"Drotaverin" pro kočku

Chemické složení a charakteristiky

Léčba mazlíčků je nejčastěji prováděna drogami vytvořenými pro lidi. Drotaverin je spasmolytický používaný při léčbě mnoha zánětlivých procesů v těle, který se také používá k zmírnění bolesti. Jak používat tento lék při léčbě kočky a v jakých dávkách k použití produktu - přečtěte si níže.

Chemické složení a charakteristiky

Aktivní látka léčiva - hydrochlorid drtaverina. Pomocné látky „Drotaverin“:

 • škrob - 30 mg;
 • mléčný cukr - 60 mg;
 • Polyvinylpyrrolidon - 6 mg;
 • Talc - 2,5 mg;
 • Stearát hořčíku - 1,5 mg.
Složení a forma uvolnění

Produkt má vazodilační, myotropní a antispasmodické účinky. Tablety drotaverinu jsou malé, průměr 5 mm, mají kulatý tvar, jejich barva je žlutá.

Složení a forma uvolnění

Lék obsahující 40 mg aktivní látky se vyrábí ve formě tablet 10 kusů v jednom puchýři. Jeden kartonový balení obsahuje 2 puchýře. Drotaverin v injekcích obsahuje 20 ml aktivní látky, produkované v hnědých ampulech 2 ml. Lepenkové obaly obsahuje 10 ampule léku.

Věděl jsi? Kočky tráví asi 16 hodin denně na spánku, což znamená, že devětletá zvíře v celém životě je aktivně pouze po dobu tří let.

Je možné dát kočkám „Drotaverin“

Nástroj patří do lékařské skupiny s třídou s nízkým rizikem, proto je předepsán jakýmkoli. „Drotaverin“ lze použít při léčbě oslabených nemocí a starších zvířat. Je možné dát kočkám „Drotaverin“Někdy, s cystitidou, je předepsána infuze kopru v kombinaci s lékem.

Jak dát drogu kočkám

Nástroj je zvláště účinný pro intramuskulární vstup, který dosáhne požadovaného výsledku do 5 minut. Ale takové akce mohou vést k těžké bolesti Léčba injekcí se používá pouze v případě, že přínos překročí riziko. Lék lze také použít v tabletách, že účinek látky trochu zpomalí, ale nebude existovat žádné riziko šoku bolesti.

Věděl jsi?Kočky jsou schopny hrát asi 100 různých zvuků a psi jsou jen 10.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro zastavení syndromu bolesti, zlepšení krevního oběhu a také snižování svalového tonu. Použití produktu je zvláště účinné pro cystitidu, když zvíře zažívá bolest během močení. Jak dát drogu kočkámDíky antispasmodickému účinku se svaly uvolní, což vede ke zmírnění obecného stavu kočky a také umožňuje zvířeti snadněji vytvářet močení. Léky lze také použít ke snížení bolesti po operaci. Během období je kočka dána, aby zmírnila hypertonitu dělohy.

Drotaverin: Pokyny pro použití ve veterinární medicíně

Aby nedošlo k poškození zvířete, je nutné jasně dodržovat pokyny pro užívání léku, který byl předepsán zkušeným specialistou. Veterináři předepisují léčbu „Drutaverine“ v extrémních případech, vzhledem k všem možným rizikům a výhodám z jeho přijetí.

Důležité!Zavedení studeného léčiva způsobuje závažnou bolest a vyvolává svalový křeč, takže před postupem je lék zahříván na +20 ° C.

Dávkování v tabletách

Specialista na veterinární klinice obvykle vypočítá prostředky podle následujícího schématu: 2 mg hmoty na 1 kg tělesné hmotnosti zvířete. Tablet musí být rozdrcen v lžíci a smíchán se slazenou vodou. Pokud domácí mazlíček odmítá užívat drogy sám, bude nutné ho donutit k polykání pilulky. Indikace pro použitíS předávkováním drotaverinu byly kočky zaznamenány v kočkách, srdečním selhání, respiračním rytmu a dočasném odmítnutí zadních končetin. Pokud se zvíře zhoršuje, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Udělejte to následovně:

 1. Hlava kočky by měla být hozena zpět.
 2. Jemně uvolněte čelisti zvířete.
 3. Umístěte tablet na kořen jazyka.
 4. Pak stiskněte ústa kočky tak, aby nevyplivl pilulku.
 5. Uklidněte domácího mazlíčka a trochu vyhodí do nosu, aby vyvolal polykání reflexe.
 6. Po zákroku poskytněte domácímu mazlíčku spoustu pití.

Video: Jak dát kočku pilulky

V ampulech

Lék je zaveden z výpočtu 1 mg na 1 kg tělesné hmotnosti zvířete. Pokud majitel neví, jak píchnout injekce, je lepší vyhledat pomoc na veterinární klinice.Před provedením postupu potřebujete:

 1. Umyjte si ruce a oblékněte si sterilní rukavice.
 2. Připravte si stříkačku, ampule a čepel na jeho otevření.
 3. Pokud má kočka dlouhý kabát, musíte nakrájet místo pro vstup do injekce.
Drotaverin: Pokyny pro použití ve veterinární medicíněZvířata velmi často při provádění takového postupu silně odolávají, abyste se proto vyhnuli zraněním, musíte domácího mazlíčka zabalit do ručníku, nechat hlavu otevřenou a zadní část těla. Je žádoucí, abyste v tomto případě měli asistenta.

Z cystitidy se také doporučují kočky

Technika injekce:

 1. Vytočte správné množství léčiva stříkačkou.
 2. Asistent musí vzít domácího mazlíčka od Withers.
 3. Osoba vstřikující droga obléká levou ruku levými tlapkami domácího mazlíčka, aby je zcela imobilizovala.
 4. Injekční injekci pravou rukou. V tomto případě by stříkačka měla být v kolmé poloze, je zavedena 1 cm.
 5. Veterináři se doporučuje, aby nejprve vstoupili do jehly, a poté, co se ujistí o absenci uvolňování krve z místa podávání, propojte stříkačku.
 6. Po postupu je místo injekce otřeno alkoholem a ošetřeno zelenou.

Video: Jak vyrobit kočku intramuskulární injekce

Negativní reakce a kontraindikace

Intramuskulární injekce jsou schopny způsobit řadu negativních reakcí u zvířete:

 • snížení tlaku;
 • dušnost;
 • srdce arytmie;
 • Ztráta koordinace.

Při léčbě injekcí existuje také riziko dočasné ochrnutí končetin, a proto veterináři při léčbě jen zřídka používají injekce injekce. Jedná se o předávkování látkou: nevolnost, zvracení,Negativní reakce a kontraindikace

Kontraindikace jsou:

 • selhání ledvin;
 • alergie na složky léčiva;
 • Nemoci kardiovaskulárního systému.

Podmínky skladování

Tablety jsou uloženy v původním obalu a pozorují teplotní režim, který není vyšší než +25 ° C. Datum vypršení platnosti léku je 2 roky od data vydání. Ampule jsou skladovány při teplotě 0...+25 ° C na tmavém místě v původním obalu.

Důležité!Droga musí být pro děti nepřístupná.

Cena a analogy

Drotaverin droga lze zakoupit v jakékoli lékárnice, do 50–70 rublů, v závislosti na dávce a počtu tablet v blistru. Produkt lze nahradit analogy:

 • "No-Shpa";
 • "Spazoverin";
 • "Drrospa Forte";
 • "Nysspasmus forte".
Podmínky skladováníDrotaverin se používá ve veterinární medicíně k zmírnění svalových křečí a zmírnění bolesti, pro nemoci gastrointestinálního traktu, s cystitidou a v pooperačním období. Chcete -li tento nástroj správně používat, musíte vyhledat pomoc od specialisty, který bude provádět postup injekce, a také úplnou kontrolu načechraného mazlíčka.

101

Články na téma
LiveInternet