Jak naučit kočku do domu a spát v ní

Dům by měl mít své místo a vztahuje se také na domácí zvířata. Od samého okamžiku vzhledu čtyřčlenného přítele v domě musí vědět, že má svůj vlastní roh. To výrazně zjednodušuje život majitelů a jejich mazlíčků, je to klidnější a stabilnější. Tento článek bude mít podrobné informace o tom, jak učit kočku do domu.

Proč kočka potřebuje dům

Za prvé, stojí za to zjistit, co je účelem získat dům pro kočku a je možné bez ní obejít. Většina života kočky tráví ve snu. A dělají to kdekoli: na postelích, stolech, skříních, obecně na všech stabilních vodorovných površích. Koupě kotě do domu nebo slunečního ložnice byste neměli doufat, že zvíře tam bude jen spát.

Proč kočka potřebuje dům

Kočka v domě se cítí bezpečně

Proč je stále důležité získat dům? Pokud je k dispozici, kočka bude vědět, že celý byt je k dispozici, ale má roh přístupný pouze pro něj. Kočky milují klid a někdy chtějí odejít do důchodu. Například, když hosté přišli do bytu, má kočka příležitost jít do svého domu a být tam tolik, kolik potřebuje.

Základní požadavky na obydlí kočky

Aby mohla kočka bez problémů zkrotit kočku, musí splňovat některé požadavky.

Velikost

Kotě je vhodné pro postel jakékoli velikosti, ale je třeba mít na paměti, že s věkem může být nutné koupit nový domov. Kočka by měla být na svém místě pohodlná, a proto by neměla být stísněná. Ideální velikost domu je o něco víc než samotné zvíře.

Materiál

Doporučuje se vybrat měkké domy se stabilním dnem. To je důležité, protože kočky nedůvěřují nestabilní podlaze. Jako obydlí můžete použít pravidelnou krabici z lepenky, ale musí být předjížděna s hmotou a položit měkkou přikrýv.

Důležité! Tvar a typ domu je vybírán jednotlivě.

Moderní trh nabízí rozsáhlou volbu. Může to být obyčejný dům, vestavěný dům, houpací síť nebo plnohodnotný herní komplex. Vše záleží na osobních preferencích majitelů.

Proč kočka nemá rád dům

V procesu výuky kočky na gauči mohou hostitelé čelit takovému problému, že jejich oblíbeným se jim nelíbí jejich obydlí. Zpravidla jsou důvody navzájem podobné.

Základní požadavky na obydlí kočky

Důvody, proč se kočka nelíbila domu, se mohou lišit

Materiál a vůně

Kočky - velmi citlivá zvířata. Pokud jsou napjatí konkrétní vůní vycházející z domu nebo materiálem, ze kterého je vyroben, zvíře v něm nikdy nebude žít. To se někdy stane se zbožím zakoupeným na internetu. Ve skladech absorbují pachy, které pak odpuzují zvířata.

Důležité! Měli byste nakupovat produkty pouze v důvěryhodných obchodech.

Kočka také může odrazit vůni jiného zvířete. To je možné, pokud je nakoupeno opalovací losové maso a předtím v něm kočka již žila. Vůně zvířete se zpravidla absorbuje do hmoty a zbavení se toho je téměř nemožné.

Rysy výuky kotě do domu

Zvíře by mělo mít dům od dětství. Pokud jde o koťata, není obtížné je zvyknout na své vlastní útočiště. Problémy mohou nastat pouze s toaletou.

Poprvé se doporučuje, aby dno domu bylo pokryto pletou, takže v případě něčeho nemusí být lemována vůní z materiálu. Když si kotě zvykne jít na podnos nebo na ulici, můžete se zbavit plenků.

Hlavní metody výuky

Majitelé načechraných přátel byli již dlouho sdíleni s tajemstvími a jejich metodami, které jim pomohly zvyknout na oddělení na jejich místo. Nejběžnější a nejúčinnější metody, jak zvyknout koťátko do domu, jsou popsány níže.

Probuzení zájmu

Zájem Kotě je první věc, která začala seznámit s novým bytem. Majitel musí ukázat nákup zvířeti, nechte ho čichat. Je to v pořádku, pokud se kotě rozhodne vyzkoušet na zubu nebo protéká drápy - to je indikátor jeho zájmu. Probuzení zájmu je rychlý způsob, jak učit.

Výběr dokonalého místa

Aby byl proces zkrocení domova snazší, musí se majitel postarat o ziskové umístění domu. Měl by to být odloučený roh, který neustále udržuje optimální teplotu. Je dobré, pokud se vám podaří nainstalovat dům tak, aby se z ní otevřela revize místnosti - kočky rádi sledovaly majitele ze strany.

Proč kočka nemá rád dům

Musíte pečlivě vybrat místo pro domácího mazlíčka

House Povolání vašeho oblíbeného místa

Stává se, že se dům objeví již v bytě, když se do něj kočka podařilo dostat. Pak stojí za to věnovat pozornost tomu, kde oblíbená dává přednost spánku. Musíte dát dům na jeho oblíbené místo, pak samotná kočka pochopí co.

Propagace zvířete

Zvířata jsou velmi závislá na podpoře a schválení majitele. Majitelé by proto měli povzbuzovat svého domácího mazlíčka, když vstoupí do domu. Chvála, náklonnost a dobroty jsou vhodné jako povzbuzení.

Trvat na

Někdy kočka prostě nechápe, co od něj majitel chce. Zde zachrání zaměřené a stabilní naléhání. Musíte pravidelně přivést kotě do domu a nechat ho tam. Postupem času si na to zvykne a začne tam chodit sám.

Nutkání

Nedoporučuje se to přehánět s naléhavostí a pokračovat v nátlaku. Kočky jsou extrémně nezávislé a vynalézavé stvoření a nebudou spát tam, kde jsou nepříjemné. Navíc násilná udržení v domě opustí negativní dojmy kočky tohoto tématu a pak se tam určitě už nikdy neusadí.

Pokud se nic nestane

Nezoufejte, pokud výše uvedené metody nepřinesly požadovaný výsledek. Každá kočka je individuální, stojí za to najít přístup konkrétně pro vašeho mazlíčka.

Možná stojí za změnu umístění domu nebo koupi nového domu. Některé kočky nemusí uspořádat vrásčité dno vrhu, někdo se nelíbí nedostatek drápu.

Důležité! Musíte si zvyknout na dům, vzhledem k temperamentu konkrétní kočky.

Běžné chyby: Co by se nemělo dělat

Pokud chce majitel naučit kočku žít v domě, nedělejte časté chyby:

  • Násilné zadržování zvířete uvnitř.
  • Nákup příliš malého nebo příliš velkého domu.
  • Pokud zvíře již mělo negativní zážitek spojený s obydlí, je nutné čekat na čas a teprve potom pokračovat ve zvyknutí - napětí by mělo ušetřit.

Rysy výuky kotě do domu

Na slunci je někdy pohodlnější než v domě

Kočičí rodina - starověký satelit člověka. Moderní život je takový, že člověk musí vždy vzít situaci do svých rukou, takže výuka domu je jeho výsadou. Jedna věc je však jistě pochopitelná: každá kočka by měla mít své vlastní místo, bez ohledu na to, zda je to britská nebo čistokrevná zrzka.

Články na téma
LiveInternet