Jak žehnat kočku - správná místa, kde je domácí mazlíček pěkné

Od starověku žily kočky bok po boku s mužem. Byly používány na farmě, ale postupem času se jejich role v životě lidí změnila. Dnes jsou tato načechraná zvířata milována pro svou náklonnost, dobrou povahu a schopnost léčit mentální rány. Ale jak správně pohladit kočku a proč o tom vůbec přemýšlet? V takovém zdánlivě jednoduchém případě existuje také mnoho „úskalí“, které budou podrobně diskutovány v tomto článku.

Jak pohladit kočku tak, aby se jí líbí

Vzácný majitel někdy přemýšlel o otázce toho, kde se kočky líbí, když jsou hladeny? Některé zóny na těle kočky však mají zvláštní citlivost na náklonnost.

Jak pohladit kočku tak, aby se jí líbí

Zástupce plemene British Visloukhai je obzvláště uctíván k pohlazení majitele

Před poškrábáním svého domácího mazlíčka byste se měli ujistit, zda to chce nebo ne. To je důležitý aspekt, na kterém bude v budoucnu záviset postoj kotě k pohlazení. Jak porozumět touhám domácího zvířete budou podrobně popsány v příštím odstavci.

Poznámka! Kdekoli majitel hladí svého domácího mazlíčka, měla by ruka projít růstem vlny, bez ohledu na délku vlasové linie. Kočky jen zřídka vydrží hladit proti vlně.

Dejte čichání

Jak správně vyžehlit kočku, zvláště pokud je to cizinec? Blížíte se ke zvířeti, musíte natáhnout jeho ruku. Pohyby by měly být klidné a hladké, i když jde o domácího zástupce. Pokud k ní přistoupíte příliš rychle nebo ostře, může se bát a utéct nebo ukázat agresi.

Ruka by měla být rozšířena na nos zvířete, zatímco ponechává kousek od tlamy. Měl by se rozhodnout, zda nasahne osobu nebo ne. Pokud kočka ignoruje prodlouženou ruku, zamrzne nebo začne vykazovat známky agrese, je lepší odmítnout hladit hlazení. Násilná kočka nechodí do ruky.

Poznámka! Pokud kočka tiše čichá ruku a začne o ní hořet, je to signál připravenosti ukázat vzájemnou náklonnost.

Dlaň podél vlny

Jak již bylo zmíněno dříve, ani jedna kočka nebude tolerovat tahy proti vlnu. Ale co dělat, když přijde na holohlavou kočku? Koneckonců, jsou plemena, na jehož těle, které od narození roste jen lehký chmýří.

Takové kočky milují pohlazení ne méně než ostatní a je třeba je pohladit podél trajektorie, podél růst vlna u obvyklé kočky by rostla.

Kde je lepší železo

Ne všichni domácí mazlíčci jsou připraveni vylézt na člověka

Kde je lepší železo

Na těle koček jsou určité zóny, citlivější na pohlazení než ostatní, to bylo uvedeno na začátku článku. Na otázku, kde jsou kočky jako ty, aby se hladily, existuje velmi definitivní odpověď - to jsou oblasti kolem uší, tváří, hrudníku a coccyx. Můžete železářství v jiných oblastech, ale takový účinek to nepřinese. Pokud se kočka rozpadala, je to hlavní znamení, že je zcela spokojená.

Oblast na zadní straně hlavy mezi ušima

Vlna za ušima a na zadní straně hlavy je považována za univerzální zónu, protože vzácná kočka se nezačne vrhnout, pokud je tam hladina. Stojí za to vědět o této zóně, pomůže se přiblížit i neznámému zvířeti. Pokud si člověk není jistý, co má konkrétní kočka ráda, stojí za to začít z oblasti na zadní straně hlavy mezi ušima.

Poznámka! Pohyby by měly být měkké, zpočátku stěží hmatatelné. Nejlepší je poškrábat vlnu prsty, ne nehty.

Nevěsí nad zvířetem, domácí mazlíčci se to nelíbí. Bude nejlepší být umístěn v blízkosti. V ideálním případě sama kočka přijde k člověku sedícího na pohovce nebo na křesle a bude na kolenou.

Tváře

Nesmíme zapomenout na takovou citlivou oblast kočičího čenichu jako tváře. Musíte je vyžehlit jemnými kruhovými pohyby, aniž byste se dotkli oblasti kolem očí. Je však důležité si uvědomit, že tváře jsou v bezprostřední blízkosti nosu zvířete, takže by štiplavá vůně neměla pocházet z ruky. Domácí zvířata jsou obzvláště citlivá na vůni laku na nehty. Cítit lak, kočka může začít kousat.

Krk a hrudník

Jak pohladit kočku tak, aby se rozhodně začala s potěšením vrhnout a usnout v náručí člověka? K tomu budete muset pohladit její krk a hruď. Stojí za to začít z brady, pomalu klesá na krk. Pokud je zvíře pohodlné, natáhne se a zvedne bradu a nahradí hrudník. Neotočte to nahoru, aby se dostali k krku, nemusí se mu to líbit. Pokud je však vše správně provedeno, pak je poskytnut dobrý sen rukou majitele.

Podél vlny z krku na zádech

Tato oblast je obzvláště vhodná pro seznámení s kočkou někoho jiného, ​​protože ne každý bude riskovat, že natáhne ruku k hlavě neznámého zvířete. Záda je nejbezpečnějším místem, zatímco domácí mazlíčci milují, když jsou tam hladí. V tomto případě je hlavní věc zapamatovat si jedno pravidlo - nedotýkat se ocasu.

Poznámka! Kočky netolerují jejich ocas, takže začnou poškrábat. Směr hlazení by měl probíhat podél linie růstu vlny.

Tlapky a polštáře

Nejkontroverznější zónou pro hlazení jsou tlapy a polštáře. Lidé, kteří se zabývali kočkami, budou překvapeni, protože každý ví, jak se tato zvířata neradi dotýkají svých tlap. Někteří načechraní majitelé však tvrdí, že jejich oblíbené považují tento obchod příjemný. Ne experimentujte s domácími mazlíčky jiných lidí. Pet může varovat svého vlastníka, že je nepříjemný, a neznámé útoky na člověka.

Kde nemusíte žehlička

Bohužel jen málo lidí dokonce přemýšlí o tom, jak pohladit kočku. Osoba má sklon vzít v úvahu pouze svou vlastní potřebu náklonnosti a odmítnutí ze strany zvířete neví, jak přijmout. V tomto odstavci se zváží několik zón, kde je lepší kočku nehladit a proč kočky nelze pohladit proti vlnu.

Žaludek

Nestojí za to úmyslně dotknout žaludku kočky v zásadě. I když domácí mazlíček pokojně spí, neměli byste ho obtěžovat břichem, je lepší nechat ho pro psy.

Poznámka! Zvířata, která neprotestují proti poškrábání břicha, jsou obvykle nakonfigurována pro poněkud hrubou hru s popadnutím ruky.

Kde nemusíte žehlička

Pokud mazlíček spí na zádech, není to důvod, proč ho poškrábat na bříšku

Proti vlnu

Co za žádných okolností nelze udělat, je vyžehlit kočku proti vlnu. To se to rozhodně nebude líbit jedné kočce a člověk riskuje, že narazí na drápy nebo zvířecí zuby. Faktem je, že po celém těle ve vlně je vibrassa. Jsou to velmi citlivé chloupky, z nichž nejdelší se nazývá knír. Když ruka prochází proti směru růstu vlny, nepříjemné pocity způsobí, že se domácí zvíře hájí proti nežádoucí náklonnosti.

Jak hladit kočku tak, aby se jí to líbilo - otázka je čistě individuální. Dodržování pravidel předepsaných v tomto článku však pomůže člověku zjistit, kde se kočky rádi pohladí. Člověk by si měl vždy pamatovat, že je zodpovědný za ty, které zkroutil.

Články na téma
LiveInternet