Kolik koček odchýlí z anestezie po kastraci: jak dlouho mohou spát

Kastrace je jednoduchý postup používaný k odstranění samotné možnosti potomků. Ale pro jeho chování je vyžadována obecná anestézie. V důsledku jeho použití se stav zvířete může zhoršit. Kočka po anestezii odchází po dlouhou dobu, mohou se objevit nežádoucí účinky, zejména u některých plemen.

Kolik času odcházejí kočky

Mnoho majitelů se zajímá o to, kolik koček odchýlí z anestezie po kastraci. Bojí se o zdraví svého domácího mazlíčka, takže tento problém hledají ošetřujícímu lékaři. Odpověď na otázku závisí na věku, stavu zdraví, množství drogy a plemene zvířete.

Kolik času odcházejí kočky

Odklon od obecné anestézie

V závislosti na věku kočky

V určitém věku je tělo domácího mazlíčka ovlivněno pronikáním toxických léků a léků. Odjezd po anestezii proto může být odlišný:

 • Mladá koťata. Můžete kastrovat kotě, které dosáhlo 7-8 měsíců. V tomto případě však použití celkové anestézie negativně ovlivňuje jeho zdraví. Vnitřní orgány dosud nebyly posíleny, takže tělo není schopno odolat současné látce drogy. Po operaci dochází k vypouštění po dlouhou dobu, do 5-6 hodin.
 • Zralí jednotlivci. Toto je nejvýhodnější věk pro sterilizaci nebo kastraci. Zvíře odejde po ukončení léku do 2-3 hodin.
 • Starší jednotlivci. Systémová anestézie vede k dlouhodobému účinku, protože tělo domácího mazlíčka je oslabeno. Kočka se může od anestezie vzdálit nejdříve po 6 hodinách. Vysoké riziko nežádoucích účinků.

Proces ústupu může trvat dlouho. V tomto případě může být domácí mazlíček při vědomí, ale cítí se špatně.

Pro referenci: Fyziologie koček je taková, že existuje období nejvhodnější pro kastraci. Mnoho veterinárních lékařů doporučuje provádět operace kočkám, které dosáhly puberty, ale nikdy se nezúčastnili pletení.

Závislost času na zotavení na množství anestézie

Před postupem veterinární lékař provádí plnou diagnózu těla pacienta. Pokud je stanoven složitý případ nebo spravovaný lék nemá žádný účinek, zvýší se množství produktu.

Příklady toho, kolik toho kočka půjde úplně

Obecné zkoumání kočky

Výsledkem je, že se účinek rychle vyvíjí, ale negativně to ovlivňuje zdraví zvířete. Často se vytvářejí vedlejší účinky, mezera, během níž pacient spí.

Jak dlouho po kastraci se kočka odjíždí z anestézie: se zvýšenou dávkou anestetického činidla může účinek prodloužit na 5-6 hodin, bez ohledu na věk.

Vliv plemene domácího mazlíčka

Pokud je kastrace prováděna pro toulavá zvířata nebo domácí zvířata, kteří nemají plemeno, uvolnění po anestézii je rychlé. Mohou se objevit vedlejší účinky, ale v menší míře.

Pokud je koťátko nebo dospělý jednotlivec plnokrevný, prodlužuje se období, během kterého se zvíře spí.

Nejvíce jsou postiženi Britové, Siamoti, Skoti, sfingy. Jejich ochranná schopnost těla je výrazně nižší než u jiných plemen koček.

Příklady toho, kolik toho kočka půjde úplně

Čas potřebný k opuštění anestetického léku je pro každého jednotlivce odlišný. Je přibližná doba v závislosti na stavu zdraví, plemene a věku:

 • Mladá koťata-5-6 hodin;
 • dospělí-2-3 hodiny;
 • Starší kočky - asi 6 hodin;
 • Kočky, které nejsou plemeno - 2 hodiny;
 • Plně zdravá plnokrevní zvířata-3-4 hodiny;
 • domácí zvířata s nemocemi kardiovaskulárního, moči, nervového systému, jaterní tkáně-5 hodin nebo více;
 • Domácí zvířata se zánětlivými onemocněními ledvin - 4 hodiny;
 • Domácí zvířata s selháním ledvin - 6 hodin.

Aktivní látka produktu je metabolizována pomocí játra, vylučovaná ledvinami. Proto se s patologiemi těchto orgánů prodlouží čas, pro který kočka odchází. Kočka se díky nemoci cítí špatně, ale v důsledku anestezie se jeho pohoda prudce zhoršuje.

Pozornost! Zvířata jsou zvláště ovlivněna v prvním roce života. Funkce jater a ledvin nejsou dostatečně rozvinuté, takže odstranění léku prudce zpomaluje.

Pokud je kotě slabé nebo u dospělého, existují onemocnění vnitřních orgánů, měli byste být s postupem drženi, dokud není zdraví pacienta normalizováno. Abyste se nestarali o dobře -po zákroku byste měli od veterináře zjistit, kolik kočka po anestezii opouští.

Možné účinky během odchodu anestezie

Po podání léku v těle dochází ke změnám. V krvi a tkáních se anestetikum hromadí, kvůli kterému se zvíře nemůže po dlouhou dobu pohybovat.

Možné účinky během odchodu anestezie

Kastrační operace

Nejčastěji se setkaly s následujícími důsledky:

 • Kočka je studená. K takové reakci může dojít v důsledku zpomalení krevního oběhu. Ale pokud má pacient puls, neměli byste se bát. Po celou dobu výboje může dojít k krytu chladu.
 • Otevřené oči. Aktivní látka léčiva ovlivňuje svalovou tkáň a uvolňuje ji. Proto může mazlíček mít otevřené oči i během spánku. Neměli byste se bát, můžete je samostatně zavřít prsty, aby sliznice očí nevyschla.
 • Dyspeptické poruchy. Anestetika může ovlivnit trávicí trakt a roubík mozku. Výsledkem je, že domácí mazlíček má nevolnost, která je doprovázena zvracením. Stojí za to kontaktovat veterináře, aby se zabránilo dehydrataci.
 • Únik moči. Příznak nastává v důsledku relaxace hladkých svalů, včetně urogenitálního traktu. Močový měchýř přijde normálně za pár hodin.
 • Slabost, letargie. Toto jsou nejčastější důsledky po působení drogy. Dobře se postupně zlepšuje, zvíře se stává aktivním.
 • Visící v očích, hluk uší. Vizuálně nejsou tyto dysfunkce určeny. Ale kočka může slyšet špatně, takže nereagujte na volání majitele. Protože se ve svých očích zdvojnásobil, kočka se nedostane, nemůže jít, snaží se pohybovat méně než pohyb.
 • Otupělost tlapky. To může být dlouhý vedlejší účinek z anestézie, která je nezávisle eliminována. V některých případech však lékař může lék používat nesprávně, což povede k konstantní parestezii. Proto je důležité provádět operaci na dobře známých klinikách.
 • Dočasná změna chování. Agresivní kočky se mohou po dobu propuštění laskavé.
 • Porušení koordinace. Poté, co kočka vstane, je jeho chůze roztřesená. Může spadnout, zakopnout, zasáhnout zdi a rohy. Proto musí zajistit, aby sám neublížil.

Anestezie negativně ovlivňuje lidi i zvíře. Pokud je kočka vyrobena z kastrace, měli byste si vybrat kompetentního veterináře, který používá pouze anestetické nástroje s vysokou kvalitou. To významně snižuje riziko vzniku nežádoucích účinků a trvání emise z anestezie. Chcete -li zajistit kvalitu, měli byste se zeptat, který lék lékař používá.

Články na téma
LiveInternet