Žluté výkaly u psa: příčiny oranžového hovno

Žluté výkaly u psa mohou být normální možností nebo hovořit o vývoji nebezpečných patologií. Chcete -li zjistit přesnou příčinu problémů, musíte včas kontaktovat veterináře a předat nezbytné testy.

Co potřebujete vědět o kale psa

Jakou židli by měl pes mít? Normálně by psí výkaly měly mít hustou konzistenci. V tomto případě může být jeho barva světlá nebo tmavě hnědá.

Co potřebujete vědět o kale psa

Žluté výkaly mohou být příznakem nemoci

Důležité! Jakékoli změny barvy a konzistence naznačují jakékoli porušení. Může to být dočasné nebo chronické. Chcete -li určit příčiny žlutého výkala u psa, měli byste se poradit s lékařem.

Pravděpodobné příčiny žluté výkaly u psa

Žlutá židle u psa může nastat v důsledku takových faktorů:

 • Nesprávné krmení a vaření. Důvodem problémů je použití špatné kvality nebo vypršeného jídla. Rovněž vzhled žluté kapalné stolice u psa je způsoben používáním zkažených produktů;
 • odchylky ve stravě, zatímco pes nedostává požadované prvky;
 • přebytek lipidů ve stravě;
 • alergické reakce na složky hotového krmiva nebo složek přírodní výživy;
 • systémové léze trávicích orgánů;

Pravděpodobné příčiny žluté výkaly u psa

Existuje mnoho příčin žluté výkaly

 • cizí předměty, které pronikli do žaludku nebo střev;
 • Silné poškození střevních stěn nebo trávicích orgánů s helminty. Provokativní faktor je dirofilariasis;
 • Patologie hepatobiliárního systému vrozené a získané povahy;
 • zánětlivé procesy v trávicích orgánech;
 • virové, bakteriální a plísňové infekce;
 • intoxikace chemickými nebo toxickými látkami.

Poznámka! Žlutý hovno u psa je spojen s nadměrnou pohyblivostí střeva. V tomto případě Gall Secret vstupuje do dvanáctníku a zahrnuje bilirubin.

Fyziologické příčiny

V prvních dnech po narození jedí štěňata pouze Coloostrum. V prvním měsíci jejich strava zahrnuje výhradně mléko. Během tohoto období je žluté křeslo v štěně považováno za normu. S normálním mikroflórem vyžaduje kolostrum několik hodin. Matka zpravidla olizuje štěňata, takže majitel nemusí vědět, jakou barvu mají výkaly.

Pokud se v růstu zaostává nějaké štěně, pes postrádá mléko a další důvody pro zavedení doplňkových potravin, může být majitel zmatený. Od narození do 1 měsíce je průjem považován za vyprázdnit střevo více než 6krát denně.

Fyziologické příčiny

V štěňatech jsou žluté výkaly považovány za normu

Diagnóza je také diagnostikována, pokud se výkaly stávají příliš kapalinou nebo vodnatou. Normálně mají výkaly štěně žlutý odstín a viskózní konzistenci.

Poznámka! Alergické reakce, přejídání nebo dysbióza vedou k výskytu průjmu u štěňat. Navíc k poslednímu faktoru dochází, když zavedení umělého krmení.

Patologické příčiny žluté průjem u štěňat

Vzhled žluté, šedé, růžové nebo oranžové výkaly může být spojen s různými faktory. Ve výkalech můžete často vidět hlen nebo nečistoty krve. V takové situaci se okamžitě doporučuje zahájit léčbu.

Příčinou je běžnou příčinou žloutenky. Když k tomu dojde, bilirubin neprochází do jiných částic a vstupuje do střevního lumen. V důsledku toho se výkaly stávají žlutými nebo oranžovými a získávají vodní texturu. Kromě toho je nemoc doprovázena poškozením sliznic a kůže. Psi mají nevolnost a zvracení.

Důvod změny stínu výkalů je následující:

 • chronická hepatóza;
 • cirhóza jater;
 • Poruchy v játrech v důsledku užívání léků;
 • odchylky při fungování žlučníku;
 • nádory v pankreatu;
 • zánět pankreatu;
 • Překážka biliárního traktu.

Poznámka! Někdy je vzhled problémů způsoben helminthiasy. Červi nejen ovlivňují játra a střeva, ale také otrávit tělo domácího mazlíčka.

Přebytek mastných potravin ve stravě psa je také provokujícím faktorem problémů. Nejčastěji jsou domácí mazlíčci, kteří dostávají jídlo z lidského stolu, takovým problémem. Příčinou průjmu jsou klobásy a výrobky s rostlinným olejem.

Shnilá vůně ze stolice naznačuje vniknutí infekce do těla. Provokativní faktory jsou mor, salmonelóza, enteritida. V tomto případě má domácí zvíře snížení aktivity, ztráta chuti k jídlu. V takové situaci musíte okamžitě začít léčit psa.

Důležité! Přítomnost krvavých nečistot ve výkalech je zvláště nebezpečí. Označují nebezpečné infekční patologie a vstup cizích předmětů do střev.

Dekorativní plemena psů jsou citlivá na průmyslové přísady. Miniaturní pes tak může reagovat na potravu s nízkou kvalitou nebo na přítomnost příchutí, lipidů, stabilizátorů v něm.

Někdy je příčinou problémů konstantní stres, alergické reakce, emoční přetížení. Průjem může být výsledkem vysoké citlivosti na drogy.

Patologické příčiny žluté průjem u štěňat

Provokujícím faktorem může být infekce

Ve vzácných situacích je porušení stolice výsledkem imunizace. Je pozorováno do 2 dnů po očkování.

Porušení stolic dochází v důsledku neustálého podávání antimikrobiálních látek. Antibiotika inhibují užitečnou střevní mikroflóru. Výsledkem je, že pes vyvíjí dysbiózu.

Když návštěva veterináře nelze odložit

Žluté výkaly označuje porušení v práci trávicích orgánů, takže tento příznak je základem pro návštěvu lékaře. Specialista bude provádět podrobnou diagnostiku a podle jejích výsledků předepsat komplexní terapii. Často zahrnuje protizánětlivá léčiva, antibiotika, antivirová látka.

Poznámka! Antibiotika jsou vybírána s ohledem na patogenu patogenu. Obvykle je třeba používat cefalosporiny a sulfonamidy.

Aby se zabránilo dehydrataci těla, stojí za to zavést infuzní řešení glukózy, vyzváněcí zámky, fyziologický roztok. Když projde hlavní známky porušení, musí zvíře poskytnout přísnou stravu. Během dne nemůže být domácí mazlíček krmen. Současně by měla být ve veřejné doméně přítomna čistá voda.

Když návštěva veterináře nelze odložit

Když se objeví podezřelé příznaky, měli byste se obrátit na veterináře

S tímto příznakem často jsou s tímto příznakem často zobrazeny enzymy, probiotika a sorbenty, kteří pomáhají ničit toxiny. Abychom zastavili těžký průjem, stojí za to dát psa na přípravky založené na loperamidu. Smecta, Sorbeks, Enterosgel pomáhají eliminovat příznaky intoxikace.

Pokud má pes bolest, je dána antispasmodikami a analgetikou. Když se ve výkalech objeví krvavé nečistoty, jsou uvedeny hemostatická činidla s vitamínem K.

Žluté výkaly u psa mohou být projevem různých odchylek. Chcete -li provést přesnou diagnózu, musíte včas kontaktovat veterináře a jasně dodržovat jeho doporučení.

Články na téma
LiveInternet