Když novorozenecká štěňata otevřou oči?

Předpoklady

Mnoho novorozených zvířat je od narození slepá. Štěňata - jedna z nich. Díky tomu jsou velmi zranitelní. Dokud zvíře nevidí, je to naprosto bezmocné.

Z tohoto důvodu by novorozená štěňata měla být matkou. Majitelé by měli vědět, kdy (v jakém věku) štěňata otevírají oči.

Předpoklady

Ti, kteří by mohli sledovat štěňata od okamžiku jejich narození do staršího věku, vědí, jak se tento proces děje. Novorozenická štěňata jsou zcela slepá. Místo očí - pevně zavřená víčka. Postupně se oční víčka začnou spojovat, k tomu dochází zevnitř do externího. Proces trvá více než jeden den.

Stává se také, že oko se otevře okamžitě úplně. Závisí to na jednotlivých charakteristikách. Štěňata z jednoho vrhu nemusí okamžitě otevírat oči, jako kliknutí. S největší pravděpodobností některé z tohoto procesu projde rychleji, zatímco jiné jsou pomalejší. Zvláště pokud existuje mnoho štěňat, pak se ti, kteří jsou silnější, začnou rychleji vyvíjet. A ti, kteří jsou menší a slabší, budou pozdě.

Když štěňata otevřou oči po narození?
Máma a děti

Obvykle se obě oči otevírají společně, ale často se stává, že jedno oko je před druhým. To je normální, a proto byste neměli panikařit.

Za účelem sledování - veškerá živá objednávka s vývojem domácího mazlíčka existuje důvod pro poplach nezkušených majitelů má zájem o konkrétní odpověď na otázku: kolik dní se oči otevřely u štěňat?

Když štěňata otevřou oči po narození?

Všechny podmínky ve vývoji psa jsou relativní. A s očima je průměrná doba jejich otevření 10. den po narození. Malé odchylky v obou směrech - norma. To znamená, že to může být 9. den, nebo možná 14. Pokud od narození uplynulo více než 18 dní a zvíře stále nevykazuje známky otvoru očí, musíte je pečlivě opláchnout vařenou vodou měkkou tkáni nebo bavlněnou podložkou.

Když štěňata začnou „prořezávat“ oči, musí být chráněny před jasným světlem. V zásadě, v prvním měsíci života, jasné světlo absolutně není k ničemu. Когда появится щель межжу поопадание света может спровоцировать неприт и даже болененене moudne б д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д. To povede zvíře k ještě většímu stresu a může ho vyděsit. Protože i po úplném otevření začne jasně vidět až po několika dnech.

V této věci je nemožné spěchat události. Jedná se o přirozený proces, tak stanovený přírodou. Člověk to nemůže a neměl by to ovlivnit. Nesnažte se otevřít víčka rukama. Takže štěně bude jen horší. Ale také ho vezmeme k veterinárnímu lékaři za pár týdnů bez dobrého důvodu, také nestojí za to. Přesná odpověď na otázku o tom, v jaký den štěňata otevře oči, nedává jediný veterinární lékař.

Péče o majitele
- Už jsme otevřeli oči ..

Důležité! Pokud po měsíci od okamžiku narození štěně neotevřelo oči, je to příležitost kontaktovat veterináře.

Péče o majitele

Otevření (nebo, protože lidé často nazývají „řezání“) oči v štěňatech - proces, který nevyžaduje zásah zvenčí. Ale jsou chvíle, kdy potřebujete pomoci svému domácímu mazlíčku. Existují také postupy, které musí být provedeny, aby se zabránilo nepříjemným důsledkům.

Když mají štěňata otevřené oči, zažívají stres. To je něco nového, neznámého, a proto děsivé. V síle majitele pomáhat jeho novorozeneckým oddělením. K tomu potřebujete:

  • Umístěte štěňata s matkou na místo, kde není jasné světlo. Nebo jim jen poskytnout ochranu před elektrickým světlem nebo sluncem. V ideálním případě by to mělo být místo polot, samostatné místnosti, stánek nebo krabice.
  • 18. den, pokud štěně neotevřelo oči, musíte vzít bavlněnou podložku, vařenou vodu a ošetřit oči. Pro každé oko (a podle toho pro každé štěně) by měl být jeho vlastní disk (můžete snížit na polovinu, to je dost). Voda by neměla být studená nebo horká.
  • Pokud si všimnete, že štěňata začala otevírat oči, a pak se začaly vyčnívat, musíme pomoci mazlíčku. Zde budete potřebovat antiseptická řešení, lze je zakoupit ve veterinárním obchodě nebo lékárně. Je nutné pečlivě zpracovat každé oko zvlášť, aniž by se ho pokusil co nejdříve vytrhnout. Musíme namočit, co bylo nashromážděno a jemně odstraněno. Je nutné pokračovat v zpracování denně (nejlépe ráno), dokud problém nezmizí.
  • Je vhodné poskytnout štěňata místa bez návrhů. Mohou vyvolat narušení nebo prach.
  • Pes s novorozencemi musí zajistit mír. Často se stává, že štěňata se bojí otevřít oči, protože jsou neustálým strachem, úzkostí. Například pokud se jich často dotýkají různí lidé, děti nesou děti. Je lepší je nechat na pokoji, promluvit si s nimi, aby si na hlas zvykli.
Možné problémy
Často se nedotýkejte štěně

Během jakékoli manipulace musíte se zvířaty klidně mluvit, laskavě. Měli by se cítit pod ochranou. Jejich matka by měla být blízko a být klidná. Pokud je nervózní, pak to štěně bude cítit.

Možné problémy

Pokud pes viděl před měsícem a jeho mláďata jsou stále slepá, může to naznačovat problémy, mezi nimiž:

  • mikroby, které spadly do oční mezery;
  • zánět spojivek;
  • Clushing na řasách a staletí prachu, nečistot nebo jiných cizích předmětů. (Sorinki).

Je důležité identifikovat a začít eliminovat příčinu včas. To pomůže veterinárnímu lékaři. S konjunktivitidou obvykle předepisují:

  1. Mytí roztokem furatsilinu.
  2. Použití očních kapek s antibiotikem.

Tyto akce jsou prováděny podle harmonogramu předepsaného veterinárním lékařem, ve zvláště závažných případech může být mytí přiděleno až 6krát denně, ale ne více než více než. Postupy se provádějí denně. Pokud je vše provedeno správně, pak za pár dní bude výrazné zlepšení patrné.

Štěňata narozená v létě nebo v nehygienických podmínkách se mohou setkat se skutečností, že se na oční víčka drží prach a nečistoty a při pokusu o otevření očí dodá své nepohodlí. Je nutné pomoci domácímu mazlíčku - opláchněte oči teplou vařenou vodou bavlněnou podložkou. Po 1-2 dnech se štěně bude cítit pohodlněji. Můžete také péct oční kapky pro další zvlhčení.

Závěr
Zdravé oči

Štěňata, která otevřela oči příliš brzy, mohou mít také problémy. Proto byste neměli spěchat události.

Někdy se oči otevřou v datu splatnosti, ale vypadají oteklé. A to je příležitost pro kontaktování veterináře: Je pravděpodobné, že se jedná o infekci. Nestojí za to se ošetřit, aniž byste identifikovali přesnou příčinu, nemusíte se také spoléhat na radu přátel. Navenek podobné příznaky mohou mluvit o různých nemocech.

Po 3 týdnech se formy sítnice očí štěňat (pokud je vše normální). Proto už dříve nezačne jasně vidět. I když otevřel oči desátý den, obraz pro něj bude blátivý, zamlžený. Do měsíce se vize stane normální.

Závěr

Pro štěňata je proces otevírání očí velmi důležitým stádiem života. Je však třeba pochopit, že psi se liší v plemeni a vývoji a doba trvání procesu bude také odlišná pro každého. Sledujte domácího mazlíčka a pomozte mu, pokud existuje potřeba.

Články na téma
LiveInternet