Stopa psa a vlka: drobné rozdíly

Stopy zvířat jsou vytištěny ve sněhu, špíně, písku. Lovci, lovci chápou klipy zvířat. Tato znalost je také důležitá pro milovníky procházky lesem, obyvateli vesnic a odlehlých chalup, zejména na místech, kde žijí vlci. Schopnost rozlišit stopu psa a vlk pomáhá zachránit nemovitost, dobytek, vlastní životy.

Jak vypadá stopa psa: Struktura podrážky tlap

PAW psí je jedinečný přírodní mechanismus. Psi evolučně dostávali končetiny, které se nebojí 35 ° C mrazu, jsou schopni se pohybovat dlouho a rychle. Je to kvůli struktuře tlap a oběhového systému v nich. V polštářích nohou domácích zvířat, žíly a tepen procházejí poblíž, takže krev je srdce neustále zahřívána srdcem.

Jak vypadá stopa psa: Struktura podrážky tlap

Stopování psů ve sněhu

Struktura a stopy psích tlapků:

 • Na všech končetinách psů, čtyři dobře vyvinuté prsty a jeden základní, ve srovnání s lidskou rukou, pak je to palec;
 • Na předních nohách domácích zvířat je větší, vzorec je objemnější. Zadní třes jsou menší, otisk je slabší;
 • Střední prsty rostou blízko sebe, takže stopa je zaoblená;
 • Pokud je tisk jasný, pak jsou viditelné špičaté trojúhelníky drápů;
 • Uprostřed tlapky je pata nebo hromada. Tento polštář se zaoblenými okraji je ve sněhu vytištěn jako trojúhelník;
 • Za patou je polštář zápěstí. Při chůzi se nevztahuje na zem, ale není k ničemu, protože to pomáhá při brzdění na kluzkých kopcích.

Poznámka! Polštáře psích tlapky jsou amortizovány při chůzi a běhu, chrání kosti končetin před zatížením. Prsty na nohou jsou mobilní, ale zvíře je nepohybuje. Pes je prst, to znamená, jak to bylo, pohybuje se na špičce. Proto může okamžitě změnit trajektorii pohybu, náhle skočit na stranu.

Polštáře, navzdory tuhosti, pronikají velkým počtem potních žláz. Někdy psi dokonce nechávají na zemi mokré stopy.

Struktura nohou psů se liší u plemen:

 • Spitz, Rizenshnauser má kompaktní a zaoblené výtisky z prstů, které se navzájem přitiskly - kočičí tlapka. Jedná se o vytrvalá plemena, méně energie se vynakládá na běh;
 • U chrtů, prostředních prstů jsou střední prsty znatelně delší než zbytek, celá tlapka protáhlé - zajíc. To jsou plemena běžců;
 • Španěly, Newfoundlands, Severní druhy mají membrány mezi prsty. Jedná se o silná zvířata s dobrým zdravím.

Poznámka! Navzdory rozdílu ve struktuře tlap, kteří znají osobu ke čtení stop psů, je snadné. Mimochodem, stopa psů vypadá tak, že lovec určí pohlaví zvířete, věk, váhu.

Jak rozpoznat vlčí stopy

Stopy vlčího smečky

Jak rozpoznat vlčí stopy

Vlci jsou predátoři, kteří jsou tradičně nepřáteli lidí. Ale setkat se s jejich osadami je stále obtížnější. Vyhýbají se obydlí dvou legged, protože na genetické úrovni mají lesní obyvatelé vzpomínku na nebezpečí vycházející od člověka. Byla doba, kdy lidé na vlcích zaútočili, zničili celé hejna.

Znečištění vlků však jsou schopny zaútočit na hospodářská zvířata a osamělý cestovatel. Proto myšlenka, jak vypadají vlčí stopy, nebude zasahovat do obyvatel vesnic, pastýři. Vzorek vlků je úzký. Střední prsty jsou vydávány daleko dopředu. Podložky jsou konvexní, takže tisk je větší úleva. Zadní nohy jsou oválné.

Poznámka! Kompaktní umístění polštářů dělá vlčí tlapky, jako by se shromáždily v špetce.

Vlk a stopy psů: rozdíly

Rozdíly stop psů a vlků

Vlk a stopy psů: rozdíly

Tito zástupci světa zvířat patří do jedné rodiny - pes. Vlk je z nich největší. Tlaky jsou podobné. Ale stopy vlků a psů stále mají:

 • V šedém predátoru je stopa vytažena více, u psa je kratší a kulatější;
 • Boční vlčí prsty jsou kratší, střední vyčnívá vpřed;
 • Vlci stiskněte prsty na nohy, jsou shromažďovány v hrudku. Pes má rozlité tlapky. To lze vidět tiskem drápů: dívají se dovnitř s rezidentem lesa, doma - ven;
 • Hlavní věc je, že můžete rozlišit výtisky tlapky zvířat v intervalu mezi prsty na předních tlapách dravce. Vzhledem k středu vpřed mezi postranními body můžete umístit větvičku a nevyjádří fossu ze středních prstů;
 • Vlčí boule u vlku, takže stopa je hlubší a strukturovaná. Přední polštářky jsou směrovány dovnitř, vzadu - po stranách. Důvodem je rozdělení zátěže: dostává se více na předních končetinách a trupu zvířete. Zadní část toho zůstává lehká a mobilní. Proto dobrý skákání vlků. Pohyboval se hody, překonal 1,5-2,0 m;
 • Psí nohy o krok měkčí, stopa je mírně rozmazaná. Vlk má jasnou stopu;
 • Zadní končetiny jsou téměř identické, ale vlk už má trochu.

Poznámka! Kdo chodil v čerstvém sněhu, řekne chůze zvířete: pes má vždy klikatý řetězec stop, vlk chodí rovně, jeho linie je dokonale plochá. Когда животные бегут, отпечатки могут не отличаться, так как передниминими~. Úkol je dobrý pouze pro strážce se zkušenostmi.

Nalezení sexuálních rozdílů u dospělých jedinců však nebude obtížné. Samci opouštějí široký a velký tisk, ženy - elegantní malý otisk. Skvrny moči také hovoří o pohlaví: ženské jedinci močí, kam jdou, a zanechávají kaluže. Zástupci mužů dávají přednost házení keřů, stromů, balvanů, zatímco stříkají moč.

Hmotnost a věkové kategorie zvířete jsou určovány hloubkou stopy: otisk tlapky zkušeného psa nebo vlku je větší než u mladých zvířat. Hmotnost výkrmeného vlka je 60-80 kg, mladý 35-50 kg.

Rysy pohybu dravé bestie

Vlci mají vysoce rozvinutou psychiku, analyzují situaci: nejprve sledují kořist a poté připraví útok. Vlci chodí v průzkumu. Výtisky spadají do rovné linie, krok 65-75 cm. Hejno se pohybuje za stopou vůdce, takže nezkušený pozorovatel si může myslet, že jedno zvíře prošlo.

Poznámka! Když balíček změní kurz nebo splňuje překážku, řetězec se rozpadne.

Pokud predátoři přejdou do rysu, rychlost pohybu se zvýší na 20 km/h., Krok se zvyšuje na 80-90 cm. V tuto chvíli jsou zadní stopy na přední straně překrývány. A teprve když vlci dohoní oběť nebo uprchli, přecházejí na cvála - 85 km/h. Stopa je charakterizována skutečností, že zadní oválné tlapy jsou před námi. Lov a lovci v tomto případě sledují dva páry symetrických výtisků.

Stopy zvířat - celá věda. Studují ho lovci, stráže lesů a rezerv. Základy výuky potřebují obyčejní lidé žijící na odlehlých územích - farmy, farmy, lesnictví. Zda vlci žijí v okrese, nebo hejna psů bez domova loví v noci, což vede k výtiskům nohou.

Struktura tlap u zvířat je podobná, jsou to vzdálené příbuzné, patří do stejné třídy. Ale existuje mnoho rozdílů. Pes má čtyři prsty přibližně stejnou délku shromážděné kolem centrálního polštáře (paty) s půlkruhem. Na vlka je vlk s velikostí střední velikosti velmi dopředu, tlapka se shromažďuje v hrudku. Vlčí tisky se zdá být již pes. Dlasové trojúhelníky predátora jsou nasměrovány dovnitř, po stranách psa. Nejvíc ze všeho je známka tlapky dvakrát oplodněné, jakmile je australský psí dingo podobný Wolf Trail.

Články na téma
LiveInternet