřen a sagittal je slabý. Počet zubů dosáhne 36-42 ks.

Tělo

Psi mývalové mají protáhlý trup a krátké tlapky. Délka těla může dosáhnout od 45 do 70 cm. Ocas dosáhne délky 12-18 cm. Pokud to porovnáte s celkovou délkou těla, pak je ocas psa mývalové relativně krátký.

Uši jsou malé a dobře viditelné. Tělesná hmotnost v závislosti na sezóně dosahuje 3 až 10 kg.

Poznámka! Zástupci rodiny Raccoonů v délce rostou až 40-65 cm. V tomto případě je jejich ocas mnohem delší, až 25-27 cm. Ve většině případů je to docela nadýchané. V hmotnosti tato zvířata dosáhnou 25 kg.

Funkce je struktura předních tlap. Závodníky mají citlivé a mobilní prsty, které vám umožňují snadno brát objekty.

Zatímco ve vzpřímené poloze, malí predátoři spočívají na celé podrážce končetin a při chůzi pouze k prstům.

Vlna

V zimě se vlna reprezentantů rodiny psů prodlouží, silná a tvrdá. Na délku může dosáhnout 12 cm. Taková srst může zvíře chránit i v těch nejzávažnějších mrazy.

Barva vlny je špinavě hnědá nebo šedohnědá, okrajové chloupky jsou černé. Ocas má tmavší barvu. Srst na žaludku nažloutlé barvy a prsa je tmavší. Vlasy na tlamě jsou krátké a zvyšují se délku za očima.

Na poznámku! V létě se vlna zkrátí a získává jasnější červeno-žlutý odstín.

U mývalů se vlna liší v závislosti na typu. Například v rakoté je kratší a v pásmu a kosemelsky dlouhém a silném. Barva různých zástupců jediného. Zvířata mají na těle šedohněnou vlnu a ocas v černobílém proužku.

Mývalové a psi v přírodě: Kde žijí, co jedí

Ve volné přírodě se mývalové nechová jako doma

Mývalové a psi v přírodě: Kde žijí, co jedí

Řada zástupců rodiny psů - lesy středního proužku nebo na sever. Říkají se také mýval, pes ussuri nebo liška USSURI. Pokud jde o výběr bydlení, jsou docela nenáročné, mohou ze svých děr vystěhovat Barsukov nebo lišky a zaujmout své místo.

Poznámka! Tato zvířata často uspořádají postele mezi kořeny stromů nebo se dokonce usadí vedle silnic nebo poblíž vesnic.

Liška Ussuri může stoupat stromy, ale ne příliš vysoko. Jinými slovy, uchylují se k Lasaginu v případě extrémní potřeby. Psi mývalové jsou noční zvířata. Nejčastěji se zabývají shromažďováním. Dieta lišky Ussuri zahrnuje:

  • kuřata nebo vejce;
  • ještěrky, myši, žáby;
  • hmyz nebo larvy.

Před zimou, pro udržení hmoty, začnou zvířata sbírat a jíst padlé ovoce stromů, semen nebo bobulí. S blízkým umístěním vesnice mohou být psi mývalové navštíveny osobě beze strachu.

Poznámka! Tento zástupce rodiny PSOV pro zimu spadá do hibernace. Zvíře je schopno od prosince do března schopno spát s malými přestávkami na období tání. Pokud zima projde docela teplou, liška USSURI nespí, ale vede měřený životní styl, hibernace pouze po dobu těžkých mrazů.

Ussuri pes - docela chytré a silné zvíře. Přesto se vyznačuje laskavým a společenským dispozicí, i když je to trochu zbabělé. Na druhé straně se postava v období potomstva krmení zcela mění. Žena se stává agresivní a nervózní. V tomto stavu je schopna kousnout jakéhokoli nezvalého hosta.

Mývalové žijí na území jižní části Kanady. Více je lze nalézt na území Severní a Střední Ameriky. Pro bydlení vyberte jehličnaté nebo smíšené lesy. Zároveň musí být vodní útvary umístěny poblíž jejich domů.

Důležité! Navzdory skutečnosti, že se jedná o divoké predátory, mohou dokonale vybavit své domovy vedle člověka a dokonce i v podkroví starého domu.

Mývalové - z velké části predátory, ale zároveň mohou jíst téměř cokoli. Na jaře loví malé hlodavce a ptáky. V podzimním období dávají přednost rostlinným potravinám. Nezapomeňte také na obsah nádrží na odpadky.

Navzdory skutečnosti, že tato zvířata jsou svobodná, jsou docela přátelská a s potěšením navazují kontakt. Dokonce i pro přirozené sousedy vykazují jakoukoli agresi.

Je možné domestikace

Tato zvířata nejsou při výběru bydlení nemocná

Je možné domestikace

Jak rozumíte, povaha mývalového a USSURI liška má významné rozdíly. Z tohoto důvodu bude proces učení úplně jiný. Dospělí mývalové jsou postupně zkroteni, ale vzhledem k jejich přirozené společenské schopnosti nelze tento proces nazvat komplexní.

Na druhou stranu se lišky USSURI v dospělosti stávají docela podezřelými a nejsou do kontaktu s lidmi. Při pohledu na osobu tato zvířata raději uteče a skrývají.

Děti obou rodin mohou být zkroceny docela snadno. Dospělí v zajetí, jsou laskaví, společenský a snadno žijí s osobou.

Raccoon dog and raccoon: rozdíly, jeden a stejný nebo ne

Domestikace těchto zvířat je docela možná, ale musíte se začít vzdělávat ve věku štěně

Rozdíly a podobné rysy mývalového a mývalového psa jsou tedy velmi významné. Navzdory skutečnosti, že tato zvířata různých druhů mají mnoho společných rysů, díky nimž je lidé často zaměňují. Hlavní věc je jen podívat se na ně.

Články na téma
LiveInternet