Králík strookach: popis plemene, vlastnosti, parametry

Strokachova králíci jsou jedním z nejpopulárnějších druhů pro chov. Vzhledem k vlastnostem plemene nejsou chovány pro dekorativní účely, ale pro získání masa a kožešin s vysokou hodnotou na trhu.

Příběh druhu

Chovatelé vzali Strokchi., Normy v moderní podobě však byly geneticky stanoveny pouze na začátku 20 palců. Plemeno bylo oficiálně zaregistrováno v roce 1907.

Příběh druhu

Jak vypadá králík Strokach

Tito králíci byli rozvedeni v západní Evropě a Německo je považováno za svou vlast, odkud pochází německý Strokach. K dnešnímu dni se králíci po celém světě zabývají jejich chovem.

Poznámka! Na internetu najdete jiný název plemene - králíci s řetězcem, charakteristiky, jsou také připojeny parametry. Ale to je chyba. Podle standardu je odrůda registrována pouze jako řetězec.

Popis vzhledu

Stručný popis řetězce řetězcového králíka může být reprezentován ve formě dalšího seznamu jasných externích funkcí:

  • velká velikost těla, a proto se tato zvířata někdy nazývají obři. Jejich hmotnost je obvykle limity od 5 do 10 kg;
  • Charakteristická barva vyjádřená v kontrastním stripovacím řetězci podél páteře, která dala jméno plemeno, stejně jako skvrny po stranách, čenich a kolem očí.

Poznámka! Další jména Strakhachi se týkala jejich vzhledu: německý motýl, německý motley giant.

Jak to určit před chovatelskými čistokrevnými králíky Strokach? Charakteristiky, parametry se mohou mírně lišit od jednotlivce k jednotlivci, ale existuje řada funkcí, které jsou povinné pro všechny zástupce plemene.

Přípustné odchylky od normy zahrnují mírně vágní hrany skvrn na kůži, malé rozptýlené tmavé barvy na jiných skvrnách.

Úplná absence skvrn a proužků podél páteře, nestandardní tvary vzorů na čenichu, stejně jako vlněné defekty, jako jsou vrstvy, jsou nepřijatelné.

Nejběžnějšími barvami jsou kombinace hlavní bílé s další černou, modrou nebo hnědou barvou.

Popis vzhledu

Mužská řetězec modré barvy

Indikátory hmotnosti

Králíci se obvykle dělají, dokud nedosáhnou věku osmi měsíců. Maso takových jednotlivců je považováno za nejlepší, protože to není těžké. V tomto případě zvíře v tomto věku dosáhne váhy 6-7 kg.

Poznámka! Králík může pokračovat v růstu, bude to přibývat dále, i když proces se časem zpomaluje. Navíc, čím starší jednotlivec, tím tvrdší se maso stává, což snižuje jeho hodnotu.

Nejrychlejší přibývání na váze se vyskytuje v prvních měsících života králíka. Od pěti měsíců věku je přírůstek hmotnosti každý měsíc asi půl kilogramu.

Výběr jednotlivců pro chov řetězec Strokach

K získání čistokrevného potomstva mohou pouze ti nejlepší zástupci plemene plně dodržovat všechny standardy a nemají žádné vady ve vzhledu. Nejdůležitější charakteristiky a parametry králíka řetězce, který má být vybrán pro chov.

Poznámka! Je přípustné překročit ženu s některými vadami s čistokrevným samcem. V tomto případě může část potomstva zdědit mateřskou vadu, ale druhá část bude plně splnit všechny standardy.

Pozadí se očící ženy

Příznaky těhotenství u ženy jsou zvýšená úzkost a nedostatek zájmu o muže během kontrolního partnera. Těhotenství trvá měsíc, v některých případech o něco méně. Žena by měla být tlačena do samostatné buňky.

Během těhotenství vyžaduje králík vyvážené krmení, slušnou péči a poskytování veškerého vybavení.

Důležité! Německé plemeno králíků je publikováno za 4,5 měsíce puberty, doporučuje se však začít pářit ve věku 6 měsíců, aby se zvýšila šance na silné zdravé potomky.

OKROL A CABBIT CARE

V jednom vrhu Strokachu může být až deset králíků. Průměrné přežití potomstva tohoto typu je vysoké.

Indikátory hmotnosti

Králík může přinést až 10 králíků

Před okratou vytáhne žena z její hrudi, aby z něj udělala hnízdo. V tomto útulku stráví králíci prvních 10 dní svého života. Poté se jejich oči otevřou a oni se mohou trochu pohybovat za klecí.

Mláďata zůstávají se svou matkou alespoň první dva měsíce. Během tohoto období žije ženy králíky mlékem, takže musí konzumovat spoustu tekutin. Na konci období krmení mléka je nemožné okamžitě dát králíky, protože to může způsobit stres.

Poznámka! Иногkdo детенышей держат.

Požadavky na bydlení

Králík Strokach je nedůležité a nevyžaduje vytvoření zvláštních podmínek pro obsah. Jediným důležitým bodem je, že voliéra, která obsahuje králíky, by měla být docela prostorná, zejména pokud v něm žije více než jeden jednotlivec.

Je vhodné vyrobit v voliéře vrh slámy. Kovová podlaha není vhodná. Teplota vzduchu by měla být asi 17-20 ° C, je vyžadováno dobré osvětlení a nedostatek tahů.

Péče a hygiena

Při péči o králíky musí řetězce dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  • Zvířata potřebují pravidelné procházky v teplém počasí;
  • Buňky a voliéra musí být čištěny denně nebo každý druhý den;
  • V kleci nelze povolit antisanitární podmínky;
  • Nemůžete udržovat zvířata v těsných buňkách;
  • Vlna a tlapy by měly být vždy čisté;
  • Králíci musí udělat plánované očkování.

Výběr jednotlivců pro chov řetězec Strokach

Králík Strookach v voliéře vyžaduje zvláštní podmínky

Režim krmení

Standardní řetězová strava zahrnuje směsi zrn a obilí, čerstvou trávu, ovoce a zeleninu, kůru, větve a kombinované krmivy. Králík by měl být vždy zajištěn jídlo. Jí málo, ale často: od 30 do 80krát denně. V tomto případě je nutné se vyhnout obezitě.

Důležité! Správná výživa je klíčem ke zdraví králíka.

Na rozdíl od společného názoru je nemožné nakrmit králíka zelí. Je také zakázáno dávat zelené brambory, cukr, slunečnicová semena, mandle, mléčné a masové výrobky, rajčatové a bramborové vrcholy.

Prevence nemocí

Abychom se vyhnuli nemocem, které jsou běžné pro řetězce, je nejprve nutné jim poskytnout hodné podmínky pro zadržení a správnou výživu.

Kromě toho je nutně prováděna očkování proti řadě nemocí, první vakcína by měla být prováděna ve věku asi dvou měsíců, kdy jsou králíci rozvedeni se svou matkou a poté každých šest měsíců.

Klíčem ke zdraví králíků je jejich čištění, protože dlouhé roky výběru vedly k odstranění silného odolného plemene. Z toho vyplývá, že správný přístup k chovu strun je důležitý.

Články na téma
LiveInternet