Řešení injekce fosprenil: jak a kde bodnout kočku

Složení a forma uvolnění

"Fosprenil" (lat. Phosprenyl) - vysoce účinný imunomodulační lék nové generace, která nemá žádné analogy. Jeho působení je zaměřeno na stimulaci imunitního systému a potlačení virové aktivity.Droga je přirozeného původu, ale přesto, když předepisuje Fosprenil pro, je povinné seznámení s pokyny pro použití pro správné dávkování povinné.

Složení a forma uvolnění

Jako každý jiný lék, Fosprenil ve svém složení obsahuje aktivní a pomocné látky.Aktivní látkou je dynatrimová sůl polyprenolového fosfátu získaná fosforylací zelených jehel. 100 ml roztoku obsahuje 400 mg látky. Indikace pro použití

Věděl jsi? "Fosprenil““, Díky své přirozené složce se doporučuje pro současnou podávání s vakcínami ke zvýšení imunitní odpovědi a prevence komplikací po očkování.

Pomocné látky jsou destilovaná voda, ethylalkohol, glycerin, polysorbas-80.Forma uvolňování je bezbarvá průhledná kapalina (nažloutlý odstín je povolen) pro ústní, intranazální, intravenózní a intramuskulární použití.Vyráběné ve skleněných lahvích, s kapacitou 3 ml, 5 ml a 10 ml.

Další informace o tom, jak zvolit správnou přepravu.

Indikace pro použití

Ve veterinární praxi jsou virová a infekční onemocnění svědectvím o jmenování koček:

 • (mor kočky);
 • (nebo kalvisirus);
 • Infekčnírinotracheitida (herpesvirus).
Také to škodlivě ovlivňuje následující viry:
 • Coronavirus (FCOV);
 • Paramixovirus (vzrušující);
 • Ortomixovirus (chřipka);
 • Togavirus (komplex virů přenášených komáry, klíšťatami, hlodavci, zvířatami).
Farmakologické vlastnostiPodle pokynů pro použití je ve veterinární medicíně Fosprenil také pro ukrytou prevenci nemocí vyvolaných viry a infekcemi.

Důležité!Vysoká účinnost "Fosprenil““ se ukáže se současným podáváním drog, jako jsou "Maksidin““ a "Amino-SM““

Vydáno bez předpisu ve veterinárních lékárech.

Farmakologické vlastnosti

Účinek Fosprenil je zaměřen na zvýšení intenzity buněk imunitního systému (fagocyty) a zvýšení množství protilátek v těle.Droga, stimulující imunita, zvyšuje rezistenci těla a má protizánětlivý účinek.

Také pro kočky můžete takové imunostimulační léky zapisovat jako: a a

Postup aplikace a dávkování

Postup aplikace a dávkování

Recepce „Fosprenil“ je přiřazeno v takové dávkování pro jednu dobu úvod:

 • Intramuskulární - 0,2 ml na kilogram tělesné hmotnosti.V závažné formě průběhu nemoci je předstírání zdvojnásobit (0,4 ml na každý kilogramy);
 • Orálně - 0,4 ml na kilogram těla zvířete světla formy nemoci a až 0,8 ml v závažných případech.
S leukopenií a kalvirózou je „Fosprenil“ předepsán podle tohoto schématu:
 • 1. a 2. čtyřikrát použití po 6 hodinách;
 • 3-10 den - trojnásobek použití 8 hodin;
 • 11–13 dní - dvojí použití po 12 hodinách;
 • 14. a 15. denní a jednou denně.

Důležité!U závažných forem nemocí používejte "Fosprenil““ Je spojen s paralelním příjmem symptomatických léků, aby se udržovala rovnováha vody v těle, jehož jmenování je povinno konzultovat veterináře.

Opatření a opatření pro osobní hygienu Pro léčbu infekční peritonitidy (koronavirus) je technika „Fosprenil“ předepsána podle schématu:
 • 1. a 2. třikrát po 8 hodinách;
 • Použití 3. a 4. double po 12 hodinách;
 • 5., 6. a 7. potok a jednou denně.
Pro preventivní účely se provádí „Fosprenil“ jednou v jedné dávce.K konečnému zastavení užívání léku dochází 2-3 dny po absenci příznaků onemocnění.Intenzita působení účinné látky bude ovlivněna místem, kde bude injikován Fosprenil.Pro injekci by měla být léčiva teplota místnosti.Nejoptimálnější možností pro rychlou absorpci a působení léku je injekce v rozmnožení domácího mazlíčka. Tato metoda podávání přináší nejnižší nepohodlí a bolest. Pro snížení bolesti postupu je také lepší použít inzulínovou stříkačku.Poté, co vytáhl Withers o 3 cm a mírně stiskl kolmou k záhybu, formuje „kapsy“, do které je třeba zavést jehlu. Jehla je zavedena výhradně vodorovně do páteře směrem k hlavě.

S touto metodou podávání léčiva by neměla být pravidelná stříkačka vložena do záhybu na více než 1 cm.Čím pomaleji bude injekce představena, tím bezbolestná se zobrazí „Fosprenil“ v ​​Withers nebude obtížná, protože tato oblast je kočka používána k přenosu.

Věděl jsi?Withers jsou nejméně citlivým místem v kočkách a subkutánní tuk v této oblasti má dobrou absorbovanou schopnost zavést látky.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Opatření a opatření pro osobní hygienu

Bezpečnost a osobní hygiena při práci s Fosprenil poskytuje použití osobního ochranného vybavení - rukavice a ochranná lékařská maska. Po každém kontaktu ruky to musí být důkladně omyt použitím jakéhokoli mýdla.Přímý kontakt kůže s lékem se nedoporučuje.

Je zajímavé vědět, jak vědět, jak zjistit co

Kontraindikace a vedlejší účinky

Fosprenil je droga přirozeného původu, ale to nevylučuje pravděpodobnost nežádoucí důsledky při převzetí. Kontraindikace při užívání léčiva může být individuální nesnášenlivost na složku léčiva. Když se kočka objeví v reakcích připomínajících alergie (kýchání, rinitida, zvracení nebo průjem), měl by být příjem okamžitě zastaven. Při převzetí takových vedlejších účinků lze pozorovat jako:

 • letargie a ospalost;
 • nedostatek zájmu;
 • nevýznamná omluva teploty (ne více než 1–1,5 stupňů);
 • Snížení srdeční frekvence.
Skladovatelná životnost a podmínky skladováníVšechny tyto vedlejší účinky nepřesahují fyziologické normy a jsou krátkodobé povahy.

Skladovatelná životnost a podmínky skladování

Z toho, jak, jak správně a kde bude fosprenil uložen, jeho vlastnosti a účinnost následně závisí.Je nutné ukládat lék na tmavě chladném místě, daleko od potravinářských výrobků, při teplotě +4 ° C až +25 ° C.Životnost FOSprenilu, s výhradou těchto podmínek úložiště, je 2 roky od data výroby uvedených na obalu a láhvi.

Důležité!Po otevření hliníkového uzávěru "Fosprenil““ Nepodléhá úložišti.

„Fosprenil“ odkazuje na drogy s přirozenou/přirozenou složkou. Tyto vlastnosti pomáhají bojovat proti organismu CAT s virovými a infekčními chorobami bez poškození. Stejně jako jakýkoli jiný lék má Fosprenil pro použití určité kontraindikace, ale jejich možnost výskytu je nepravděpodobná a nemůže negativně vystavit působení drogy.
Články na téma
LiveInternet