Les (límec pro psy z klíšťat a blech)

Límec od lesních psů se etabloval jako účinný lék proti nebezpečným hmyzu. Je výhodné používat a není nebezpečné pro domácí zvířata, poskytuje ochranu proti klíšťatům po celou sezónu a působí po dobu 8 měsíců.

Důležitost ochrany psa před klíšťaty

V důsledku kousnutí klíštěte může pes vyvinout pyroplazmózu, boreliózu a další infekce. To jsou nebezpečná nemoci, často vedoucí k smrti zvířete. Okamžitě postupují a otravují tělo psa, někdy si majitelé nemají čas na to, aby si všimli změn. Pet okamžitě mizí.

Důležitost ochrany psa před klíšťaty

Pes v trávě

Poznámka! Onemocnění začíná, když sliny hmyzu vstoupí do krve zvířete. Bez kousnutí infekce nedochází.

Je velmi důležité si všimnout nebezpečného hmyzu včas a zabránit tomu, aby se kopal do kůže psa. Pokud by se to stalo, pes musí být převezen na veterináře. Doktor vytáhne klíště a určí, zda je kontrast. Pokud existuje hrozba rozvoje nemocí, musí být léčba zahájena okamžitě. Jinak existuje šance, že domácí mazlíček nepřežije.

Princip působení límce „lesa“

Nejvíce nejlepší silnice je bezpečná pro psy. Stačí jej dát na zvíře a látky otravujte klíšťata a blechy, začnou se šířit přes vlnu a kůži. Jejich účinek neovlivňuje psa, neproniknou dále než mazové žlázy. Chování a dobře -beze zvířete netrpí.

Dva dny - dostatek času na jednání. Během této doby to bude na celé vlně domácího mazlíčka a kdekoli se objeví hmyz, spadá pod jeho jednání:

 • Klíšťata se snaží okamžitě utéct. Opouštějí psa, nemají čas na kousnutí, kopat do kůže nebo umírají pod vlivem toxické komponenty pro ně.
 • Blechy přestaň kousat. Jsou ochrnuty a přestanou způsobovat obavy pro psa. Maximálně den zemřou.

Charakterizace a složení „les“

Límec nelze nazvat levný. Je však třeba mít na paměti, že jeho činy budou stačit na dlouhou dobu. Zároveň bude mazlíček neustále pod ochranou a nebude se muset před každou procházkou do lesa obávat.

Princip působení límce „lesa“

"Les" na psa

V límci jsou herecké látky pro psi lesní:

 • Imidakloprad. Pomáhá vyrovnat se s blechami a jejich larvy. Působí i na ty parazity, které jsou ve vnějším prostředí. Imidakloprid se rychle šíří tělem psa a několik minut porušuje koordinaci pohybů blesů.
 • Flumetrin způsobuje, že klíště utékají od zvířete, nedovolují jim proniknout pod vlnou a dostat se do kůže. Jejich motorické reflexy jsou porušovány, paralyzy hmyzu a v důsledku toho umírají.

Způsob použití límce

„Lesní“ límec pro psy je snadno použitelný:

 • Úsporné příslušenství musí být odstraněno ze sklenice, odstranit jej z vaku a odstranit z něj plastové díly, přidržet jej v zkrouceném stavu.
 • Dejte na psa límec tak, aby netlačil, ale nebyl příliš volný. Výrobce doporučuje ponechat maximálně dva prsty mezi ním a krkem zvířete. Je to přibližně 1-1,5 centimetry. Pokud je pes v nebezpečné situaci a límec bude představovat hrozbu pro svůj život, ona sama to bude moci narušit.
 • Zbytek pásky musí být vyříznut.
 • Souprava zahrnuje reflektory, které jsou nejlépe upevněny na límci, takže domácí mazlíček je z dálky ve tmě.

Příslušenství okamžitě začne fungovat. Za 5 minut bude účinek patrný. Pet se stane klidnějším, protože aktivita blech se výrazně sníží.

Charakterizace a složení „les“

Balení a jeho obsah

Je možné dát límec štěňatům

Existují dva typy límců:

 • Pro miniaturní domácí mazlíčky vážící až 8 kilogramů a štěňata.
 • Pro velké a střední skály váží více než 8 kilogramů.

Ochrannou pásku můžete použít, když pes otočí 7 týdnů. Navíc to mohou být použity těhotnými a ošetřovatelskými ženami, ale teprve po konzultaci s veterinářem.

Poznámka! Nedoporučuje se dát límec na bolestivé zvíře a ve fázi zotavení.

Musím doma nosit „les“

Límec není nutný střílet ani během mytí domácího mazlíčka. Odpuzuje vlhkost, nepronikne dovnitř a nesnižuje účinek účinné látky. Navíc to není toxické a není schopen ublížit psovi a majiteli. Pes může být hladil a dokonce se dostat do postele. Zařízení nemá vůni a jeho přítomnost na zvířata bude neviditelná.

Pokud je límec pravidelně odstraněn ze psa, látka nebude distribuována rovnoměrně ve své vlně. Pak se stupeň ochrany sníží a existuje riziko, že pes bude pokousán hmyzem.

Jak dlouho můžete nosit límec

Ochranná páska podle pokynů musí být nošena neustále, bez přerušení, po dobu 8 měsíců. Teprve v tomto případě látky, které tvoří jeho složení, poskytují ochranu zvířete. Položte to na psa, než se klíšťata stanou aktivními. Látka by měla mít čas na distribuci vlny a kůže domácího mazlíčka.

Datum vypršení platnosti límce „lesa“

Límec musí být uložen před použitím při teplotách až do 30 stupňů tepla. Je nemožné to zmrazit, musíte to držet dál od přímých paprsků Slunce, na místě, kde se k němu děti nedosáhnou. 3 roky po výrobě vyprší trvanlivost ochranné pásky. Poté nemůže být příslušenství položeno na domácího mazlíčka.

Vedlejší účinky po použití límce

Předávkování po použití límce nebylo pozorováno.

Způsob použití límce

Pes je ve sprše

Ve vzácných případech však byly v prvních dnech používání příslušenství zaznamenány drobné změny v chování PET:

 • apatie;
 • slabost;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • hojná slinění;
 • trávicí porucha, zejména průjem a zvracení.

Poznámka! Výrobce doporučuje mytí zvířete, pokud se něco v jeho chování zdá divné. Vyřeší všechny problémy.

Někteří domácí mazlíčci bolestně reagují na přítomnost ochranné pásky na krku. Místo jejího kontaktu s kůží mají zarudnutí, svědění. Po odstranění límce zmizí nepříjemné příznaky. Obvykle čekejte na konec nebezpečné sezóny. V každém případě musíte mazlíčka ukázat veterinárnímu lékaři. Možná budete muset odmítnout používat zařízení. Lékař to obvykle doporučuje, když pes začne dermatitidu nebo ekzém. Je nutné umýt zvíře mýdlem a opláchnout ho pod tekoucí vodou. Veterinární lékař může předepsat léky, které snižují projev alergické reakce.

Na jaře a v létě mohou být domácí zvířata pokousána klíšťaty. Není nutné, aby to procházelo lesem nebo běželo ve vysoké trávě v terénu. Hmyz žije v parkovacích oblastech, letní chaty. Na vlastní dvoře procházely případy infekce zvířat. Je nutné chránit domácí zvířata před infekcí nebezpečnými chorobami, aniž by to umožnilo kousnutí. Límec lesa se s tímto úkolem vyrovnává a má minimální vedlejší účinky. Kromě toho ničí blechy, často silně otravují psy.

Články na téma
LiveInternet