Manege pro psy a štěňata v bytě a pro dům

Manege pro psy je design, který zajistí bezpečnost domácích zvířat, zejména malých plemen, a pomůže chránit interiér bytu před zuby a drápy. Hlavní věc je vybrat si poměrně prostorný, ale zároveň útulný vrh.

Co je to pes -hra pro psy v bytě

Domácí zvířata často zažívají stres, ačkoli majitelé jsou zvyklí to považovat za koncept související pouze s lidskou psychikou. Například štěně zažívá stres v novém domě: ztratí svou matku a kolem neobvyklého prostředí. Dospělí mohou potřebovat osobní prostor a odpočinek, to platí pro těhotné ženy nebo jen porodit ženy. Někdy nemocný pes potřebuje bolavého psa, ale zároveň je třeba chránit před jakýmikoli kontakty. V takových případech je zapotřebí voliéry nebo ohrádky, něco jako ohrada pro štěňata (i když jsou vyráběny pro malé i velké dospělé psy).

Co je to pes -hra pro psy v bytě

Manege pro psa

Co by měly být stěny v aréně

Ať už se jedná o voliéru pro Spitz v bytě nebo pro zástupce většího plemene, stěny struktury by měly být odolné. Jejich výška je vybírána v závislosti na výšce domácího mazlíčka.

Poznámka! Z hygienických důvodů je důležité, aby stěny byly vyrobeny z materiálu, který se snadno čistí.

Volba na materiál

Psí aréna pro psa v městském bytě může být vyrobena z různých materiálů. Nejoblíbenější možnosti jsou:

  • kov. Ve skutečnosti se jedná o trubku a další prvky kovového pletiva, které jsou charakterizovány vysokou pevností a trvanlivostí. Podle těchto charakteristik vede takové přílohy, ale jsou nejdražší;
  • plastický. Toto je nejvíce rozpočtový materiál. Kromě toho jsou plastové oblasti vyrobeny z poměrně flexibilního materiálu, který vám umožňuje experimentovat s jejich formou. Ano a velikost takových modelů může být jakákoli. Na rozdíl od kovových příloh nepotřebují další zpracování z koroze. Snadno se sestaví a jsou velmi snadno udržovatelné. Plastová aréna praní je také snadná. Jediný mínus je kvůli skutečnosti, že pes může posunout takový světelný design;
  • dřevo. Takovou arénu si můžete dokonce vyrobit vlastními rukama. Toto je relativně levná, ale vhodná možnost, má však své nevýhody. Za prvé, je obtížnější organizovat mokré čištění v dřevěné voliéře;
  • textil. Taková ohrada pro štěňata v bytě bude také stát relativně levná. Pro ni se používají dva typy látky a plastový rám. Základna je hustý nylon a pro vchod a kapsy potřebujete síť. Můžete dokonce vytvořit nějakou markýzu, která se vyvine, a může být přepravováno, pokud existuje taková potřeba. Fabric aréna je snadno omytá, má atraktivní design a mírnou hmotnost, ale ve své trvanlivosti je nižší než všechny výše uvedené modely.

Poznámka! Dřevěná nebo textilní aréna je snadná s vlastními rukama. Je nutné pouze předplatit rozměry a provádět výkresy a také se postarat o přítomnost vhodných spojovacích prostředků a v případě příjmů z textilu, jako jsou spojovací prostředky a suchý zip.

Skládací voliéra může být také vyrobena vlastními rukama, ale to bude vyžadovat speciální dovednosti.

Co by měly být stěny v aréně

Kovová hra pro domácího mazlíčka

Tipy pro výběr arény pro malého psa v bytě

Velikost arény musí odpovídat rozměrům domácího mazlíčka. Pro zástupce středních plemen psů je dost 6 m², ale pro velké budete potřebovat 10 m².

Důležité! Při výběru, včetně internetu, je nutné vzít v úvahu nejen velikost designu, ale také materiál, ze kterého je vyroben. V tomto případě by měly být nejen stěny struktury silné, ale také jeho dno.

Také nezanedbávejte další funkce, které usnadní život. Například výrobci textilních arén vyrábějí pohodlné kapsy na stěnách pro vyměnitelné plenky.

Jak zvyknout psa na voliéru

Dokonce i nejlepší aréna pro štěňata nebo dospělé psy bude k ničemu, pokud zvíře nebude zvyklé na to, že je v něm. Pro psa je to stále omezení svobody, a pokud je domácí mazlíček okamžitě uzamčen v voliéře, způsobí to výhradně stres. Proto je nutné, aby si zvíře na tento design zvyklo zvyknout. Několik dní musí být již sestavená aréna držena uvnitř a otevírat dveře. Během této doby se domácí mazlíček ujistí, že psí voliéra je naprosto bezpečným designem.

Důležité! Když se štěně zastaví o aréně, musíte dát svůj oblíbený míč, pískání nebo neuvěřitelně atraktivní pochoutku pro zvíře, léčbu. Pes nebude okamžitě souhlasit, že bude dovnitř, ale po nějaké době se stále rozhodne „získat“ požadovaný předmět. Již pro takový pokus je třeba ocenit.

Pravidelně si musíte hrát s domácím mazlíčkem - vezměte si hračku, hodte do voliéry pro Spitz a požádejte vás, abyste přinesli. Pes to bude vnímat jako hru a obecně voliéra nezpůsobí negativní emoce.

Když majitel uvidí, že domácí mazlíček je již na tento design zvyklý, bude nutné rozvíjet úspěch. Je nutné přivést zvíře do arény pro štěňata malých plemen a držet ho tam nějakou dobu, i když jen 5 minut. Dveře nestojí za zavření. Pokud domácí mazlíček neukazuje žádné negativní emoce, můžete dveře krátce zakrýt. Doslova po 5 minutách. Poté je nutné propustit psa, zacházet s něčím chutným a chválou.

Tipy pro výběr arény pro malého psa v bytě

Skládání voliéry

Správná péče o arénu

Aby se voliéra nestala zdrojem nepříjemného zápachu, musí být pravidelně umyje. To platí zejména v případě, že hřiště není určeno pro velké dospělé, ale pro štěňata. Často chodí na toaletu, takže musíte pokaždé změnit plenky. Navíc, pokud se to neděje včas, štěně se zašpiní a rozbije nečistoty po celém území.

Kromě toho, pokud se používají plenky nebo vrh s plniva, existuje riziko, že se zvíře k němu posypne krytem, ​​aby se k němu dostalo. A to způsobí žaludeční problémy.

Důležité! Během čištění by mazlíček neměl být v aréně. A nejen proto, že bude zasahovat do majitele. Voliéra by měla být pravidelně ošetřena dezinfekčními prostředky. A mohou být toxické pro psy. Mytí takových sloučenin musí být velmi pečlivě.

Jak zvyknout psa na voliéru

Tento design je vhodný pro malé a střední skály

Podlaha a stěny a skládací a stacionární aréna musí být každý den otřena vlhkým hadříkem. Použití dezinfekčních prostředků nemusí být více než jednou týdně. Po jejich použití byste měli pečlivě věnovat místnost. Někteří odborníci také doporučují křemene pomocí ultrafialové lampy.

Domácí voliéra pro velké i malé psy je velmi užitečný design. Samozřejmě musíte strávit nějaký čas, abyste si na něj zvykli zvíře, a budete muset denně čistit. Obecně je však aréna na prvním místě věcí, která je nezbytná pro bezpečnost zvířete.

Články na téma
LiveInternet