Známky vztekliny u lidí po kousnutí psa

Nemoci společné pro psy a majitele se nazývají zooanthroponiózní v medicíně. Jedním z nich je vzteklina. Chovatel, chovatel psů musí přesně určit známky vztekliny u člověka po kousnutí psa.

Popis nemoci

Fatální onemocnění vztekliny je neseno virem obsahujícím RNA. Způsobuje akutní vzteklinu, která poškozuje mozek, nervový systém. Infikované zvíře vykazuje excitabilitu, strach z vody. Poté dojde k ochrnutí svalů, pes dusí, umírá.

Popis nemoci

Vzteklina je smrtící nemoc, jejíž nositelé jsou psi bez domova

Poznámka! Když se objevily první známky, zvíře nemá šanci. Proto je důležité očkovat včas a rozpoznat nemoc na začátku.

Distributoři viru teplého -vlky: Vlci, lišky, psi bezdomovců, myši a krysy. Infekce dochází skrze sliny a krev. Virus se nebojí mrazu, chemické expozice. Umírá při 70 ° C, v mrtvém těle žije 15 dní.

Inkubační období vztekliny psů

Po kontaktu s dopravcem vypadá pes po dobu 3 měsíců zdravě. Stává se, že u dospělých trvá skrytý kurz až rok. U štěňat se nemoc projevuje za týden. V laboratoři se virus nachází 5-10 dní před prvními známkami nemoci.

Jak rozpoznat infikované zvíře:

 • Pes vystrčil;
 • Jazyk vypadne z úst, sliny neustále teče;
 • Rohovka oka se stala zakalená, strabismus se často vyvíjí;
 • Začíná ochrnutí končetin.

Poznámka! Soukromé znaky se vztahují k podobě nemoci: násilné, prodromální, manické. Existují také atypické, tiché, návratové a potratové formy. Každý se vyvíjí určité období a je doprovázen charakteristickými rysy.

Inkubační období vztekliny psů

Pokud pes kousne osobu, musíte provést analýzu vztekliny

Známky nemoci, stadium vývoje u lidí

Majitel psa komunikuje se svými oblíbenými, hraje. Pes kousne ruku pána v kondici něhy. Někdy lidé sami vložili prsty do ústí zvířete. Roztomilý obrázek končí kousnutím do krve. Nebojí se o svého žáka, když jsou všechny očkování vyrobeny včas.

Ale existují psi jiných lidí a mohou vyblednout. Pokud pes kousne, jak zjistit, zda je zběsilý nebo ne, má zájem o mnoho obyvatel. Jakákoli rána z procesů zubů, okamžitě přejděte na kliniku.

Nedbalost se promění v tragédii. Nemoc je prchavá, pokračuje ve třech fázích.

První fáze

Trvá den, jen zřídka 3 dny. Co se stane s osobou:

 • Místo kousnutí, i když se táhne, svědí a svědění;
 • Teplota stoupá na 37,3 ° C;
 • bolest hlavy;
 • Objeví se slabost, známky průjmu: nevolnost, zvracení, průjem;
 • Vyvíjejí se vizuální a čichové halucinace;
 • Chuť k jídlu zmizí.

Poznámka! Osoba přestane spát, krátký odpočinek je doprovázen nočními můrami.

Druhá fáze

Lidé, kteří zdaleka natáčejí, by měli vědět, jak se člověk projevuje infekcí vzteklinou po kousnutí infikovaného psa. Známky druhé fáze (trvání 2-3 dnů) jsou následující:

 • Strach z vody je hydrofobie;
 • křeče svalů obličeje;
 • Žáci se rozšiřují, oči vycházejí z oběžné dráhy, pohled je zaostřen v jednom bodě;
 • Osoba přísahá hojně, nerovný puls;
 • Projevy duševních poruch, excitability, nepokoje - nejvíce alarmující signál. Člověk se stává nebezpečným, protože agrese a útoky vzteku.

Potom se pacient na krátkou dobu uklidňuje, vstoupí do normálního stavu.

Známky nemoci, stadium vývoje u lidí

Virus vztekliny se v těle rychle vyvíjí a ovlivňuje mozek a nervový systém

Třetí fáze

Nevratná fáze netrvá ne více než tři dny. Citlivost svalů je ztracena, pacient se nepohybuje, navenek klidný. Křeče a halucinace přestaly. Tělesná teplota se zmenšuje pro 42 ° C, pokles krevního tlaku. Srdce nebo dýchací orgány paralyzují a člověk zemře.

Jaká je nebezpečná infekce vztekliny pro lidi

Nemocní jednotlivci by neměli vždy kousnout osobu, jen se to stane, že si na kůži olízne otevřenou ránu. Lidé trpí psy v 60 % případů, lišky infikují 24 % pacientů, kočky - 10 %. Zbytek padá na krysy, ptáky, netopýry.

Ihned po infekci se virus perinerálně přesune do centrálního nervového systému, odtud se vrací na periferii. Vstupuje do slinných žláz, vyniká sputum.

Od chvíle, kdy se první příznaky objeví na tragickém konci, uplynují 3 dny až týden.

Poznámka! Rozloučení jsou nemocné ve 150 zemích světa. Každých 10 minut. Jedna osoba zemře na planetě z kousnutí vzteklých zvířat. Kontinenty Asie a Afriky jsou v seznamu v seznamu.

Virus ovlivňuje demografickou situaci, 15-20 % pokousáno vzteklými psy. Lidé si proto musí představit, co se stane, pokud kousne vzteklý pes.

Možné komplikace

Na konci 19 palců. Francouz l. Pasteur vytvořil z této nemoci anti -rabidovou vakcínu. Představuje se zaměstnancům skotu -dollar, lovci, veterináři. Vakcína může způsobit vedlejší účinky. Ale samotná nemoc nemá žádné důsledky, protože výsledek je vždy nepříznivý - smrt.

Poznámka! V lékařské praxi na světě přežili pouze dva lidé pozorování pacientů s vzteklinou.

Kde se obrátit o pomoc

Podivné psi nebo divoká zvířata útočí na lidi. Ministerstvo zdravotnictví provádí propagandu mezi populací, vysvětluje, co dělat, když je pokousán vzteklý pes.

Zranění po dlouhou dobu umylo ránu mýdlem pro domácnost. Pak kontaktují lékařskou instituci. Lékaři zavádějí do břicha vhodné sérum. V nemocnicích je vždy zásoby. Zatímco inkubační období (1-3 měsíce) trvá, zraněný je podáván proti vzteklině. Nedosáhne charakteristických příznaků častěji. Ale když se ukázali, proces je nevratný.

Místní úřady musí zvíře podrobně popsat tak, aby bylo chyceno. Když to uspěje, chování psa je pozorováno po dobu 10 dnů. Pokud se chová tiše, jí, nebojí se vody, je považován za zdravý.

Jaká je nebezpečná infekce vztekliny pro lidi

Podezřelý pes je v karanténě zběsilý, aby zkontroloval diagnózu

Co dělat s nemocným zvířetem

Neexistuje žádná příležitost vyléčit pacienta, zvíře je odsouzeno k smrti. Pokud se pes chová podezřele, je věnována školce, kde ji po dobu 10 dnů vloží do karanténního bloku pro naklonění. Laboratorní výzkum nevede. Po uplynutí karanténního období je to jasné - pes zemře nebo žije dál.

Důležité! Pouze očkování s výjimkou proti vzteklině. Vytvářejí jsou domácí zvířata ve 3 měsících.

Vzteklina - smrtící virová onemocnění. Virus existuje v přírodě, šíří jeho divoký teplý -rozbalený. Когда попадает на слизистую живого существа, размножается, добираете в в в в в в в в с с с с с с с с с. Jediným lékem proti nemoci je vakcína.

Články na téma
LiveInternet