Pixibob cat - zajímavé plemeno

Při výběru domácího mazlíčka se mnoho lidí pozorně dívá na plemeno Pixibob. Jedná se o velké hladké kočky s dobrou imunitou a omezeným charakterem. Před nákupem se odborníci doporučují seznámit se s rysy plemene a jeho popisem.

Popis plemene koček PixiBob

Pixibob - kočka, která má malý ocas a ve svém vzhledu se podobá Lynxu. Přeloženo z anglického pixiboba znamená „elf s krátkým ocasem“. Koťata se rozlišují oddaností a dobrými návyky.

Popis plemene koček PixiBob

Fotografie kotě Pixibob

Historie výskytu

Toto plemeno se poprvé objevilo v USA ve druhé polovině 20 palců. Profesionální felinologové se zúčastnili chovu plemene. Aktivní účastník tohoto procesu byl. Bruer, který nakonec poznal autora tvorby koček PixiBob.

Důležité! Práce na chovu neobvyklého plemene trvala několik let. V tuto chvíli odborníci překročili domácí koťata s divokými zvířaty.

Obecné charakteristiky

Charakteristickým rysem mazlíčků je malý ocas a klusový vzhled. Jejich váha dosahuje 10 kg u mužů mužů a 5 kg u žen. Domácí mazlíčci mají těsnou postavu, silné tlapy s dobře vyvinutými prsty. Hlava koček je hruškově tvarovaná, oči jsou vysazeny hluboko, vyznačují se tvarem tvaru mandle. Délka ocasu asi 3 cm. Vlna je častěji krátká, ale jsou tu domácí zvířata.

Pixibob kočka plemeno standardu

PixiBob je plemeno koček, které se liší v následujících příznacích:

 • krátká vlna;
 • malý ocas až 3 cm;
 • černá skvrnitá barva;
 • prodloužená čenich;
 • Rys.

Důležité! Oko domácího mazlíčka se liší od zlata po zelenou.

Barva

Pixibob Cat má jinou barvu. Nejčastěji existují šedé a hnědé barvy. Barva je zřídka homogenní, obvykle na tlapách, žaludku a kufru domácích mazlíčků jsou bílé skvrny a vzory. Jasné hrany je také pozorováno kolem očí koťat. Skvrny jsou umístěny v chaotickém pořadí.

Povaha a chování kočky Pixibob: Výhody a nevýhody

Koťata plemen pixibob - laskavá a oddaná zvířata s klidným charakterem.

Povaha a chování kočky Pixibob: Výhody a nevýhody

Jemné kotě pixibob

Nevyžadují zvláštní péči a obsah. Rozlišují se následující výhody plemene:

 • omezeno v přírodě;
 • intelektuální vývoj;
 • Perfektní poslušnost;
 • dobré zdraví;
 • Nedostatek agrese.

Mezi nevýhodami je zaznamenána sobectví mazlíčků. Neradi sdílejí lásku majitelů s jinými domácími mazlíčky.

Zdraví koček pixibob

Koťata se rozlišují dobrou imunitou a odolností vůči mnoha nemocem. Petisané mají dokonale rozvinutý trávicí systém, takže při výměně jídla nezažívají zdravotní problémy. Pixibob milují vodní postupy, takže případy infekčních nebo bakteriálních lézí jsou nepravděpodobné.

Nemoci koček Pixibob

Koťata prakticky netrpí vážnými patologiemi, protože k nim nemají genetickou predispozici. Ale někdy veterináři diagnostikují v nich hypertrofickou kardiomyopatii.

Důležité! Onemocnění postupuje asymptomatický v prvních stádiích, takže důkladná diagnóza bude vyžadovat diagnózu diagnózy.

Tito domácí mazlíčci netolerují očkování z některých infekčních patologií. Proto se před očkováním doporučuje konzultovat se zkušenými specialisty. To pomůže vyhnout se alergickým reakcím.

Kolik koček pixibob žije

S řádnou péčí a zajištění správné výživy mohou kočky žít až 16 let. Zvířata tohoto plemene jsou považována za dlouhé.

Pixibob Cat Care

Koťata nevyžadují zvláštní péči. Hlavním pravidlem je trávit co nejvíce času se svým milovaným mazlíčkem, jinak to může růst strach. Pro zachování hustoty vlny se doporučuje pravidelně česat tvrdým štětcem. Vodové postupy pro kočky musí být prováděny 1-2krát měsíčně, ne častěji.

Nezapomeňte na čištění uší, očí. Chcete -li to provést, použijte speciální řešení, která se prodávají v obchodech pro domácí zvířata. Jednou za dva měsíce veterináři doporučují řezání drápů. Cets miluje čerstvý vzduch, takže majitelé by měli zařídit pravidelné procházky na ulici, zejména pokud zvíře žije v bytě.

Důležité! Pro prevenci nemocí se vyplatí provádět vyšetření každých šest měsíců, proveďte testy. To pomůže zabránit rozvoji mnoha patologií nebo je rozpoznat v raných fázích.

Jak krmit kočky Pixibob

Zdravotní stav PET závisí na kvalitě výživy. Kočky nejsou pro jídlo nemocné. Mohou jíst maso, suché a tekuté jídlo. Veterináři doporučují použití různých nabídky krmení zvířat. Základem by mělo být maso a kaše. Jaké produkty se používají k vaření:

 • vejce;
 • cereálie;
 • tvaroh;
 • zelenina;
 • chléb.

Doporučuje se přidat rostlinný olej k jídlu.

Poznámka! V malém věku jsou koťata plná až 6krát denně. Dospělí dávají jídlo 3-4krát denně.

Nákup kočky-pixibob: Co hledat při výběru, kde je lepší koupit

Je lepší koupit koťata od důvěryhodných prodejců. Nenabízejte lechtivost, nízká cena může naznačovat absenci všech potřebných očkování a přítomnost nemocí.

Chovatelé koček Pixibob

Dnes v mnoha městech Ruska (Moskva, Novosibirsk, Syktyvkar) a zemí (Lotyšsko, USA) chovají Pixybob Pixie Pets. Před nákupem koťat od soukromých chovatelů stojí za to věnovat pozornost vzhledu zvířete, jeho vlny, postavy. Kočky by měly mít hustou postavu, hladkou vlnu. Jejich oči by měly být čisté, bez blátivých fragmentů, drápy jsou oříznuty, uši jsou unavené.

Důležité! Chovatel musí poskytnout dokumenty o očkováních, podstoupit preventivní zkoušky a postupy.

Školky koček pixibob

Koťata tohoto plemene najdete v kočičích školkách v mnoha velkých městech Ruska. Chcete -li to provést, musíte najít organizaci zájmu, zavolat specialistu a dohodnout se na schůzce. Během výběru domácího mazlíčka je také třeba věnovat pozornost vzhledu koček a ptát se majitelů na dostupnost dostupných dokumentů provedených očkováním.

Zdraví koček pixibob

Kočičí školka

Kolik stojí kotě pixybob

Soupravy pro koťata se liší v závislosti na jejich věku, životních podmínkách a přítomnosti očkování. Náklady se mohou také lišit v různých oblastech bydliště. V průměru ceny začínají z 15 tisíc. třít. a dosáhnout 85 tisíc. třít*.

Pixibob je úžasné a neobvyklé plemeno koček, které se vyznačuje flexibilním charakterem. Domácí zvířata jsou v péči nenávisti, mají dobrou odolnost vůči mnoha nemocem a jsou věnována jejich majitelům.

*Ceny jsou uvedeny za srpen 2019.

Články na téma
LiveInternet