Proč kočky milují krabice a tašky: proč se tam dostat

Mnoho majitelů domácích koček je překvapeno, když zjistí, že domácí mazlíček odmítá spát v drahém krásném domě zakoupeném pro něj, místo toho patří nejobvyklejší krabici. Existuje několik důvodů pro toto chování, zatímco téměř všechny kočky ukazují vášeň pro krabice a tašky, bez ohledu na pohlaví, věk a plemeno.

Krabice očima kočky: co to je

Malá krabička je vnímána zvířaty jako dům, příležitost skrýt se, protože naivní kočky jsou upřímně přesvědčeny, že pokud nevidí nebezpečí, proto jsou sami k tomu neviditelní. Taková víra, stejně jako touha vymáčknout se s hrudkou a držet krok s domácími mazlíčky, aby vyšplhali do nepříjemného, ​​z pozice majitele, krabice a v nich sedět. A četné sbírky fotografie série „Kočky a krabice“ dokazují, že tato sympatie je velmi běžná.

Krabice očima kočky: co to je

Porny kočky často preferují obyčejné lepenkové krabice s módními krásnými žaludky

Důvody lásky

Kartonové nádoby jsou vnímány domácími mazlíčky jako dům, a proto kočky milují krabice. Jsou pohodlné, bezpečné, zdá se, že nic neohrožuje.

Touha dostat se pryč od problémů při komunikaci s majitelem

Kočky jsou nezávislá nezávislá zvířata, která si cení osobního prostoru. Mohou upřímně zbožňovat svého majitele, ale čas od času od něj potřebují dovolenou. To je místo, kde se krabička stává relevantní, do kterého se kočka na chvíli skrývá, aby odešla do důchodu.

Napůl, domácí mazlíček ve snaze vyhnout se dobře zavěšenému trestu, může se také skrýt a věřit, že pokud ho majitel nevidí, nebude hádat, kde hledat.

Poznámka! Někteří lidé podporují iluzi ve svých oblíbených a dodržují pravidla: pokud se kočka dostala na své „místo“, pak ji nelze potrestat.

Samota a smysl pro bezpečnost

Malá krabička, ve které lze velké zvíře umístit s obtížemi, vytváří pocit norek, jeskyně, kde se mazlíček může zahřát. Proto ti, kteří mají několik koček, si můžete čas od času užívat úžasného pohledu: Všichni mazlíčci mají tendenci vzít jednu krabici, ležet na sobě doslova. Nemyslete si, že naopak trpí, takže kočky se zahřívají a cítí se v bezpečí.

Důležité! Malá krabice jim dává něco, s čím se krásný drahý dům nevyrovná - pocit bezpečnosti.

Důvody lásky

Důvody lásky k kočkám pro ty nejoblíbenější krabice dodnes byly studovány vědci nestačí

Atraktivní vůně

Vůně kartonu, ze které kočky bláznivé je dalším důvodem, proč kočky milují krabice. Vědci se podařilo zjistit, že lehce vůně, hmatatelná uvnitř nádoby, opravdu jako kočky, proto se snaží sedět častěji ve svém útulku a užívat si je.

Nostalgie pro dětství

Kočky, stejně jako lidé, pocházejí z dětství. Také se chtějí znovu cítit jako koťa. Proto stoupají do malých krabic, připomínají jim, že ve kterých se narodili před několika lety.

Jak pochopit, že kočka má ráda

Majitel, který se rozhodne potěšit svého domácího mazlíčka, může pro něj dát kartonovou krabici. Pochopte, že se mu líbilo, je to docela jednoduché - kočka se bude snažit být uvnitř co nejčastěji.

Poté, co jste přinesli domů kontejner, měli byste ukázat její oblíbenou, po chvíli si můžete všimnout horkého zájmu.

Důležité! Pokud kočka nevěnuje pozornost novému produktu nebo v něm sedí několik minut a již se nevrátí, pak ji lze bezpečně zlikvidovat, protože pro některé, známé pouze kočce, oblíbený dar odmítl dárek.

Výhody a nevýhody tohoto chování

Hlavním pozitivním okamžikem, kdy kočky zbožňují krabice, je dostupnost posledně jmenovaného. Majitelé nemusí utrácet peníze za drahé domy, stačí si vzít vhodný kontejner a učinit z něj norka.

Poznámka! Krabice může být nahrazena taškou, povodí, košíkem - předmětem, který oblíbený bude vnímat jako dům.

Jak pochopit, že kočka má ráda

Obyčejná krabice je nejjednodušší levná verze domu, ze které bude kočka potěšena

Další plusy:

  • Přítomnost jeho domova dělá jakoukoli domácí kočku společensky a klidnější;
  • Když majitel není doma, domácí mazlíček nebude smutný a osamělý, může vyšplhat do svého norka a spát.

Taková láska k kočkám však má také negativní okamžiky:

  • Mustachioed krásy jsou často milovány těmi krabicemi, které majitel potřebuje, například z pod botami nebo oblečením. A ti, kteří je přinesli konkrétně pro ně ignorovali;
  • Karton - Materiál je křehký, pokud jej domácí mazlíček začne kousat, pak popelnice nevyhnutelně létá po celém bytě a vytvoří majiteli další péči;
  • Box - přístřeší, kočka v ní není viditelná. Může najednou vyskočit a vyděsit člověka.

Navzdory nevýhodám, kočka, krabice, pro které se stal domovem, vypadá velmi vtipně.

Lhostejnost k balíčkům

Kočky jsou chytré, postupně chápou, že pokud se majitel vrátil domů s taškou, pak v něm může být jídlo - proto kočky milují balíčky. Doufají, že mají něco chutného.

Poznámka! V kontaktu s vlasy zvířete vytváří polyethylenový sáček zvláštní efekt, příjemný mazlíček.

Cítím se lovce

To je další důvod vysvětlující, proč kočky milují balíčky. Znovu se vracejí do svého přirozeného stavu predátorů, protože šustivý taška může být chycena jako myš a nějakou dobu si s ním hrát. Zábava je hlavním důvodem úžasné lásky pro všechny druhy tašek.

Konečně, touha po balíčcích je často způsobena průhlednějším - předtím, než to bylo maso nebo ryby, vůně atraktivní pro zvíře, zachovaný. Proto se kočka snaží dostat a olíznout tašku.

Výhody a nevýhody tohoto chování

Tašky a tašky - druhá slabost Muroka

Nebezpečí, která mohou čekat na zvíře při hraní s balíčky

Poté, co se hrálo, může domácí mazlíček rozbít balíček a polykat jeho část. Polyethylen je velmi negativně vnímán trávicím traktem kočky, zejména pokud zvíře starší 7 let.

Důležité! Self -medikace a pokus o zvracení jsou nepřijatelné, je důležité kontaktovat veterináře co nejrychleji.

Kus celofánu uvíznutého v krku je schopen vyprovokovat kočičí udušení, takže na návštěvu kliniky v naději, že to projde sám, je nepřijatelné.

Lhostejnost k balíčkům

Tašky, krabice, krabice, tašky - to jsou nejlepší místa pro kočku

Kočky a krabice se již dlouho staly oblíbeným tématem internetových válců a Photobrus. Zvířata opravdu mají rádi příležitost vylézt do kartonové nádoby, stočit uvnitř prstenu a pozorovat ze strany úžasu, který nevyhnutelně vzniká u majitele. Dobrým nápadem je položit na dně starý teplý svetr, aby zahřál domácího mazlíčka a vytvořil pro něj pohodlí. Kočka jistě poděkuje majiteli za takovou péči o pučení.

Články na téma
LiveInternet