Ultrazvuk pro psy: otravné strach z mazlíčků

V jakékoli osídlení můžete pravidelně potkat oblouky toulavých psů. Jejich vzhled na ulicích je často spojován s neopatrným přístupem majitelů k jejich čtyřčlenným přátelům, nedostatkem správné práce příslušných služeb. Je to škoda pro zvířata, ale člověk nemůže vyloučit skutečnost, že jsou schopni způsobit vážné poškození lidského zdraví nebo ho připravit o život. Pro ochranu se doporučuje používat ultrazvuk pro psy.

Co je ultrazvukový odpuzovač a jeho účel

Ultrazvuková náhrada je zařízení snadné -to -použití, které se používá k ochraně před útočícími toulavými psy. Hlavním úkolem zvuku proti psům je vyděsit se a udržovat agresivní zvíře ve vzdálenosti nejméně 10 metrů nebo ho nutí naběhnout do útěku.

Co je ultrazvukový odpuzovač a jeho účel

Útočiště pro psy

Chcete -li použít, stačí nasměrovat zařízení na psa a klikněte na tlačítko Start. Výsledkem je, že zařízení vydává zvuk, který nejen dráždí, ale způsobuje zvířeti bolest, takže může dokonce vytí.

Princip provozu ultrazvukového odpulování

Princip provozu jakéhokoli ultrazvukového odpulování je založen na šumových vlnách, které dokážou zachytit ucho každého psa.

Poznámka! Lidské ucho vnímá zní pouze až 20 kHz a psi zase vnímají zvukové signály až 40 kHz.

Repagitory vydávají hlavně zvuky, které dráždí psy na frekvenci 116 decibelů. Zapnutí zařízení je schopno pracovat v okruhu asi 30 metrů. Největší účinnost lze dosáhnout na minimální vzdálenosti.

Funkce zvuku „Ultra“

Hlavní rysy zvuku, kterého se psi bojí:

 • Stupeň expozice přímo závisí na síle odpuzovače. Stručně řečeno, od počtu decibelů, kterým se mu podaří produkovat na jednotku času.

Princip provozu ultrazvukového odpulování

Přenosný ultrazvukový odpuzovač zvířat

 • Zvířata přestanou reagovat po opakovaných účincích odpuzovače.
 • Deklarovaný rozsah zvuku „porážky“ od psů v přiložených pokynech pro použití zpravidla je mnohem vyšší než skutečný. Mnoho výrobců se snaží zdůraznit kombinaci vysoké síly a kompaktnosti, a ne plně si uvědomit, že oba parametry si navzájem jsou v rozporu, protože síla zvuku závisí na průměru dynamiky.
 • V rozsahu vysokofrekvencí jsou psi se sníženým sluchem. U stárnoucích zvířat, jako lidé, se zhoršují. Největší nebezpečí jsou servisní psi, kteří se zvyklí na práci v extrémních podmínkách.

Poznámka! Další důležitý rys používání zvuku, kterého se psi bojí - jeho použití může u zvířete způsobit zvýšené nepřátelství.

Typy scarecases

Technologie se rychle vyvíjejí a dnes veřejnost představuje velký sortiment zařízení, které reprodukují zvuk, který odpuzuje psy. Zařízení určená k odpuzování zvířat existují různé typy:

 • ultrazvukové;
 • plyn;
 • Elektronický.

Dnes je nejúčinnějším zařízením ultrazvukem odpuzující. Dělají mocné zvukové děsivé psy. Pro osobu je tento signál zcela bezpečný.

Elektrická zařízení jsou prezentována ve formě elektrických šoků, které během operace vyzařují vůni ozonu a nepříjemný zvuk pro zvířata.

Plechovky s plynovým sprejem se používají ve vzdálenosti 1-1,5 metrů od zvířat. V tomto případě je důležité si vybrat odpuzovač se správným složením, protože někteří nejsou schopni zastavit agresivního psa.

Funkce zvuku „Ultra“

Stacionární replikátory pro psy

Princip provozu stacionárního odpuzovače je totožný s rysy ultrazvuku. Pro odpuzování psů zařízení vydává zvuk na různých frekvencích, čímž se určité místo nechtěné navštěvovat zvířata.

Poznámka! Stále existuje ultrazvuková píšťalka, ale mnoho lidí poznamenává, že zvuk píšťalky pro psy ne vždy působí správně správně.

Charakteristiky pro výběr UZ-Configurator

Odpovědí na otázku, co zvuk děsí psi, bude možné vybrat pro sebe nejúčinnější zařízení. Hlavní charakteristiky, které byste se měli seznámit s nákupem uzlu:

 • Rozsah/oblast. Maximální rozsah akcí se pohybuje od 20-30 m, ale je možné dosáhnout největšího účinku, když je agresivně nakonfigurovaný pes ve vzdálenosti nejvýše 10 m.
 • Výživa, kterou lze prodávat dvěma způsoby. Práce ze sítě poskytuje nepřetržitý provoz zařízení, ale velký mínus je to, že přestanou být přenosné. Charakteristickým rysem stacionárních vazeb je vysoký výkon. Z baterií Uz jsou zcela přenosné, ale méně výkonné.

Také při výběru byste měli věnovat pozornost hmotnosti a velikosti zařízení. Je důležité pochopit, že silnější zařízení jsou charakterizována velkými velikostmi.

Hodnocení nejlepšího knotteru

Rozsah frighters je extrémně velký, takže byste se měli seznámit s hodnocením efektivních zařízení.

SITITEK THUNDER-250M

Silný zástupce psů, zvuk je hlasitý, což je velmi efektivní v extrémních podmínkách. Rozsah efektivní akce je 10 metrů. Lze použít při teplotách od -5 do +40 stupňů.

Typy scarecases

SITITEK THUNDER-250M

Výhody:

 • vybaven dvěma zvukovými emitory;
 • světlo a kompaktní;
 • jednoduchost provozu;
 • Napájení.

Nedostatky:

 • Příliš malé počáteční tlačítko;
 • Pouzdro je vyrobeno z plastu;
 • Neexistují žádné další zdroje expozice.

Repeller Dazer II

Toto zařízení po dlouhou dobu používaly poštovní služby, bezpečnostní síly a záchranáři. Zařízení účinně odvádí psy. K zrychlení je lepší použít hejno, protože zařízení nevytváří akutní paprsek.

Charakteristiky pro výběr UZ-Configurator

Repeller Dazer II

Výhody:

 • certifikovaný produkt, vysoká spolehlivost;
 • Můžete použít nejen proti psům;
 • Velký poloměr expozice.

Nedostatky;

 • postavená -v baterii, která nefunguje dobře při nízkých teplotách;
 • utilitární vzhled;
 • vysoká cena.

Jak používat zařízení

Hlavní doporučení, která by měla být zvážena při používání zařízení:

 • Repeller je účinně používán proti dvůrům, kteří nic nemají podezření (možná kůra pod okny a je třeba je rozptýlit). Výkonná stacionární zařízení se používají k ochraně území před minulými hosty;
 • Používání zařízení v bezpečné vzdálenosti od sebe, můžete si ho nechat, ale rozzlobeně vyladěný pes. Při setkání s balením může jeho použití naopak zvýšit jejich nepřátelskou náladu.

Hodnocení nejlepšího knotteru

Jak používat ultrazvukové repelektor pro psy

Jen málo lidí to ví, ale veterináři a psovoci pevně nedoporučují používat reputery proti vyškoleným psům a vykazovat extrémní stupeň agrese. To může situaci pouze zhoršit. Je zbytečné používat jako návnadu bon, protože je nepříjemné slyšet tyto zvuky psům.

Články na téma
LiveInternet