Proč pes jedí přistání na ulici: důvod

Často se stává, že majitelé psů se začínají velmi bát, když jejich zvíře používá Zemi. Toto chování je ve většině případů samozřejmě způsobeno určitými odchylkami nebo nemocemi, ale není tomu tak vždy. Tak proč pes jí Zemi? Toto chování má více než jeden důvod a pro každé z nich se používají různá řešení.

Příčiny konzumace půdy nebo jílu

Důvody, proč pes jí Zemi, mohou být zcela odlišné a nepředvídatelné:

 • Někdy pes jí hlínu neznámý proč, bez dobrého důvodu. Domácí zvíře je v těle nestačí dost užitečných látek, takže se instinktivně snaží nahradit jejich nedostatek.
 • Přítomnost parazitů v žaludku. To vede k neustálému nepohodlí. Štěně se snaží zbavit nepříjemného pocitu se vší silou, takže začíná hledat mimořádné způsoby, jak problém vyřešit.

Příčiny konzumace půdy nebo jílu

Pes jí Zemi

 • Pokus přitahovat pozornost. Pokud vám chybí pozornost, domácí mazlíček se prostě snaží přimět majitele, aby se o něj postaral.
 • Deprese nebo pocit osamělosti. Z tohoto důvodu se mohou objevit neobvyklé návyky, které v průběhu času vedou ke zhoršení zdraví psa. Jednou z těchto odchylek je picacismus. Pak zvíře začne jíst vše, co vidí, jen aby naplnil žaludek.
 • Někdy může být pes jakéhokoli věku tak unesen hrou, že ztrácí kontrolu nad sebou a z nadbytečných emocí začíná jíst Zemi.
 • Pokus poznat svět. To je nejjednodušší důvod, protože domácí zvíře je prostě zajímavé pro vkus toho, co ho obklopuje. Jakmile se však cítí důsledky takových akcí, nezávisle se odpustí ze špatného zvyku.

dodatečné informace! Příčinou půdy s květináči rostlinami s vnitřními rostlinami může být vůně vylučovaná květinami nebo použitými hnojivy.

Metody diagnostiky poruch

Stojí za zmínku, že stravování půdy je velmi zřídka normální proces. Problém je v tom, že takové akce v průběhu času stále zhoršují obecnou podmínku psa, což znamená, že se s tím musíte nějak vypořádat. Ale nebojte se hned, je lepší nejprve pochopit důvody tohoto chování: proč štěně jí Zemi?

Hlavním faktorem v diagnóze je to, jak pes absorbuje Zemi.

Metody diagnostiky poruch

Náhodná půda vstupující do těla při jídle trávy

Pohánění trávou

V tomto případě neexistují žádné důvody k obavám. Pro domácí zvířata, normální jev jíst trávu. Ale když neexistuje způsob, jak to vyčistit ze země, musíte s tím jíst. V tomto případě stačí jen pomoci zvířeti a potřást rostlinou ze země, aby v budoucnu nebyly žádné problémy s žaludkem.

Poznámka! Samotná tráva příznivě ovlivňuje tělo domácího mazlíčka, takže se nebojte.

Náhodná půda vstupující do těla během her

Nejčastěji se to stane, když hrajete s hůlkou na ulici. Majitel to hodí na určitou vzdálenost a pes to musí přivést zpět. V okamžiku, kdy pes vezme předmět, je nashromážděno určité množství půdy a určité množství půdy. To se děje náhodou, ale stojí za to se vyhnout hry na místech, kde k tomu může dojít.

Vědomé stravování Země

Stojí za to se obávat, když to zvíře dělá s viditelným potěšením. V takových případech je povinno co nejdříve kontaktovat veterináře. Pokud dojde k absorpci v malých dávkách, pak jsou důvody alarmu menší, ale stojí za to pečlivě pozorovat domácí zvířata.

Možné důsledky tohoto chování

Náhodné kameny zasáhly zem

Možné důsledky tohoto chování

Problém by měl být řešen s náležitou pozorností, i když si majitel je jistý, že důvody tohoto chování psa nejsou vážné. Půda v každém případě negativně ovlivňuje stav zdraví, takže je lepší kontaktovat veterinární kliniku pro radu odborníka. Může předepsat potřebné vitamíny nebo předepsat správnou péči. Nebude to zbytečné. V zemi jsou také oblázky, které mohou velmi vážně ovlivnit studnu těla psa. To vede k vážným důsledkům a dokonce i smrti:

 • Zavedení infekce nebo parazitů, které zvíře vyčerpávají. Za tímto účelem je stačí sebemenší část půdy.
 • Vážná otrava vedoucí k průjmu nebo zácpě. To vše kvůli skutečnosti, že existuje obrovské množství toxinů vržených osobou do vzduchu nebo do vody v zemi. Pokud se dostanete do střev, způsobují velkou škodu.
 • Střevní obstrukce. Vzniká v důsledku absorpce rozptýleného kamene, což také porušuje integritu zubů.

Důležité! Aby se zabránilo náhodným kamenům vstupujícím do těla zvířete, je nutné pečlivě ošetřit vašeho domácího mazlíčka a pravidelně jej prozkoumat pro prevenci.

Co chybí a jak se s tím vypořádat

Takové návyky mohou být výsledkem nedostatku vitamínu. Pak potřebujete komplex vitamínu a minerálů ve formě aditiv pro jídlo. Můžete také umístit křídu nebo dřevěný popel vedle talíře na jídlo.

Někdy je důvodem nevyvážená strava nebo její nedostatek. Doporučuje se skládat správnou stravu se specialistou a na nějakou dobu pozorovat chování psa a upravit ji.

Poznámka! V extrémních případech bude nutné provést x -ray a provést testy.

Pokud pes jí písek nebo půdu v ​​mladém věku, pak je lepší poskytnout svou fyzickou aktivitu, zapojit se do tréninku, zatímco všechny předměty, které může spolknout, by měly být odstraněny. Stejné metody lze použít, pokud pes jí uhlí. Proč pes jí písek? Štěně-vibrant jí štěrk proč? Toto jsou nejnaléhavější problémy naší doby. Stejný princip zde funguje jako u Země, prostě není vždy pod bokem, jak se půda ukáže.

Co chybí a jak se s tím vypořádat

Preventivní vyšetření veterináře nikdy nebude zbytečné

Způsoby, jak odstavit

Existuje několik způsobů, jak zachránit domácího mazlíčka před špatným zvykem:

 • Například jako neviditelný vyděsit zvíře jako ostrý zvuk. Vzhledem k okamžitě propuštěnému adrenalinu v budoucnu bude pracovat s instinktem sebezáchovy a pes se bude vztahovat k tomuto místu nebo bypassu nebo bypassu.
 • Použijte gumové hračky na procházku. Rozptýlí psa, zvláště pokud jsou jeho zuby řezané.
 • Udělejte si běh. Domácí mazlíček bude vyčerpán, takže nebude mít sílu obtěžovat se zemí. Postupem času zapomene na „podivný koníček“ a jeho fyzická podmínka se zlepší.

Tyto tipy pomáhají, pokud je takové chování důsledkem špatného zvyku nebo koníčku. Můžete vyzkoušet každý z nich, t. na. To v žádném případě neublíží. Konzultace s veterinářem však stále stojí za to.

Ze všech výše uvedených můžeme dojít k závěru, že ať už je důvod jakýkoli důvod, stojí za to kontaktovat specialistu, který pomůže vyhnout se možným negativním důsledkům. Profesionální rada nikdy nebude zbytečná.

Články na téma
LiveInternet