Těhotenství husky: kolik trvá, porod u psů

Chov sibiřského husky vyžaduje velkou pozornost majitelů. Majitel musí určitě vědět, kolik těhotenství trvá husky psy, aby se připravili na porod předem. Kromě toho je povinen poskytnout domácímu mazlíčku kompetentní péči a složit správnou stravu.

Když dojde k pubertě

U psů plemene Husky se může první estros objevit ve věku od 6 do 14 měsíců.

Fena může být připojena i při prvním lovu, ale to nelze povolit. Psi se mohou chovat, jejichž věk v době pletení je 15 měsíců.

Když dojde k pubertě

Sibiřský husky pes se štěňaty

Jaký den Estros byste měli plettit v jaký den

Estrus trvá v průměru 21 dní. V prvních několika dnech má pes krvavé propuštění. V tuto chvíli se zvíře zajímá o muže, ale nedovoluje jim.

10.-15. den dochází k ovulaci feny hasky. Je to toto období, které je pro páření považováno za nejpříznivější. Smyčka je výrazně oteklá, vypouštění se stává jasným a vzácnějším.

Poměrně přesnou metodou pro stanovení dne páření je studium nátěru odebraného z vagíny feny. Začnou to dělat týden po zahájení Estros. Rychlý nárůst počtu keratinizujících buněk (více než 80%) je svědkem bezprostředního nástupu ovulace.

Příprava na pletení

Mezi povinné přípravné postupy patří:

  • Vezměte si nátěr pro bakteriologická onemocnění: herpes, chlamydie, ureaplasma a mykoplazmóza.
  • Vyšetření krve (obecné a biochemické testy).
  • Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny.
  • Srdeční vyšetření (EKG, ultrazvuk v případě potřeby).
  • Degelmintizace (1-2 měsíce před kamarádem).

Před pletením zvířat dobře chodí. Nekrmte domácího mazlíčka 2-3 hodiny před kamarádem.

Pro referenci! Pokud jsou psi poprvé pleteni, doporučuje se pozvat zkušeného specialisty.

Jak je pletení

Povinné pravidlo - Viskozita se nutně provádí na území muže, ale je možné jej provést na neutrálním místě pro oba psy.

Nejprve se zvířata setkávají a čichají se navzájem. Po chvíli začne muž vyrábět klece. V případě potřeby může být fena držena pro límec nebo pod žaludkem. Po úspěšné krávě stojí psi v ocasu „hradu“. Trvání tohoto období je 15-60 minut.

Jaký den Estros byste měli plettit v jaký den

Po úspěšné krávě se psi dostanou do „hradu“

Důležité! Nemůžete násilně donutit zvířata, protože to povede ke zranění genitálií.

Rysy těhotenství

Majitel feny musí určitě vědět, kolik těhotných husky chůzí, protože právě tato informace umožní rozpoznat vývoj komplikací včas. Zdraví psi však snadno nesou děti.

Jak určit

Zjistěte, zda těhotná hasks může být následující:

  • 2-3 týdny po úspěšném pletení může zvíře odmítnout jídlo, často je také často pozorováno krátké porušení stolice.
  • Od 5 týdnů se žaludek feny výrazně zvyšuje, je více zaoblená.
  • Mléčné žlázy se začínají měnit ze 4-5 týdnů po kamarádovi.

Abyste potvrdili těhotenství domácího mazlíčka, můžete provést ultrazvukové vyšetření. Děje se to od 25 do 28 dnů od data pletení.

Pro referenci! Detekce ovoce pomocí sondy (Palpation) je možné po dobu 40-45 dnů.

Kolik dní trvá

Huskyho těhotenství trvá v průměru 58-63 dní. S malým počtem ovoce může dojít k porodu za 63-65 dní.

Důležité! Pokud pes neporodil 70 dní, musíte se poradit s lékařem, protože v tomto případě může být vyžadována operace.

Příprava na pletení

Těhotenství u psů Husky trvá až 63 dní

Husky péče během těhotenství

V první polovině těhotenství vede pes normální životní styl. Doporučuje se přenést zvíře na dietu štěně, počínaje 4 týdny. Na konci těhotenství se denní norma hladce zvyšuje o 50%, zatímco množství krmení se zvyšuje na 3-5.

Během prvních 25-30 dnů si pes zachovává aktivitu, ale stojí za to se vyhnout příliš aktivním hrám a silným zatížením. Ve druhé polovině těhotenství je Husky omezený na skákání a jogging. Mnoho lidí chodí se psem, ale klidně.

Zajímavý! Pokud majitel ví, kolik těhotného psa Haski chodí, může snadno uspořádat procházky správně.

Jak vybavit psího Lounger

1-2 týdny před výskytem malých psů je nutné vybavit slunečnice. Pro porod a následnou pěstování dětí jsou vhodné velké krabice překližky nebo desky s minimálními rozměry 1,5*1,5 metru.

Spodní část takové krabice je pokryta novinami nebo absorpčními plenkami. Nahoře je položena čistá přehodnocení, přikrývka nebo list.

Nepoužívejte matrace bavlny nebo pěny, protože je pes může zlomit a jíst plnivo.

Známky přístupu k porodu

2-4 dny před vystoupením dětí, matka upadne do matky, zatímco páteř začíná vyniknout. Mléčné žlázy se znatelně zvětšují, Colostram může vyčnívat z bradavek.

Dalším jasným znakem sanitky je prudké snížení tělesné teploty (pod 37 stupňů). Pokud by se to stalo, pak pes začne rost do jednoho dne.

Jak prochází porod

Obvykle narození Husky Pass bez komplikací. Pes se hodí na gauč, starosti, těžce dýchá. Průměrná doba trvání tohoto období je 12-24 hodin. Během této doby Husky začne rostl, její voda odjíždí (průhledná tekutina proudí z vagíny).

Jak je pletení

S obecnými komplikacemi by měl veterinární lékař pomoci psovi

Poté začnou pokusy. Po 5-10 silných kontrakcích se narodí první štěně. Měl by se narodit do 4 hodin. Mezi narozením následných dětí by nemělo probíhat více než dvě hodiny.

Důležité! Pokud pes opustil vodu nebo boje již začaly, ale první štěně se nenarodilo po dobu 3-4 hodin, je nutné co nejdříve zavolat veterináře. To může znamenat přítomnost mrtvého plodu v lůně, který nemůže projít porodním kanálem.

Jak nakrmit psa po porodu

Pár hodin po skončení narození nabízí fena malé množství jídla. Během prvních několika hodin je domácí mazlíček podáván měkké jídlo (masa konzervované pasteři, jemně nasekaná zelenina). V příštích několika dnech je strava doplněna fermentovanými mléčnými výrobky.

Pokud byl Husky snědl suchým jídlem před porodem, nemění stravu, ale sušenky jsou předem namočeny v teplé vodě. Chcete -li stimulovat laktaci, můžete nabídnout teplý čaj s mlékem.

Ve většině případů postupují těhotenství a porod u zástupců sibiřského plemene husky bez komplikací. Předtím, než se zapojí do chovu, musí majitel zjistit, kolik času haski hatches štěňata, jak se během tohoto období správně starat o domácího mazlíčka a jak kompetentně narodit.

Články na téma
LiveInternet