Pes s dredy: název plemene mazlíčků

Pes s vlnou, jako dredy, není ve světě zvířat tak častým jevem. Existuje jen několik druhů zvířat, které jsou podobné navenek, ale stále mají rozdíly v jejich zamýšleném účelu a charakteristikách charakteru.

Rysy takových psů

Funkce plemen psů s dredy jsou jejich vlněný kryt. Všichni mají měkkou, hustou a hustou podsahu, zatímco jejich hlavní vlasy jsou drsné, zvlněné a velmi dlouhé. Vlna je vzájemně propojena, kroucení do postrojů, proto se takový účes psů nazýval dredy.

Rysy takových psů

Pes s dredy

Dreadlocks pomáhají zvířatům vyrovnat se s jakýmkoli rozmarům počasí, snadno přenést teplo i mráz a také uniknout kousnutí predátorů. Je třeba poznamenat, že se jedná o úžasné přestrojení, s pomocí vlastností vlny snadno napodobují ty krajiny, ve kterých historicky žijí.

Poznámka! Dreadlocks těchto psů se začínají tvořit pouze od 10 měsíců. Tento proces je dlouhý, může obsadit až 1,5 roku.

Recenze plemen psů s dredy

Plemena psů s takovým druhem účesu je trochu. Nejslavnější z nich:

 • Bergamasco;
 • Havanesis;
 • kulky;
 • Komoři;
 • Pudles.

Recenze plemen psů s dredy

Ovčí kůže

Bergamasco - italský pastýř

Bergamasco - Italské plemeno Shepherd. Psi jsou relativně nízké, maximální výška mužů je 60 cm. Tito psi jsou dokonale složeni, mají silné tělo a dobře vyvinuté svaly. Ocas je silný a visí na podlahu.

Charakter zvířat je snadný, jsou poslušní a snadno se hodí k tréninku. Chytré, laskavé a efektivní psi, kteří přesto mohou projevit určitou tvrdohlavost, ale vše záleží pouze na vzdělávání. Tito psi mohou bezpečně vzít téměř jakékoli jídlo a vydržet i ty nejobtížnější povětrnostní podmínky.

Poznámka! Zástupci plemene Bergam mají zajímavou formu dredů: jsou velké na celém těle a na vrcholu tlapky obdélníků. Barva je šedá, méně často černá nebo žlutá. Spotting je přípustný, ale standard skalního standardu naznačuje, že skvrny nemohou být více než 20 % hlavní barvy.

Jak si vybrat psa

Bergamasco

Havanes je pes bundy

Havanes je společník malého psa, jehož vlast je krychle. Velikost tohoto psa nepřesahuje 30 cm, ale váží ne více než 5,5 kg. Barva může být měněna:

 • bílý;
 • zlatý;
 • čokoláda;
 • krém;
 • Černá;
 • stříbrný.

Je také povolena kombinace odstínů. Tento zvířecí společník s flexibilním charakterem. Hlavní výhodou je jeho láska k dětem, které miluje, a může s nimi frolovat, jak to bude potřeba. Toto plemeno je ideální pro obsah bytu. Ale stojí za to získat Hawanez, pokud je to možné věnovat hodně času, protože zvíře netoleruje osamělost.

Důležité! Havanuza potřebuje denní dlouhé procházky. V chladu však potřebuje speciální oblek, protože pes netoleruje nachlazení.

Nezbytná péče

Havanes

Kulky-lovecký pes a pastýř

Kulky jsou jedním z nejstarších plemen, známý jako maďarský pastýř a plovoucí pes. Jak můžete hádat ze jména, vlast psa je Maďarsko. Toto je relativně nízké plemeno pastýře, jehož růst v průměru o něco méně než půl metru v Betreders. Rysy charakteru:

 • Soudní spory, optimismus;
 • přívětivost;
 • nenáročnost a vytrvalost;
 • vysoká inteligence, schopnost rychle trénovat.

Poznámka! Tento pes může působit jako chůva, protože se týká dětí, zejména dětí. Je věrná a oddaná svému pánovi.

Možné barvy vlny: Černá s nějakou červenou nebo šedivost, perla-bílá nebo rozpad.

Pes s dredy: název plemene mazlíčků

Bullets - Maďarský pastýř s dredy

Velitel plemene (Komondor) - maďarský hlídkový pastýř

První plemeno, které přijde na mysl, když se vyslovuje fráze „pes s pigtaily“, je velitel. Vysoce mocné zvíře, které kombinují neuvěřitelnou sílu a oddanost majitelům současně. Toto je původně pes drážky. Nejčastěji se velitelé vyvíjejí na ochranu území, protože zvíře pečlivě zachází s cizími lidmi a uznává pouze členy rodiny. Štěňata Commondor jsou velmi hravá a mobilní, později se pes stane více uklidňující.

Pes s dredy: název plemene mazlíčků

Commondor

Pudl

Protože pudl je pes, který má poměrně několik odrůd, rozlišujte mezi nimi a těmi, jejichž vlna připomíná dredy. Takový poddruh se nazývá pudlík šňůry. Pudle již dlouho získal status doprovodného psa, dobře se s dětmi dostane dobře. Toto zvíře je ideální pro život v městských bytech, ale dlouhá vlna vyžaduje pravidelnou péči.

Důležité! Dago miluje chůzi na čerstvém vzduchu, ale v zimě je lepší si ho projít speciálním ochranným oblekem.

Pes s dredy: název plemene mazlíčků

Pudl

Všechna tato plemena psů s vlnou jako lana jsou plnokrevná, pro každý z nich byl vyvinut oficiální standard. Mohou se účastnit výstav a soutěží.

Jak si vybrat psa

Při výběru psa se musíte zaměřit na:

 • cíl, s nímž se zvíře získává (strážce, Shealing Dog, doprovodný pes);
 • na velikost území, kde to bude;
 • Na rodokmen domácího mazlíčka.

Psi těchto plemen nejsou příliš levní, takže je lepší přijít do školky několikrát. Tentokrát bude trvat, než si vyberete štěně, lépe ho poznat, zjistit rodokmen svých rodičů, charakteristiky charakteru. Chovatel musí rychle a jasně odpovědět na všechny otázky o zvířatech, poskytnout všechny dokumenty bez problémů. Zdravé štěně by mělo být veselé, mobilní, hravé, mělo by mít čisté oči, nos, uši.

Důležité! Vlna začíná sklouznout do dredů pouze z 9 měsíců, takže byste si neměli kupovat psa přes internet. Musíte kontaktovat pouze oficiální školky.

Nezbytná péče

Je důležité se starat o zdravotní stav vašeho domácího mazlíčka. Při nákupu štěňat musíte pečlivě prostudovat genealogii, protože většina nemocí psů lze zdědit. Psi musí být vštípeni až 12 měsíců a dvakrát ročně si domluvit schůzku s specialistou. S nejmenšími známkami jakéhokoli onemocnění musíte naléhavě kontaktovat veterináře, protože každá nemoc se může vyvinout velmi rychle.

Péče o vlnu je jednoduchá, jak se může zdát na první pohled. Mělo by být pravidelně promyté a příliš dlouhé, zasahovající prameny. Ve věku, kdy se vytvářejí dresy pouze, je vlna velmi zmatená, takže ji musí být rozebrána ručně. Jak pes roste, tento postup se stává zbytečným.

Poznámka! Pro plavání musí být použity pouze speciální šampony, které obsahují lanolin.

Psi s vlnou jako lano, který se propojuje do dredů, se určitě stanou jejich vlastními majiteli. Všichni, bez ohledu na toto plemeno, jsou věrní a věrní přátelé, kteří nedají urážku své rodiny. Mohou bezpečně věřit dětem, navzdory velké velikosti některých z těchto psů, nikdy je neurazí.

Články na téma
LiveInternet