Jak dát kočku „furagin“

Chemické složení

Furagin je moderní lék, který předepisuje kočku pro léčbu urologického syndromu nebo onemocnění dolního močového cesty. O pokynech pro použití léku, dávkování, hlavní rysy, přečtěte si dále v článku.

Chemické složení

Furagin je antibakteriální lék určený k léčbě infekcí dolních močových cest. Jeho aktivní látkou je furazidin. Ve své chemické struktuře patří léčivo skupině léků, které jsou deriváty nitrofuranu. Výstupní formulářLék je aktivní proti gram -pozitivním a gram -negativním bakteriím, včetně Salmonella, Trichomonas, Amyubs a některé typy kokcidie. Hlavním působením furaginu je bakteriostatický. Ve vysokých dávkách má také baktericidní účinek.

Věděl jsi? Jedním z nejjednodušších způsobů, jak snížit nepohodlí v močovém měchýři, je odstranění produktů s vysokým obsahem kyseliny a obyčejnou stolní sůl ze stravy.

Výstupní formulář

Produkt se vyrábí ve formě tabletu. Dodáváno v polymerní láhvi nebo v puchýře. Každá tableta obsahuje 50 mg účinné látky.

Biologické vlastnosti

Lék se používá při léčbě a prevenci akutních a chronických infekcí dolního močového traktu, včetně cystitidy, urolitiázy a jiných vážných onemocnění, když je použití jiných antibakteriálních léků neúčinné.

Zjistěte více o tom,

Furazidin je mnohostranný. Přerušuje syntézu bakteriálního proteinu a poškození bakteriální DNA, v důsledku toho reprodukce bakterií přestane. Furagin také aktivuje imunitní systém těla. Rozsah aktivity zahrnuje řadu gram -pozitivních a gram -negativních bakterií. Biologické vlastnosti

Je možné dát kočku „furagin“?

Použití tohoto léku pro kočky je možné. Dávkování a trvání průběhu léčby musí být předepsáno veterinárním lékařem. Vzhledem k obtížnosti krmení domácího mazlíčka můžete s lékařem diskutovat o výměně tablet při injekci tohoto léčiva.

Věděl jsi?Kočky žijí vedle lidí asi 10 tisíc. roky. to Jedno z nejpopulárnějších zvířat. A nyní na světě je asi 500 milionů koček.

Indikace pro užívání pilulek

Furagin se používá k léčbě a prevenci akutních a chronických infekcí. To je také indikováno pro léčbu nekomplikovaných infekcí močových cest, včetně opakujících se infekcí způsobených E. coli. Mezi nemoci v léčbě, jejichž můžete použít tento lék, cystitidu, pyelonefritidu a další infekční onemocnění genitourinárního systému. Je možné dát kočku „furagin“?

Metody aplikace a dávkování

Léky byste měli vždy používat v souladu s jmenováním lékaře. Je nemožné překročit doporučené dávky - to nezvýší účinnost furaginu, ale může poškodit zdraví domácího mazlíčka.

Průběh léčby kočky může být navržen po dobu 7 dnů s přijetím 2-3 tabletů denně. Pokud se příznaky během této doby zhoršují nebo se nezlepšují, informujte o tom lékaře a provede úpravy. Při léčbě pokročilých forem nemocí si někdy udělají přestávku a po 2 týdnech druhého Cous.

Tablety by měly být dávány zvířeti s jídlem. Pokud domácí zvíře odmítne jíst, použije se injekční forma léčby. Furagin není předepsaná koťata až do 1 roku, těhotná nebo ošetřovatelská kočka.

Důležité! Furagin se nedoporučuje konzumovat současně s antibiotikou. To zvyšuje jeho toxicitu.

Opatření preventivní

Bohužel, i když existují náznaky pro užívání léku, nelze jej vždy použít. S opatrností je tedy lék předepsán, pokud je domácí zvíře alergický na deriváty nitrofuranu. Indikace pro užívání pilulek

Vedlejší účinky a kontraindikace

Použití furaginu je v případě kontraindikováno:

 • cukrovka;

Pokud jsou při jejich užívání pozorovány jakékoli vedlejší účinky, musíte o tom informovat lékaře. Stejně jako všechny léky, furagin může způsobit takové reakce, i když k tomu nemusí dojít.

Mezi hlavní vedlejší účinky patří následující:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • snížení chuti k jídlu;
 • závrať;
 • ospalost;
 • alergie;
 • rozmazané vidění;
 • zimnice.

Je nutné organizovat trvalý přístup k vodě ke zvířeti - to může snížit intenzitu projevu negativních reakcí. Vedlejší účinky jsou obvykle rychle nebo bezprostředně po skončení užívání drogy. Metody aplikace a dávkování

Skladovatelná životnost a podmínky skladování

Životnost drogy je 5 let. Drogy nemůžete používat s datem vypršení platnosti. Měly by být skladovány nepřístupné pro děti nebo zvířata. Pamatujte, že kočky jsou skvělé skokany, a kromě toho jsou velmi zvědaví. Teplota ve skladovací místnosti by měla být nižší než +25 ° C.

Důležité!Klinické studie ukázaly, že léky skupiny nitrofuranů mají negativní účinek na funkci varlat - snižují aktivitu spermií spermatozoa. Pokud proto používáte kočku k pletení, naplánujte ji po dobu, kdy je zvíře zcela zdravé.

Cena a analogy

Léky skupiny nitrofuranů mohou být zaměnitelné. Existuje mnoho takových fondů, ale jejich účinná látka může být stejná nebo podobná v jejich zamýšleném účelu. Cena Furagin - asi 200 rublů.

Některé analogické léky:

 1. "Nitrofurantin" má baktericidní účinek v moči v terapeutických dávkách. Používá se k léčbě infekcí močových cest. Jeho dávka pro psy a kočky je 4,4 mg/kg. Lék je podáván ústně po dobu 4-10 dnů. Ve standardních dávkách nemá produkt žádné vedlejší účinky. Náklady na lék jsou 125-140 rublů.
 2. Opatření preventivní
 3. "Furaratsilin" -V obecném, odpovídá „nnitrofurantoinu“ z pohledu jeho mechanismu účinku, antimikrobiálního spektra, aktivity a fyzikální a chemické vlastnosti. Používá se k boji proti střevním bakteriím a infekcím kokvidu. Cena - 68 rublů.
 4. Vedlejší účinky a kontraindikace
 5. "Furazolidon" - Jedná se o nitrofuran se širokou škálou antimikrobiální aktivity. Používá se také k léčbě střevních infekcí. Náklady na lék jsou 89–111 rublů.
 6. Skladovatelná životnost a podmínky skladování
 7. "Furamag" Je to také analog furaginu s vyšší bioaktivitou. Náklady na obaly jsou 712 rublů. Cena a analogy

Při používání jakéhokoli léku věnujte pozornost studni domácího mazlíčka. A v případě nepředvídaných reakcí nezapomeňte konzultovat s veterinárním lékařem.

Recenze uživatelů sítě

Biseptol na kočky nelze zastavit krvácením, s největší pravděpodobností, že mají cystiti, nepoužívají furadonin, ale furagin, což je téměř totéž, ale je lépe převedeno na všechno na všechno na všechno na všechno na všechno na všechno na všechno "Srst" kostra ve formě nevolnosti

Kimka

http: // fórum.Bolen-kot.Síť.ru/index.PHP?S = 633FDEC4859FEB9204D5A53EA0550C66B&ShowTopic = 15337&Zobrazit = findPost&P = 239577

31

Články na téma
LiveInternet