Plemena psů, která neříká nebo téměř neříkají

Basenji

Otázka: „Jaký druh psa neví, jak štěkat?»Může se to zdát divné. Barking je vnímán jako povinný atribut psa - obránce, strážce, vyhledávač, lovec ..

V přírodě však existují takové psi, kteří vůbec neklikají nebo to nedělají velmi zřídka. Jejich seznam zahrnuje nejen málo -známé, ale také známé mnohé, alespoň podle jména, plemeno.

Basenji

Nejstarší plemeno psů, které neví, jak štěkat, existuje více než 5 000 let - to jsou baseni. Její obrázky se nacházejí ve velké pyramidě Cheops. Plemeno bylo přivezeno do Evropy na konci 19. století ze střední Afriky. Semi -Wild lehký „lovci“, jejichž vývoj probíhal bez lidského zásahu, a dnes žijí v džungli dusného kontinentu.

Domorodé kmeny, stejně jako před mnoha staletími, používají odolné asistenty k lovu antilopů, opic, obřích potkanů, aniž by z jejich strany měli žádný chovný účinek na plemeno.

Další tiché partneři
Různé barvy

Úžasnou vlastností Bacenji je to, že psi prakticky neříkají, prakticky se neroztaví a necítí.

Popis plemene

Toto je lehký, rychlý, velmi roztomilý pes plemene, které neříká. Majitelka harmonicky vyvinuté, elegantní postavy: rovná záda, středně široká hrudník s čistým -out -out žebra, s krátkým bederním oddělením a její hlava zvedla vysoko na krásném dlouhém krku. Ocas je zkroucen do hustého kroužku nad kokcyxem a položil na stehno.

Standard rozmnožování:

 1. Růst na Withers je 40-43 cm. Hmotnost dospělého je v rozmezí 9-12 kg.
 2. Lebka je plochá, poklepe na nos. Přechod z čela k tlamu je velmi slabý. Uši jsou kořeněné, vysazené vysoko, opatrné, mají malý svah dopředu. Oči jsou tmavé, mandlové. Nos je černý. Silné čelisti s ideálním kousnutím „nůžky“.
 3. Přední tlapy jsou tenké, rovné. Zadní nohy jsou velmi silné, svalnaté, nohy jsou nízko spuštěné, rovnoběžné k sobě.

Vlna je velmi něžná, hladká, krátká. Hrudník, tlapky a špička ocasu bílé. Barvy jsou povoleny:

 • Černá;
 • Černá a opálení;
 • červená s bílou;
 • Červená s černými pruhy (barva se objevila v roce 2001.).

Okouzlující zvířata nejen věnují pozornost svým vzhledem. Jsou velmi chytří a flexory. Náklonnost k majiteli může udělat laskavého a hravého rodinného psa ze silné a nezávislé zvíře - veselé, přátelské, zlomyslné. Socializujte psa od útlého věku, počínaje členy rodiny, životním prostředím a dalšími domácími mazlíčky.

Závěr
Štěně

Basenji se dobře hodí pro údržbu v bytě. Zvíře miluje fyzickou aktivitu a rychlý běh. Proto neúnavný mazlíček potřebuje denní aktivní cvičení. Pokud mu nedáte příležitost hrát hodně a běžet, neklidný žák uspořádá jeho volný čas. Je nepravděpodobné, že majitel potěší ..

Důležité! Pes by měl být vyškolen od útlého věku. Školení vyžaduje hodně trpělivosti, času a konzistentního přístupu. Krátké systematické školení by se mělo střídat s dlouhými přestávkami pro hry, pak o ně domácí mazlíček neztratí zájem. Musíte být připraveni na skutečnost, že zvíře, které má nezávislost na genetické úrovni, nebude vždy bezvadně a implicitně proveden příkazy majitele.

Je snadné se starat o vlnu. Zvířata jsou velmi čistá a jsou zde podobné kočky. Vědí, jak nezávisle vyčistit jejich šest, umýt si tlapky. Vyčebešte mazlíčky jednou týdně měkkým kartáčem, koupáte a podle potřeby nakrájejte drápy. Musíte si pamatovat pravidelné kartáčování zubů a uší, zkontrolovat zvíře po každé procházce.

Průměrná délka života Basenji-13-16 let. Psi mají vynikající chuť k jídlu (je důležité nepřekonat), energický, liší se v dobrém zdraví. Atletická nemoci:

 • onemocnění ledvin;
 • oční choroby;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • Společné problémy;
 • srdeční choroba.

Všechna domácí zvířata vyžadují pravidelné lékařské vyšetření, včasné plánované očkování a zpracování parazitů.

Plemena psů, která neříká nebo téměř neříkají
Relaxace

Proč neříkat?

Při hledání odpovědi na otázku: „Proč jsou Baseni neříká?„, Přívrženci jedné teorie tvrdí, že psi jednoduše nechápou, jak to udělat nebo nechtějí takovou příležitost využít. Podle jiné verze má plemeno nepřátelských psů zahušťování hlasivných šňůr. Tento anatomický rys umožňuje zvířatům vytí, křičet, odfrkvat, vrčí, kňučet, dokonce mistrovsky provádět tyrolární joodle, ale ne štěkat.

Vyráběné zvuky baseni mění tonalitu a intenzitu v závislosti na náladě. Někdy jsou podobné smíchu nebo plačícím hyeně, někdy napodobují sténání lidské bolesti trpící bolestí.

Další tiché partneři

Ukazuje se, že mnoho plemen psů lze nazvat tiché. Jejich štěkání zní velmi zřídka, i když téměř všechny mají velmi působivé velikosti.

 1. Bernky Zennenhund. Velký mírový horský pes ze Švýcarska. Shepherdess, velmi dobře se hodí k tréninku. Vynikající společník s velmi rozvinutým instinktem ochrany vlastníků. Postava je vyvážená, psychika je stabilní. Štěká to velmi zřídka.
 2. Ruský chrt. Lovecké plemeno, známé od 16. století. Velmi omezená, nenápadní zvířata. Oddané, inteligentní, snadno socializované a učící se psi. K udržení vynikajícího tvaru je zapotřebí domácí mazlíček denně. Slavný pro rychlost a milost. Výška v rozmnožení dospělého dosáhne 70-75 cm.
 3. Senbernar. Nastavení psa, má ostrou vůni a dokonale se orientuje ve vesmíru. Velmi zřídka štěkající plemeno, poslušné a klidné. Laskavá a přátelská zvířata, velká, inteligentní a silná, snadno se učí.
 4. Sharpei. Temně, oddaný pes, vynikající stráž původem z Číny. Má přátelskou postavu, dobře se vydává s ostatními domácími mazlíčky. Používá hlas velmi zřídka. Středně velký pes, chytrý, pečlivý a pozorný. Má neobvyklý vzhled - na těle a tváři přebytečné kůže vytvořily několik hlubokých záhybů.
 5. Kolie. Scottish Shepherd - oficiální pes, vynikající hlídač, sebevědomý průvodce. Nejinteligentnější psi. Toto je oddaný, laskavý a věrný přítel. Má obrovský výňatek a sebekontrolu. Velmi chytrý, dokonale vyškolený. Během války sloužili Sappers, Orderlies, připojeni.
Plemena psů, která neříká nebo téměř neříkají
Bernky Zennenhund

Ostatní zřídka štěkají psy:

 • Irský setter;
 • Akitaine;
 • Sibainin;
 • Salyuki;
 • Bulmastifa;
 • Boxer;
 • Chrt;
 • Dirhaund;
 • anglický buldok.

Společnost jako oddanost, vytrvalost, síla, rychlé důsledek pro tato plemena.

Závěr

Plemeno psů, které neříká, splňuje nadhodnocené požadavky některých majitelů v tichu v domě. Krásní společníci vám nedovolí nudit a nevyužívají frivolní vztah. Musí být milovány pro mnoho výhod a na rozdíl od některých nevýhod. Láska k tomu, co jsou.

Články na téma
LiveInternet