Karelo finnish laika: popis plemene psa

Díky svému atraktivnímu vzhledu, relativně malým velikostem a dobrému charakteru, červeno -obhajovaný jako získal velkou popularitu mezi chovateli psů. Tito ohniví psi získali lásku nejen lovců, ale také lidí, kteří si prostě chtěli získat společníka pro sebe. Tento článek obsahuje podrobné informace o Finno-Carelian jako.

Historie původu plemene

Ve 20. století se chovatelé ze SSSR aktivně zapojili do odstraňování plemene, které by mohlo doprovázet lovce v kampaních na kožešinové bestii. První generace finského pastýře byly získány v důsledku překročení finských, olonet a karelianských psů.

Štěňata se ukázala být docela rozmanitá, takže bylo rozhodnuto je překročit dovážený finský Spitz. Tento krok vysvětluje název „dvojitého“.

Historie původu plemene

Zástupce plemene

Poprvé bylo toto plemeno oficiálně zaregistrováno pouze v roce 1984 s Unií Lovers La Luky. Karelia je považována za vlast plemene.

Popis plemene

Karelo-finnish pes se stal rozpoznatelný kvůli jeho medvědí barevné kabát. Na zádech a hlavě je barva hlubší, zatímco dolní břicho a tlapky jsou lehké. Kabát je hustý, má hustou podsadu.

Středně velké špiony -jako psi, s hlavou ve tvaru klínu a ostrými trojúhelníkovými ušima. Končetiny jsou rovné, úměrné velikosti těla. Zadní nohy jsou širší než přední. Prodloužení prostředního prstu je povoleno. Lícní kosti jsou silné, muži jsou ostře definováni. Ocas je načechraný, zkroucený prstenem - rozdíl mezi všemi Huskies.

Pro referenci! Muž 42-47 cm na košilkách, váha až 15 kg. Feny jsou o něco menší-38-46 cm na Withers, až 12 kg.

Rysy charakteru a chování

V temperamentu jsou tato zvířata velmi aktivní a hravá. Potřebují každodenní fyzickou námahu a komunikaci s majitelem.

Hounds jsou hlasité a milují štěkání i během hry. Je důležité si nechat ujít okamžik socializace štěně a v budoucnu mu věnovat docela velkou pozornost - bez komunikace s lidmi a dalšími psy se lajky stanou nesnesitelnými a divokými.

Popis plemene

Jako na lovu

Povaha podobně je zvláštní a je docela obtížné se vyrovnat s nezkušenými majiteli. Tito psi jsou nezávislí na věku - bude učiněno mnoho rozhodnutí, vedeno instinkty a jejich úvahami. Jsou velmi citliví a budou respektovat pouze spravedlivého, moudrého majitele.

Důležité! Temperamentní temperament a neschopný najít přístup ke psovi by měl přemýšlet o výběru oblíbeného od jiného plemene.

Poslání plemene a lovu

Karelo-Finnish Laika byla chována, aby lovila kožešinu. Pokud mohou nastat problémy s tréninkem triků, pak je lovecký výcvik snazší kvůli závažným instinktům u psů tohoto plemene.

Při lovu musí slup vystopovat a označit umístění výroby. Pokud je to nutné, zpožďujte zvíře, ale nezraňte ji a nezabijte ji (pokud nemluvíme o zachování života).

Školení a vzdělávání

Nezávislost Karelian Spitz znamená potřebu trénovat a vzdělávat štěně z malého věku. Chcete -li udržovat pořádek v bytě a procházky bez zranění, měl by majitel trénovat domácího mazlíčka alespoň základní týmy.

Pes by se neměl bát majitele, ale respektovat ho. První kontakt se štěněm by měl být navázán až šest měsíců.

Chůze

Karelian má rád denní procházky doprovázené aktivními hrami a fyzickou námahou. Je docela obtížné to uspořádat na vodítku, takže budoucí majitel podobných by měl myslet na místo, kde mohl bezpečně nechat psa odejít z vodítka.

Rysy charakteru a chování

Procházka

Karelo-finnish lajky (KFL) vyžadují denní procházky trvající nejméně 3-4 hodiny (celkem). Tentokrát lze distribuovat na 2 nebo 3 kampaních na ulici.

Petamianská péče

Všichni psi tohoto plemene, bez ohledu na rozmanitost, jsou charakterizováni relativně dlouhou vlnou s hustou podsavou. Kožichový kabát vyžaduje zvláštní péči-musí být vyčesen nejméně 2-3krát za sezónu.

S obsahem ulice by měla být česání vlny, pouze pokud je stánek zvířete dobře izolovaný nebo klima místa bydliště neznamená příliš nízké teploty.

Jak nakrmit

Finští pastýři jsou nenárovní a jsou ideální pro krmení přírodního jídla. K udržení činnosti a veselosti takového mobilního psa musí přijímat všechny potřebné prospěšné látky z potravy.

Strava zvířete by měla být nízká masa (králík, kuře nebo telecí maso), vejce, zelená, obiloviny (s přidáním oleje).

dodatečné informace! Nemůžete mít rádi misku s horkým jídlem. Měli byste počkat, až produkty dosáhnou pokojové teploty.

Navzdory malé velikosti podobných jsou nenasytné, takže musíte přísně monitorovat velikost části domácího mazlíčka.

Propagace a délka života

Finský pastýř v průměru žije ve věku 13-15 let. Čísla se mohou lišit v závislosti na životních podmínkách, genetice, aktivitě a kvalitě výživy zvířete.

Odborníci nedoporučují první viskózní provést před úspěchy psa ve věku dvou let. Třetí den Estros musí být fena s mužem představena na neutrální území. Na vlastní zemi může pes ukázat agresi.

Poslání plemene a lovu

Jako štěně

Výhody a nevýhody

Aby byl potenciální majitel snadnější vypočítat jeho sílu, jsou charakteristiky plemene shromažďovány v tabulce.

profesionálovéMinusy
AktivitaNezávislost, tvrdohlavost
Tolerance stresuHodně jedí
Silná imunitaLáska ovládnout
Dobré lovecké vlastnostiJe těžké je trénovat
ČistotaVyžadují hodně pozornosti


Fino-korel laika-plemeno je docela zvláštní, nelze jej nazvat univerzální.

Jak vybrat štěně

Před známým s dětmi se musíte dozvědět co nejvíce o rodičích: Na genetické úrovni jsou přenášeny nejen vnější vlastnosti, ale také charakterové rysy. Od rodičů s nestabilním nervovým systémem se narodí plachý nebo agresivní potomstvo.

Nevěřte slovnímu popisu psa vlastníka - musíte vás požádat, abyste se osobně podívali na rodiče štěně. Nákup psa z školky je spolehlivější než od soukromých chovatelů.

Štěně by mělo být aktivní, hravé, středně zvědavé. Účast na rozruchu s vrstevníky je vítána.

Vhodné přezdívky

Výběr přezdívky pro lajky je nejdůležitější lekcí, protože jméno bude doprovázeno zvířetem po celý život.

Důležité! Neměli byste nazývat zvířata lidská jména nebo přezdívky bývalých oblíbených, kteří již zemřeli.

Dívky mají rádi takové přezdívky jako:

 • Alma;
 • Předvečer;
 • Nayda;
 • Taiga;
 • Lada;
 • Aida;
 • Vesta;
 • Laura;
 • Ploutve;
 • Neo;
 • Aurora.

Školení a vzdělávání

Dospělý má rád vedle majitele

Jako chlapec lze nazvat:

 • Severní;
 • Západ;
 • Mlha;
 • Hrom;
 • Dárek;
 • Arkos;
 • Liška;
 • Lic;
 • Červené;
 • Oscar;
 • Jerry;
 • Balto.

Potenciální vlastník Fiery Husky musí rozumně vyhodnotit svou sílu a zdroje. Vytvořit zástupce tohoto plemene znamená převzít odpovědnost za jeho život. Stojí za to se připravit na to, aby dal psovi lásku předem a pak se to vrátí.

Články na téma
LiveInternet