Kočka má zub: hlavní příznaky a možnosti léčby

Zvířecí stomatologie v Rusku je špatně vyvinutá. Proto, když má kočka zub, mají majitelé obavy. Hledáte důvody a způsoby, jak pomoci domácímu mazlíčku. Tento článek pojednává o tomto problému od všech možných stran, je popsán o příčinách a mírách prevence.

Mléčné zuby a jejich změna

Koťata se rodí bez zubů. Ve druhém týdnu života by měli pěstovat mléčné zuby. Proces končí o 3-4 měsíce. Normální fyziologický proces výměny mléčných zubů okamžitě začíná konstantní. Do sedmi měsíců je tento proces dokončen.

Mléčné zuby a jejich změna

Nemocná kočka

Během tohoto období monitorují ústní dutinu a stav dásní domácího mazlíčka. Zvíře je považováno za dospělé, když má 30 zubů:

 • Řezy - opravujte kořist, 12 kusů (stejně na horní a dolní čelisti);
 • Fangs - Zvířata je zabíjejí kořistí, 4 kusy (jeden vlevo a vpravo od řezáků na obou čelistech);
 • Předčasné - malé kořenové zuby, 10 kusů (4 výše, 6 níže);
 • Molary - Grind Food, 4 kusy (stejně na každé čelisti).

Příčiny vypadnutí trvalých zubů

Správná výživa a dobrá péče zaručují bezpečnost zubů až do stáří. Ale pokud má kočka po roce života zuby, jedná se o svědectví patologie:

Příčiny vypadnutí trvalých zubů

Zánět dásní

 • Poranění měkkých tkání ústní dutiny - způsobuje zánět, ale snadno se léčí.
 • Stomatitida - Příčiny nejsou studovány. V dásních dámech postupuje zánět, kočka je bolestivá, aby žvýkala, polykala. Ústa mohou cítit, to proudí sliny. Zvíře ztrácí svou chuť k jídlu. U zanedbané nemoci se ukáže, že kočka má všechny přední zuby.
 • Porušení kousnutí - spodní čelisti jsou nesprávně korelovány s horním. Kliniky opravují patologický kousnutí, vede ke ztrátě zubů a nemocí. Estetická stránka se nezohledňuje.
 • Nedostatek vitamínů a minerálů. Špatná výživa vede k nedostatku vitamínu, slabostům dásní, ztrátě zubů.
 • Zubní kámen. Důvod, proč kočka náhodně měla zub, může ležet v měkkém jídle z pánového stolu. Takové jídlo se usazuje na zubech, je postupně cementováno, vytvoří se tatar.

Onkologická onemocnění, střevní infekce, antibiotika a hormonální léky, stáří. To jsou důvody, které vysvětlují, proč má kočka konstantní zuby.

Odkaz: Tartar je častěji tvořen starými, oslabenými a nemocnými jedinci.

Příznaky doprovázející ztrátu zubů

Když je problém nalezen v počáteční fázi, léčba je úspěšná. Majitelé sledují chování domácích zvířat, aby si všimli příznaků onemocnění zubních onemocnění v čase u koček a začali léčbu a zahájili léčbu.

Příznaky doprovázející ztrátu zubů

Na recepci na veterináři

Známky nemoci:

 • Bolí to kočku. Odmítá pečlivě jíst nebo žvýkat, aby neublížila bolestivé místo.
 • Se stává agresivním, podrážděný. Kousnutí a poškrábání majitele. Úzkostlivě meow.
 • Třel si tvář tlapou, omyje, zavrtí hlavou - možná kočka měla tesák.
 • Sedí s otevřenými ústy.

Majitel musí prozkoumat gumu, jazyk. Pokud jsou na čelistech abscesy a kužely, je pozorována nepříjemná vůně úst - jedná se o příznaky nemocných řezáků.

Sliny hojně teče, dásně jsou oteklé, červená. Krev a hnis z úst - příležitost vyhledat lékařskou pomoc.

Когда у старого кота шатаются зуыз раздумывают, что делать. Věková zvířata na klinice jsou usnadněna utrpením.

Důležité! Problémy s zubním prostorem začínají postupně. Pozorný majitel si všimne příznaků v čase. Léčba v počátečních stádiích nemoci zachovává zdraví koček.

Způsoby, jak vyřešit problémy zubů

Domácí zvířata mají kaz a gingivitidu, stejně jako osteomyelitida a periodontitidu. Zpočátku všichni vypadají jako kazu: smalt je zničen. Problém proto může přesně diagnostikovat pouze dobrý veterinář.

Obyčejný kaz prochází několika etapami, než je guma zapálena kočkou. Bolest se z toho objevuje právě, již v pozdějších fázích.

Znamení kazu - bílá skvrna na tesáku nebo premoláru. V tuto chvíli může majitel stále pomoci kočce. Skvrna je ošetřena peroxidem vodíku, opláchněte ústa bylinnými infuzemi.

Když není možné pomoci, jdou k veterinárnímu lékaři. V arzenálu má zubař speciální kauterizační fondy. Pokud nepomáhají nebo je spuštěna nemoc, je bolestivý prvek odstraněn. Operace se provádí v úplné anestézii, rána je šitá.

Několik dní poté je zvíře dáno léky proti bolesti.

Problémy jsou řešeny jinými, méně kardinálními metodami:

 • Organizovat správnou výživu. Musíte kočku nakrmit podle toho nejlepšího z měkkého jídla, ale s vrstvenými pevnými inkluzemi. To poskytuje nezbytné zatížení dásní.
 • Aplikujte léky na posílení zubů: Antibiotika, antiseptika. Pokud jsou infekce eliminovány, v ústní dutině není zánět, který by vedl k onemocněním zubních škol.
 • Posílejte dásně pomocí metrogilu dentus, dentavidin. Droga je dobře pomoci.
 • Dejte vitamíny a prostředky na údržbu. Co přesně určuje veterinář po zkoumání zvířete. Slabý imunitní systém, nedostatek vitamínů a minerálů ve stravě vede k oslabení dásní. Krvácí, stávají se sazenicemi bakterií a mikrobů.
 • Posílejte si zuby Top Dreak: Denta-Kiss Gimpet (2-4 tablety denně), křupavé polštáře Beafar (5-6 kusů denně), Vaření šťastné kočky.

Odstranění zubního kamene

Kameny zubů vedou ke ztrátě bolesti a zubů. Tesáky s větší pravděpodobností trpí. Majitelé čtyřčlenných mazlíčků by měli vědět, co dělat, když kočka měla tesák a jak zabránit ztrátě jiných zubů.

Kámen je odstraněn nezávisle:

 • Lze ošetřit peroxidem vodíku. Zvlhčete gázu, vyčistěte problémovou oblast. Opláchněte ústa odvarem bylin.
 • Dávají žvýkací hračky.
 • Použijte silikonový kartáč - položte na prst, vyčistěte bolavé místo.
 • Vyleštěte kámen s ubrousek navlhčeným ve zvláštním řešení.

Poznámka! Když to není možné zvládnout, jdou k veterinárnímu lékaři. Doktor čistí kámen ručně nebo ultrazvuk.

Způsoby, jak vyřešit problémy zubů

Orální ústní hygiena - Prevence zubních chorob

Prevence ztráty zubů

Je snazší zabránit incidentům řezáků než ošetření pacienta s žvýkací přístroje:

 • Strava. Konzervované jídlo nevyčistí zubní smalt. Objeví se plak. Proto dávají jídlo s pevnými částicemi bohatými na vitamíny a minerály.
 • Hygiena ústní dutiny. Otřete zuby měkkým kartáčem pastou s chutí a vůní masa. To je třeba provést denní postup.
 • Ukažte veterináře. Objevuje problém, pomáhá, dává doporučení.
 • Léčit onemocnění dásní. Použijte posilovací bylinné odvahy, gely, masti.

Domácí zvířata trpí bolestmi zubů, když jim majitelé neposkytují: nevšimnou si zranění ústní dutiny, zanedbávají hygienu. Výživa pouze s měkkými konzervativci vede k vytvoření plaketu a dále tvoří zubní kámen. Nedostatek vitamínů, oslabení imunity, infekce - příčiny zubních problémů.

První známky nemoci - slinění, krvácející dásně, nepříjemná vůně úst - příležitost kontaktovat lékaře. Dobrý majitel neodkládá návštěvu veterináře, snaží se své zvíře co nejrychleji vyléčit.

Články na téma
LiveInternet