Vypouštění u těhotné ženy v kočce: krev, žlutá

Těhotenství pro kočku je obyčejný fyziologický proces, ale zároveň velmi vzrušující pro majitele a zvíře sám. Během tohoto období musíte ošetřit zvláštní strach na nastávající matku a sledovat její zdraví. V takovém případě okamžitě kontaktujte veterináře.

Vypouštění v různých fázích těhotenství

Těhotenství u kočky trvá 9 týdnů. Probíhá v několika fázích:

 • brzy - až 3 týdny;
 • Tvorba plodu - až 6 týdnů;
 • před - one - až 9 týdnů.

Vypouštění v různých fázích těhotenství

Kočka v očekávání potomka

Během každého období dochází k jiné sekreci. Samotné kočky jsou velmi čisté a někdy je těžké vidět její propuštění. V první fázi těhotenství je možné uvolnit světle růžové tajemství. Během tohoto období je vejce připojeno pouze k děloze. Ve druhé fázi vývoje může být transparentní sliznice při uzavření děložního čípku oddělena.

Důležité! Pokud je vypouštění krvavé, stojí za to věnovat pozornost tomu. Není třeba je zaměňovat s normálem. Hrozba potratu je možná. Je nutná konzultace veterinárního lékaře.

V pozdní době se může znovu objevit tajemství, protože brzy porodí. Sízkové šarlatové tajemství je možné.

Co může být vypouštění

Propuštění kočky může být:

 • jednoduchý;

Přípustné světle růžové tajemství na začátku těhotenství v důsledku implantací vejce.

 • krev;

Verze patologického procesu nebo hrozba potratu. U těhotné kočky je vypouštění krve plný komplikací. Ale docela přirozené během bojů a pokusů.

 • špinavý žlutý odstín;

V tomto případě musíte sledovat chování koček, kolik dní se chová nepřirozeně. Takové propuštění u těhotné ženy u kočky obvykle nemá nic vážného. Jsou tvořeny v důsledku produktů životně důležité činnosti dětí.

S dalšími příznaky tato barva naznačuje uvolňování hnisu ze smyčky. Možná zánětlivý proces v děloze začal. Naléhavě potřebujete léčbu účinnými drogami nebo ukončením těhotenství.

 • Bílý.

Normální situace během tvorby plodu. Amniotická tekutina naplňuje dutinu dělohy a přebytečné toky.

Co může být vypouštění

X -ray těhotné kočky

Důležité! V jakékoli pochybné situaci se zdravotním stavem těhotné kočky je lepší kontaktovat specialistu, který bude provádět ultrazvuk nebo rentgenovou diagnostiku.

Přirozené příčiny

Vypouštění je odlišné a odpovídá každému období těhotenství. Ne vždy se nemusíte bát zcela fyziologického procesu. Pokud vylučované tajemství nezpůsobuje úzkost, nedochází k nemradlajícímu vůni nebo krvácení, pak je to normální.

Nebezpečná nemoci

Krvavé, stejně jako zelený výtok se specifickým zápachem u kočky během těhotenství vždy naznačují patologický proces, proto se objevují další příznaky. Důvody se mohou lišit: zánět orgánů reprodukčního systému, oddělení placenty, smrt plodu atd.D. V některých případech to naznačuje nemoci vyžadující naléhavou léčbu.

Vaginite

Zánět vagíny. Diagnostický rys - Kočka se začne poměrně lízat, skrývá vypouštění. To komplikuje diagnózu onemocnění. Mírná forma může být vyléčena s douchingem, těžkými - již antibiotika.

Endometritida

Zánět dělohy. Je to kvůli intrauterinní infekci, v důsledku toho, že zvíře může porodit oslabené nebo předčasné děti, které někdy dokonce zemřou. Akutní endometritida v nepřítomnosti léčby znamená smrt kočky. A v důsledku chronické endometritidy se může vyvinout hydrometr. Samotná sekrece může mít odlišný odstín, jakoukoli konzistenci a vůni.

Hydrometr

Akumulace v dutině dělohy tekutiny, exsudát, tajemství děložních žláz. Výsledkem je, že děloha zvětšuje. Možné izolace skromné ​​nebo rozmazané přírody. Vyvíjí se často na pozadí chronické endometritidy. Nouzové ošetření je nezbytné, jinak může kočka zemřít.

Hematometr

Dochází v případě poškození dělohy, zánětu. Dochází k akumulaci krve. Během těhotenství bude mít kočka krvavý výtok z děložní dutiny.

Piometr

Zánětlivé onemocnění dělohy, v důsledku toho, že se v něm hnije hnis. Kvůli hormonálnímu selhání nebo vstupu do dutiny patogenní flóry se endometritida rozvíjí.

Přirozené příčiny

Schematické kresby piometrů u kočky

Piometr pokračuje ve dvou formách:

 • OTEVŘENO. Výsledný hnis opouští děložní dutinu směrem ven. Majitel může taková oddělení snadno najít a zahájit naléhavou léčbu;
 • ZAVŘENO. S touto formou se hnis hromadí uvnitř, čímž nafoukne dělohu. Diagnostika nemoci v tomto případě je mnohem těžší. Musíte pozorovat chování těhotné kočky. Sluggický a apatický stav, horečka, ztráta chuti k jídlu, hojná žízeň, kočka se často začne olizovat, často moči, dýchání je obtížné.

Když dojde k nějakému propuštění, musíte zavolat veterináře

Na samém začátku těhotenství je světle růžový výboj možný ihned po pletení. Je to kvůli tvorbě sliznice, jejíž část vychází. Jedná se o homogenní průhledný hlezek bez konkrétního vůně. Toto je normální situace, neměli byste panikařit.

Nezbytně! Při detekci, které byste měli okamžitě kontaktovat odborníka, dochází k propuštění.

Krvavé, žluté, zelené, s hnědými sraženinami, výtokem se specifickou vůní - to jsou příznaky, kterým musíte věnovat pozornost. Může být doprovázen horečkou, neklidným chováním, nedostatkem chuti k jídlu, častým nápojem a močením, křečovou bolestí.

Důležité! Nezaměňujte krev v kočce před porodem s patologickým výbojem.

Tři dny před doručením, sliznice odchází do důchodu.

Výkaly mohou být uvolněny z konečníku. Existují zcela odlišné důvody a jiné léčby.

Diagnostika

Abychom přesně určili příčinu výboje u těhotné kočky, je třeba provést řadu studií:

 • Obecná analýza krve;
 • Chemie krve;
 • Obecná analýza moči;
 • bakteriologické setí moči;
 • X -ray břišní dutiny;
 • Ultrazvukové vyšetření.

Nebezpečná nemoci

Ultrazvuková diagnostika budoucí matky

Preventivní opatření

Některé vypouštění je variantou normálního fyziologického procesu. Aby se zabránilo přistoupení patologické flóry a následného zánětu, je třeba provést řadu doporučení:

 • Během porodu přísně pozorujte antiseptické stavy;
 • Pravidelné zdravotní testy na veterináře;
 • Ultrazvuk dělohy pravidelně dělá;
 • Při pletení pečlivě zkontrolujte kočku, zda neexistence genitourinárních infekcí;
 • Při detekci jiného chování kočky s konkrétním tajemstvím a vůní neodkládejte návštěvu specialisty.

Těhotenství kočky je proces, během kterého stojí za to věnovat velkou pozornost domácímu mazlíčku. Zdravý výboj u těhotné kočky je důvodem k okamžitě kontaktujte veterináře. Včasné ošetření pomůže zachovat zdraví domácího mazlíčka a životnost koťat v lůně.

Video

Články na téma
LiveInternet