Použití injekcí „etamzilat“ pro kočky

Popis a charakteristiky léku „etamzilat“

Lék „čas“ je hemostatický, a proto je nezbytný v jakékoli první sadě osoby s domácím mazlíčkem doma, protože s náhlým zraněním doprovázeným hojným krvácením je nutné poskytnout první pomoc domácímu mazlíčku, před kontaktováním veterinář. Jak používat výše uvedený lék, a také kolik dní si ho můžete zapisovat, přečtěte si níže.

Popis a charakteristiky léku „etamzilat“

Lék „čas“ je válcový tablet, bílá nebo béžová. Pokud je lék v injekcích, měl by mít následující vnější charakteristiky:

 • Barva - průhledná nebo se žlutým odstínem;
 • Konzistence je kapalina.

Věděl jsi? Při pohybu kolem kříženého terénu může kočka vyvinout rychlost na 50 km/h.

Složení léku

Aktivní látka léku je způsob. Léky obsahují pomocné látky, jmenovitě:

 • dihydrát vápenatého;
 • metabisulfit sodíku;
 • škrob;
 • Stearát vápenatý;
 • Povidon.
Složení lékuVzrušující se používá jak pro terapii zvířat, tak při pomoci lidem

Výstupní formulář

„Fortamzilat“ se vyrábí ve formě tablet a řešení pro injekci. Ve formě tabletu se produkt vyrábí v dávce 250 mg. V jednom puchýři - 10 tabletů. Puchýře jsou zabaleny do lepenkových nádob po 5 nebo 10 jednotkách. Lék lze zakoupit v ampulech 2 ml, které jsou umístěny v plastových nádobách (aby se zabránilo poškození a skleněnému boji) a zabaleno do spotřebitelských kontejnerů z lepenky, každý každý každý z nich 10 jednotek.

Věděl jsi? Kvůli mutaci v jednom z klíčových receptorů chuti, kočky, na rozdíl od psů, nemají žádnou závislost na sladkosti.

Farmakologické vlastnosti

Lék se používá k zastavení a zabránění krvácení různých etymologie. „Etamzilat“ ovlivňuje první fázi hemostázy, která spočívá v interakci endotelu a destiček, normalizuje stav stěn kapilár, což snižuje jejich propustnost. Výstupní formulářVzhledem k účinkům léku na destičky je možné výrazně snížit ztrátu krve a také snížit riziko jejich výskytu. Vrcholová koncentrace léčiva v krvi dochází 4 hodiny po přijetí, absorbuje se do žaludku a během dne během močení se odstraní z těla během dne.

Zjistit o

Indikace pro použití

Doma může být lék použit pro hojné krvácení z důvodu rozsáhlého zranění, hlubokých škrtů atd. Je přípustné používat při vnitřním krvácení, používá se také pro chirurgické zásahy a po nich se sníží riziko vnitřního krvácení. Farmakologické vlastnosti„Etamzilat“ je předepsán zvířatům po předepsání chirurgického zákroku po srdečním infarktu nebo mrtvici - pro posílení stěn plavidel plavidel. Léčba „etamzilat“ je předepsáno pro krvácení během. Pokud je u mazlíčků přítomna krev, může veterinář zvážit potřebné použití hemostatických látek.

Pokyny pro použití léku

Pro ústní použití se používá tablet formy léčiva - je předepsána 60 mg na každých 5 kg zvířecí hmoty. Tablety obvykle dávají kočku podle schématu: 60 mg - 2krát denně. Průběh léčby je předepsán veterinárním lékařem, v závislosti na složitosti nemoci může doba trvání produktu trvat až 20 dní. Indikace pro použití

Aby domácí mazlíček spolkl lék, potřebujete:

 1. Jemně ho vezměte za rozsvícení a uvolníte čelist.
 2. Položte tablet na kořen jazyka.
 3. Zavřete ústa a zavřete ji rukou.
 4. Zavěste kočku do nosu a provokujte polykání reflexe.
 5. Dejte zvířeti k pití vody.

Video: Jak dát kočku pilulky

Dávkování injekcí se počítá pro každý kilogram tělesné hmotnosti zvířete (0,1 mg na 1 kg). Musíte píchnutí injekce 2krát denně, trvání léčby by nemělo překročit 4 dny. Pokud člověk neví, jak a kde injekce injekcí, je lepší vyhledat pomoc od specialisty.

Důležité! Pokud má kočka dlouhý kabát, je nutné snížit místo pro injekci - to se vyhýbá infekci a podávání léku co nejsprávnější.

K představení kočky intramuskulárně budete potřebovat pomoc jiné osoby. Před postupem musíte připravit stříkačku, alkohol, ampule, a také si umýt ruce a obléknout si sterilní rukavice.

Pokyny pro zavedení produktu intramuskulárně:

 1. Kočka musí být zabalena do ručníku, aby opustila hlavu a spodní část těla venku.
 2. Asistent musí zvíře brát rozpoutanými.
 3. Pichlavě, imobilizuje zadní končetiny kočky levou rukou.
 4. Místo, kde bude lék podáván, je léčeno alkoholem.
 5. Pravou rukou musíte vstoupit do jehly na 10 mm hluboko do kyčelního svalu. Pokud krev nevyčnívá, může postup pokračovat.
 6. Vložte stříkačku do jehly a pomalu vstupujte do obsahu stříkačky do těla.
 7. Otřete místo injekce alkoholem, přikryjte zelenou.

Video: Jak provést injekci kočky

Kontraindikace a vedlejší účinky

Použití léků je kontraindikováno u zvířat s trombózou, stejně jako pokud byla během posledních 3 měsíců použita terapie antikoagulancií. Je přísně zakázáno používat tento lék na zvířata, která dosáhla 10 let, stejně jako kočky, které nesou koťata.

Důležité! Pokud má zvíře příznaky předávkování léku, musíte se okamžitě poradit s odborníkem.

Lék nedoporučuje zvířata s chronickými onemocněními ledvin a jater. Vedlejší účinky při užívání léků dochází extrémně zřídka. Pokud však má zvíře tendenci k alergickým reakcím, mohou se objevit příznaky jako: kýchání, zarudnutí očí.

Vedlejší účinky s nedodržením správné dávky „etomzilat“ mohou být:

 • hojné zvracení;
 • průjem;
 • ztráta orientace v prostoru;
 • Odmítnutí jídla;
 • Apatický stav;
 • dušnost;
 • Fúze oční bulvy.
Pokyny pro použití lékuZvířata obvykle dobře tolerují droga

Podmínky skladování a životnost

Lék musí být uložen v původním balení výrobce na zatemněném místě, s maximální přípustnou teplotou +25 ° C. Je nutné zajistit, aby tablety byly uloženy na místě nepřístupné pro děti. Datum výroby a poslední období použití je uvedeno na balíčku. Od okamžiku vydání mají léky datum vypršení platnosti - 36 měsíců.

Analogy drogy a nákladů

Můžete si koupit lék v ampulech od 28 do 35 hryvnias v tabletech - od 69 do 90 hryvnias. Následující léky jsou následující léky:

 • "Dicinon"-Kontraindikace a vedlejší účinky
 • "Vikasol"-Podmínky skladování a životnost
 • "Tramvaje"-Analogy drogy a nákladů
 • "Etacinin".Použití injekcí „etamzilat“ pro kočky

Hemostatický lék „etamzilat“ se osvědčil v léčbě nejen lidí, ale také zvířat. Lék se používá k zastavení krvácení po operaci, zranění a používá se také při léčbě ICD "" a kardiovaskulárních onemocnění.

60

Články na téma
LiveInternet