Pes křičí: může to a jak to vypadá

Psi byli domestikováni před více než 30 tisíci lety a od té doby jdou s rukou na tlapce. Tolik let společné existence, tenká hranice mezi emocemi hostitelů a jejich domácími mazlíčky byla rozmazaná. Proto mnoho lidí interpretuje chování psů stejným způsobem, jakým interpretovali člověka, ale ve skutečnosti je všechno mnohem komplikovanější.

Mohou psi plakat

Když lidé vidí, že pes pláče, vnímají to známkou svého zármutku.

Ale podle veterinárního vedení, slzné cesty psů, na rozdíl od lidského lidu, nejsou spojeny s očima, ale s nosem a popíjením.

Pozornost! Tělo zvířat nevyjadřuje smutek ani bolest se slzami, je to fyziologicky nemožné.

Psi vědí, jak plakat, ale jejich slzy se nejen nerovná člověku, ale také znamenají přítomnost zdravotních problémů zvířat nebo útok alergií.

Mohou psi plakat

Pes může být také smutný

Proto je nemožné interpretovat chování psů lidským způsobem, protože myšlení a tělo čtyř legged díla jiným způsobem.

Mohou psi plakat z emocí

Navzdory skutečnosti, že psi jemně cítí emoce svých majitelů, nemohou vyjádřit své pocity stejným způsobem. To neznamená, že nerozumí lidem, pouze projev smutku a radosti u psů funguje úplně jiným způsobem.

Pokud se majitelé jednoho dne vykřikli na svém domácím mazlíčku a pak viděli slzy v jeho očích, aby se nevypadaly mezi událostmi jakéhokoli spojení. Pes nejen neplaká ze zármutku, ale možná onemocní a vyžaduje návštěvu lékaře.

Psi mohou zažít výkyvy nálad a trpět depresí stejným způsobem jako lidé, ale z jejich vlastních psích důvodů. Smutek psa může být spojen s ostrým pohybem, těhotenstvím, změnou výživy, touhou po vaší oblíbené hračce, rozhořčením chování majitele nebo empatie s ním.

Zajímavý! Pes jemně cítí emoce svého pána a může být smutný, pokud je s něčím zarmoucen.

Nechť plačící pes je živým způsobem, zármutek jeho domácího mazlíčka může pochopit zcela odlišnými známkami:

 • změny v chování;
 • chůze v kruzích;
 • problémy se spánkem;
 • Problémy s výživou;
 • tendence ke zničení;
 • agrese;
 • snížené uši;
 • odmítnutí udržovat oční kontakt;
 • Defenzivní držení těla;
 • olizovat tlapky;
 • roztavení mimo normální čas.

Nejjednodušší způsob, jak povzbudit domácího mazlíčka, řekl Boris Zakhoder ve své slavné básni - pochoutka nejen posílí vztah mezi majitelem a mazlíčkem, ale také zvýší druhou náladu.

Fyziologické příčiny slz psů

Slzy u psů mohou být způsobeny vážnými zdravotními problémy a jednoduchým podrážděním sliznice oka. Některá plemena psů jsou náchylnější k okům (například mopslíky), takže jejich majitelé musí pečlivě sledovat stav vizuálního systému svých domácích zvířat.

Mohou psi plakat z emocí

Veterinář může přesně určit, proč pes pláče

Pokud jsou oči psa neustále vodnaté, pak to znamená, že je třeba ho převzít na veterináře, aby se zabránilo rozvoji nemoci nebo zastavilo kontakt s alergenem.

Poznámka! Pravidelně se objevily slzy v očích psa by měly varovat majitele, kteří jsou jednoduše povinni naléhavě kontaktovat veterináře - za tímto jednoduchým příznakem mohou být skryty vážné problémy.

Alergie

U psů, stejně jako lidé, je vše jednotlivě z hlediska alergenů, takže cokoli může být příčinou alergií: od jídla po detergenty.

Nedávno zakoupený nový aerosol pro dům nebo změna prášku může být příčinou slz mazlíčka. Pokud alergen nelze najít samostatně, pak je pro majitele psů lepší kontaktovat veterináře, který pomůže najít stimul a eliminovat ho.

Mezi další známky alergií patří:

 • otok,
 • vyrážka,
 • kýchání,
 • kašel,
 • teplo.

Pokud máte jednu z nich, měli byste o tom informovat veterináře, protože podrobné informace usnadní specializovaný hledání alergenu.

Ucpávání slzných kanálů

Jak již bylo zmíněno, slzné kanály psů se liší od člověka. Pokud mají lidé s lakrimálními kanály u lidí, pak u psů vedou tekutinu do oblasti nosu a hltanu.

Vnější příznaky zablokování slzných kanálů se podobají lidskému pláči. Tyto výboje se nazývají „Epiphora“ a nemají nic společného se slzami.

Epiphora se snadno odliší od ostatních možných výtoků, protože způsobuje podráždění na kůži a skvrní vlnu kolem očí v hnědé červené barvě. Pokud jsou domácí zvířata nalezena v příznacích blokování, měli byste naléhavě kontaktovat veterináře.

Důležité! Blokování slzných kanálů se snadno určí pomocí tmavých pruhů vlny kolem oka malované epiphorou.

Infekce

S oční infekcí, žlutý nebo krvavý odstín a sliznice mají zvedání z očí psa.

Často jsou také pozorovány otoky a zarudnutí zóny kolem očí. Poté, co si majitelé všimli jednoho (nebo obou) symptomu u psa, musí majitelé co nejdříve poradit s lékařem, dokud nebude zraněno vidění a zdraví zvířete.

Cizí tělo v oku

Další běžnou příčinou slz psů je cizí tělo v oblasti oka. Zkontrolujte přítomnost v oku školky Sorrinka může být nejprve pečlivě zvednuty horním a potom spodní víčko.

Aby nedošlo k podráždění, musí být žádný kontakt s okem psa zakončen oplachováním studenou vodou nebo speciální tekutinou, aby se očima očistilo oči.

Pokud je cizí tělo v oku psa obtížné odstranit rukama - nemusíte se o to snažit sami, musíte na hlavu psa použít obvaz a vzít ho k lékaři.

Poznámka! Na cestě k lékaři nemusíte dovolit, aby se svého domácího mazlíčka dotkl zíraného oka jeho tlapou - může ho poškodit.

Škrábnutí na rohovce

To se často děje u aktivních a hravých psů v kontaktu s vrstevníky. Během hry se zvířata mohou navzájem poškodit.

V takových případech mazlíček neustále volá a otře si oči tlapou - měl by být odvezen k lékaři, aby zabránil komplikacím a ztrátě zraku.

Nebezpečné příznaky

Jakékoli odchylky v práci očí jsou potenciálně nebezpečné pro vidění a život psa, takže je nemohou být hozeny sami.

Fyziologické příčiny slz psů

Některé příznaky naznačují nebezpečí pro vidění psa

Pokud však v případě alergií nebo jednoduchého podráždění oka mohou majitelé počkat, zda zarudnutí a slznost projde samy o sobě, některé příznaky vyžadují okamžitý zásah lékaře:

 • Silné zarudnutí.
 • Rychlé blikání.
 • Film nebo Cvěra v oku.
 • Odmítnutí otevřít oko.
 • Vypouštění barev.

Nebezpečné příznaky

Majitelé musí sledovat zdraví očí mazlíčků

Skutečnost, že psi nevědí, jak plakat tak, jak to lidé dělají, neznamená, že nezažívají emoce. Jen zvířata vyjadřují své zármutky a radosti úplně jiným způsobem. Když například pes zažívá bolest, smutek nebo hořkost odloučení, snaží se ji vyjádřit hlasitě: vytí, syčení nebo kňučení nebo kňučení.

Proto si majitelé všimli slz psů, by se neměli starat o emoční stav domácího mazlíčka. Nefotografujte to pro lajky nebo třídy, ale je lepší okamžitě kontaktovat veterináře.

Články na téma
LiveInternet