Micoplazmóza u koček: léčba, nebezpečí pro lidi

Mykoplazmóza je bakteriální onemocnění, které se vyvíjí uvnitř nosné buňky, produkuje velké množství toxinů, které ovlivňují tkáně v různých médiích těla: dýchací cesty, genitourinární systém, sliznice oční sliznice.

Příčiny nemoci

Onemocnění je přenášeno při kontaktu s infikovaným zvířetem, často nemá vnější projevy. Existuje mnoho kmenů nemoci, ale dva z nich jsou nejnebezpečnější - m. Gateae a m. Felis. Jednou z odrůd Mycoplasma je napětí, který způsobuje hemoplazmózu na kočičích. Tato nemoc vede k rozvoji anémie.

Příčiny nemoci

Kočka s pokročilým onemocněním

Bakterie najde příznivé podmínky pro šíření v buňce: živiny, požadovaná teplota.

V ohrožení jsou kočky s oslabenou imunitou a kontaktování zvířat bez domova.

Způsoby infekce

Onemocnění je přenášeno vzduchem, sexuálně, během porodu od matky-kotě. Bakterie Mycoplasma jsou ve všech prostředích, včetně v půdě, kočka se může nakazovat, dokonce i chůze po ulici. Stanovištěm infekce je spojivka, dýchací cesty.

Dále se podrobněji zvažuje, jak se projevuje mykoplazma u koček, symptomy nemoci a metody léčby.

Známky nemoci

Micoplazmóza u koček má příznaky nachlazení a často se provádí nesprávná léčba doma, aniž by prozkoumala veterináře. První příznaky nemoci se projevují 5 dní po infekci:

 • Zvýšení teploty,
 • Odmítnutí jídla,
 • letargie,
 • kašel,
 • hojný výtok z očí,
 • otok kloubů,
 • Zvýšení lymfatických uzlin.

S komplikacemi může nemoc vyvolat vývoj cystitidy, nefritidy, kloubových chorob, potratů.

Asymptomatický průběh mykoplazmózy u koček

S mírným průběhem může mykoplazmóza u koček probíhat bez příznaků a projít bez léčby.

Známky nemoci

Mykoplazmóza pod mikroskopem

Mykoplazmóza může být ve spaní a také nevykazuje žádné vnější příznaky, ale v průběhu času existuje riziko přechodu na chronickou podobu, takže onemocnění je třeba léčit.

Diagnóza mykoplazmózy

Pokud má kočka známky malátnosti, musíte kontaktovat veterinární kliniku v nejkratším možném čase.

Poznámka! Pokud jsou detekovány příznaky nemoci, neměli byste odložit návštěvu lékaře. Čím rychleji je léčba předepsána, tím menší škoda může nemoc způsobit zvíře.

Pro stanovení onemocnění se provádí vnější vyšetření, provedeno měření teploty, provedeno několik testů:

 • Analýza pro mykoplazmózu pomocí PCR;
 • krevní test ke stanovení zánětlivého procesu v těle;
 • Analýza moči - určuje stav genitourinárního systému a citlivosti na antibiotika.

Jak zacházet s domácím mazlíčkem

Mycoplasma u koček se léčí antibiotika. Pokud je onemocnění spuštěno a orgány zvířete jsou již ovlivněny, jsou předepsány drogy pro léčbu komplikací. Je důležité si vybrat správný lék, protože nesprávná léčba může komplikovat průběh nemoci a převést ji do chronické formy.

Pro rychlé zotavení musí být léčba doplněna imunostimulačními léky interferonu.

Chcete -li odstranit výtok z očí, nos použijte kapky pro mytí těchto orgánů.

Rychlost zotavení závisí na správném výběru léků, imunitního systému kočky, vysoce kvalitní péče o nemocného mazlíčka, homeopatie může sloužit jako doplněk k léčbě.

Schéma přibližného podání antibiotiky

Pro vyléčení kočky, předepsané skupině tetracyklinů antibiotiky. Trvání příjmu je 7-14 dní, závisí na zanedbávání nemoci.

Pro udržení funkce játra by měly být podány hepato-prototerátory, recepce se provádí současně s antibiotikou. Podávají se léky na obnovení prospěšné flóry gastrointestinálního traktu.

Strava během léčby

Během léčby mykoplazmózy u koček je nutné poskytnout kočce plnou výživu s bohatými proteinovými potravinami, vitamíny. Porce by měly být malé, aby se tělo usnadnilo zpracování zpracování. Vyvážená strava pomůže kočku rychleji zotavit.

Trpělivá péče

Příznaky onemocnění mohou zmizet po 5 dnech léku, bude muset být zanedbaná forma léčena až několik měsíců.

Diagnóza mykoplazmózy

Ošetření koček

Během léčebného období musí kočka zajistit mír, vybavit pohodlnou postel, poskytnout neustálý přístup k vodě, snažit se neobtěžovat pozorností, neustále čistit kočičí toaletu.

Možné komplikace

S nesprávným nebo předčasným ošetřením se může kočka vyvinout pneumonii, polyartritidu, nefrózu. Kombinace dvou kmenů mykoplazmózy současně je zvláště nebezpečná. Zanedbaná nemoc může vést k smrti kočky!

Je nemoc nebezpečná pro člověka

Typ mykoplazmózy, že kočka je nemocná, není pro člověka nebezpečný. Kontakt s nemocnou kočkou by však měl být omezený. Mykoplazmóza může být detekována u osoby se sníženou imunitou.

 • Pro muže.

Mycoplasmóza není pro tělo člověka nebezpečná, ale může to být nosič infekce, která bude přenášena dotykem, oblečením a pouličními botami.

 • Pro ženy.

Infekce micoplazmózy je pro těhotné ženy nebezpečná, protože nemoc snižuje imunitu, což vytváří příznivé podmínky pro infekci s jinými nemocemi nebezpečnějšími pro nastávající matku a dítě.

Nebezpečí pro ostatní domácí mazlíčky

Nejvíce náchylná k infekci koťat, protože dosud nemají silnou imunitu. Micoplazmóza u koťat může být již v lůně. Tato nemoc se může změnit prostřednictvím domácích předmětů - hračky, koberce, boty, svrchní oděvy člověka.

Důležité! Nemocné zvíře musí být izolováno od jiných domácích zvířat, aby se vyloučila jejich infekce

Prevence

Pro prevenci nemoci je nutné vyloučit kontakt kočky s možnými infikovanými zvířaty (bezdomovce, pouliční kočky). Precopian Animals, jako je Main-kun, Brit, jsou zvláště náchylná k infekci.

Jak zacházet s domácím mazlíčkem

Pacient Britové

Správná vyvážená strava pomůže vytvořit dobrou imunitu se sníženou náchylností k nemocem.

Periodické vyšetření veterinárním lékařem pomůže v raných fázích identifikovat různá onemocnění zvířete, včetně mykoplazmózy u kočky.

Nemoc často postupuje na pozadí jiných nemocí, takže musíte kočku očkovat.

Mykoplazmóza je běžné onemocnění, které může vést k rozvoji nemocí mnoha kočičích orgánů. Předčasná léčba zhoršuje stav zdraví zvířat a povede k dražší a dlouhodobě rehabilitaci. Nemocné zvíře v domě je nebezpečí pro zbytek domácnosti. Proto musíte pravidelně kontrolovat zdraví kočky ve specialistech a podle potřeby zacházet.

Články na téma
LiveInternet