Blochnet pro kočky: kapky, pokyny

Každý majitel domácího mazlíčka ví, že důležitými okamžiky z hlediska kontroly nad zdravím zvířete jsou léčba a prevence vzhledu různých parazitů ve své vlně. Mohou se objevit s nedostatečnou čistotou vrhu a okolního prostoru nebo se během procházky dostat do vlny. V každém případě, s nejmenšími známkami vzhledu blech nebo klíšťat, musíte s nimi okamžitě zahájit boj. Existuje mnoho způsobů, od různých lidových receptů po přípravy speciálních obchodů. Jednou z nich je blecha pro kočky.

Co je to blocnet

Tento lék je veterinární složení hmyzu, který se používá pro psy a kočky. Pomáhá se vypořádat se všemi typy parazitů v jakékoli fázi infekce: od vzhledu prvních jedinců po položení vejců a chovných larev.

Co je to blocnet

Blochnet kapky

Poznámka! Vyráběné ve formě kapek nebo spreje. Bez ohledu na formu uvolnění má stejné vlastnosti a efektivitu boje.

Indikace pro použití blotu léku (kapky)

Různé formy uvolnění

Poznámka! Na internetu najdete chybné jméno léku - pro kočky neexistují žádné blechy (pokyny stejné). Výrobce ujišťuje, že existuje pouze jedno jméno - blecha, tj. Produkt, jako je pro kočky žádné blechy, ve skutečnosti neexistuje.

Indikace pro použití blotu léku (kapky)

Léčba s tímto lékem je předepsána veterinárním lékařem nebo prováděna nezávisle s různými nemocemi a založením parazitů koček a psů. Mezi nimi:

 • entomoses;
 • aktivity ixododů;
 • otodektóza.

Blochnet, kapky pro kočky, se používají nejen pro léčbu, ale také jako hlavní lék na preventivní opatření proti výskytu blech a klíšťat ve zvířecí vlně.

Účinné látky a princip jednání

Složení obsahuje několik účinných látek:

 • Benzoidní plyn. Prochází chitinovým krytem hmyzu a hromadí se po dobu 1-2 dnů, zabíjí jej;
 • fieprin;
 • dimethylftalát. Efektivní i v boji proti komárům. S výhradou dávky (ne více než 5 000 mg na 1 kg hmotnosti zvířete) je zcela bezpečné a nemá žádné vedlejší účinky.

Poznámka! Jako pomocná látka ve složení kapek a sprejů se používá glycerin.

Pohodlný kontejner pomáhá pečlivě pozorovat správné množství účinných látek. Tento nástroj se prodává v balíčcích, ve kterých jsou čtyři lahve. Každá láhev je vybavena vestavěnou pipetou, aby přesně pozorovala dávkování. Také na vnější skořápce jsou uvedeny údaje o výrobci, místě a čase výroby a montáže léku. Objem této plavidla se pohybuje od 1 do 4 ml.

Aktivní látky ve složení mají negativní dopad na téměř všechny možné parazity: klíšťata, blechy, vši. Nejenže zabijte dospělé zástupce, ale také zničte jejich larvy v jakékoli fázi vývoje. Díky silným účinným látkám pomáhá droga i při závažné infekci.

Bezpečný Blochnet pro koťata a dospělé kočky. Během léčby kapky nespadají do krve. Hlavní umístění na vlně a kůži. Jednotné rozdělení se provádí pomocí mazových žláz. Boj proti hmyzu je prováděn ovlivňováním jejich nervového systému. Kvůli tomu, i když parazit ještě nezemřel, je pokryt plnou ochrnoucí.

Důležité! Přes relativní neškodnost účinných látek a poklesu obecně se zpracování nejlépe provádí v gumových rukavicích.

Způsob aplikace

Ne všichni majitelé zvířat si před použitím čtou pokyny, zpracování okem. Je však důležité používat tento nástroj správně. Zdraví domácího mazlíčka a účinnost jeho léčby závisí na tom.

Musíte provádět zpracování vlny přibližně jednou za měsíc. Častěji se to nedoporučuje pro bezpečnost domácího mazlíčka. Proti různým parazitům blecha pro kočky, má vlastní období platnosti:

 • Z blech jsou kapky chráněny od 1,5 do 2 měsíců;
 • z klíšťat ne více než jeden měsíc;
 • od komárů a dalších létajících hmyzů po dobu asi 3-5 dnů.

Zpracování se provádí v několika jednoduchých fázích:

 1. Kočka musí být nejprve odčinována, protože kapky působí efektivněji na čisté chlupaté kryt.
 2. Dále je nutné správně vypočítat dávkování na základě hmotnosti zvířete.
 3. Místa na hřebeni jsou vybírána, kde zvíře nemůže olíznout složení, které, když vstoupí do trávicího systému, může způsobit nepříjemné důsledky.
 4. Vlastnická linie je pokud možno tlačena zpět a kapky se aplikují na čistou pokožku.
 5. Další dvě hodiny musíte udržovat psa nebo kočku v domě, vyhnout se jeho zásahu do vody, v dešti nebo sněhu.
 6. Během následujících tří dnů je zakázáno koupat domácího mazlíčka.

Důležité! Pokud existuje několik zvířat a oba jednotlivci byli zpracováni, je přísně zakázáno nechat je jít k sobě v prvních dvou hodinách.

Účinné látky a princip jednání

Způsob aplikace

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kapky Blochnet mají kontraindikace. Následující skupiny zvířat nelze léčit:

 • slabí nebo nemocní jedinci;
 • koťata až 10 měsíců, psi do jednoho roku;
 • Těhotné ženy.

Nebezpečí použití látky je spojeno se zvýšeným rizikem vedlejších účinků. Tyto zahrnují:

 • zvýšené sliny;
 • přidělení slz;
 • zvracení;
 • nevolnost;
 • Chvění ve svalech a končetinách;
 • vzhled podráždění na povrchu kůže.

Poznámka! Vzhled těchto příznaků může být také spojen se zvýšenou citlivostí domácího mazlíčka na drogy. Všechny nežádoucí důsledky probíhají ve většině případů do 1-3 dnů. Poté všechno padá na místo.

Zvláštní pokyny a opatření osobní prevence

S jakýmikoli akcími s otevřenou láhev s lékem je na rukou vyžadována přítomnost gumových rukavic. To platí zejména o případech, kdy jsou na kůži nějaké čerstvé řezy a otěry, skrz které může část látky proniknout do krve. V době zpracování zvířete nemůžete pít, jíst a kouřit. Do dvou dnů od okamžiku zpracování se musíte zdržet přímého kontaktu se zvířetem. Je zakázáno žehlička a umožnit domácímu mazlíčku dítěti během tohoto období.

Pokud látka spadla do otevřených oblastí kůže, měla by být několikrát důkladně promyta vodou, než to odstraní lék z kůže pomocí tamponu. Na konci práce musíte vždy opláchnout ruce vodou a mýdlem.

Způsob aplikace

Správné použití kapek

Podmínky skladování, životnost

Blochnet pro kočky, podle pokynů, má trvanlivost dva roky ode dne jeho výroby. Po datu vypršení platnosti ztratí užitečné vlastnosti svou sílu. Je přísně zakázáno používat lék. Musí být uložena na místě, kde nedochází k přímému vystavení slunečnímu světlu a při teplotách v intervalu od 0 ° C do 25 ° C.

Blokhnet - univerzální nástroj pro boj proti parazitům. Má dobrou účinnost a je bezpečný pro zvířata. Při podání žádosti musíte přísně dodržovat pokyny.

Články na téma
LiveInternet